Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Облік путівки в самозайнятої особи

Відправлено користувачем tavrosr 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Допоможіть знайи інформацію про Облік путівки в самозайнятої особи. В нас така ситуація в липні ми заключили додаткову угоду з ЄСВ, тобто до34,7 ще додали ФССТВП, в серпні самозайнята особа брала путівку. Як на це відобразити в книгі доходів та які потрібно звіти подавати, а накази, заяви реєстри потрібно якісь заводити?
допоможуть хто небуть хосаб якими посиланнямиconfused smiley
Самозайнята особа? Не фоп?


Не працювала з самозайнятими особами, але:
1. Для цього випадку пп. 165.1.35 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу передбачено таку пільгу: до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість путівокна відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України для платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або зі знижкою (у розмірі такої знижки) профспілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку — члена такої профспілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування.
У податковому розрахунку за ф. № 1ДФ вартість путівки відображається тільки в частині, що компенсується за рахунок коштів Фонду, з ознакою доходу «156». Частина вартості путівки, яку оплачує працівник, не є його доходом і, відповідно, не відображається у ф. № 1ДФ.(так було в 13 році)
2. Згідно з п. 1 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ базою для нарахування єдиного внеску є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, та суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Відповідно до п. 3.2 Інструкції № 5 оплата путівок на санаторно-курортне лікування та оздоровлення за рахунок коштів фондів державного соціального страхування не належить до фонду оплати праці.
Таким чином, на вартість путівки за рахунок Фонду єдиний внесок не нараховується та з неї не утримується.
3.Передача путівки від Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) до страхувальника (підприємства) оформляється накладною. Страхувальник передає Фонду довіреність (типова форма № М-2).
Згідно з п. 3.3 Порядку № 12 та Інструкцією № 291 підприємство або самозайнята особа обов'язково вносить її до журналу обліку путівокдо санаторно-курортних закладів за формою Ф13-ФСС з ТВП згідно з додатком 3 до Порядку № 12. Журнал має бути пронумерованим, прошнурованим. В ФССТВП має бути форма довідки (форма № 070/о) для отримання путівки та форма протоколу про видачу путівки. Їх потрібно заповнити.
А от з книгою доходів - це питання складне. Тут треба проконсультуватись з податковою, але вважаю, що запису там не має бути.
Забула , ще треба подати звіт до ФССТВП.
все бумаги оформляют в Фонде для добровольно застрахованных лиц:
Про затвердження Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Постанова Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
від 25.02.2009 р. № 12

4.1. Рішення про виділення путівки добровільно застрахованій особі приймає директор районної, міжрайонної, міської виконавчої дирекції відділення Фонду з урахуванням вимог цього розділу

4.3. Добровільно застрахованій особі путівка видається за місцем обліку в органі Фонду згідно з наказом директора районної, міжрайонної, міської виконавчої дирекції відділення Фонду за накладною за наявності особистої заяви, медичної довідки та документа, що засвідчує фізичну особу.

Для добровільно застрахованих осіб рішення про поділ путівки приймається директором районної, міжрайонної, міської виконавчої дирекції відділення Фонду, де така особа згідно з пунктом 4.3 цього розділу отримує путівку.

4.17. Добровільно застрахованій особі путівка заповнюється відповідальним працівником робочого органу Фонду, підписується директором та скріплюється печаткою районної, міжрайонної, міської виконавчої дирекції відділення Фонду за місцем обліку фізичної особи.

Отчет подают страхователи, а самозанятое лицо - застрахованное лицо, думаю, не нужно отчет подавать
В книге доходов не отражается, в 1ДФ возможно Фонд укажет информацию
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000339