Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Возврат товара иностранному поставщику

Відправлено користувачем mushka 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
Ветка Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> не надо придумывать велосипед, в контракте
> прописано "на возвратной основе"...какие могут
> быть ВД ?


Дело в том, что в ГТД есть строка 24 "Характер угоди" в которой указывается код обозначающий вид сделки. И если в ней указан код 84 либо 81 - это означает, что товар ввезен бесплатно. Временный ввоз идет с другим кодом. Тем более mushka писала, что отправляют они по цене выше, чем ввезли.
а вот почему цена стала больше , мне интересно



Ветка Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> а вот почему цена стала больше , мне интересно


говорят ещё какая-то ст-ть доставки
кто говорит? какая стоимость, откуда взялась?

Это оплата за перевозку. Но почему в инвойсе? Просто девочка, которая ведёт переговоры с брокером по этому вопросу, сегодня родилаsmiling smiley И все такие тонкости приходится через десятые руки узнавать. Но я думаю завтра что-то прояснится и тогда будем решать что и как делатьsmiling smiley Спасибо большое за поддержку и консультацииsmiling smiley
Наконец-то получила документы.Теперь по порядку. Мы получили образец бесплатно(я его оформила неправильно в прошлом году, ВР, НК и на склад). Теперь мы отправили его назад. Получили за 41213,8:5,05=8161,15. Вернули за 39579,13:4,8497=8161,15.
Я провожу возврат товара. А что мне делать с ВР и НК? Сторнировать? Или увеличивать ВД? Помогите разобраться. Спасибо.
если пошло на вр и на склад, то в прирост попало? да...что сторнировать? ничего!
НК я бы оставила - это связано с хоз деятельностью.
и вд никаких нет - подарка-то нетути smiling smiley

В прирост попало. А если я щас просто уберу со склада, то получатся опять ВР? Правильно? А НК собралась сторнировать, т.к не надо было его включать в НК по получению. В общем запуталасьsad smiley
да, сейчас зміна вартості товару как при возврате ВР с -
а НК почему нет?

Значит если я правильно поняла: ВР с -, НК оставляю, а курсовую разницу на доход. Таможенную пошлину, доставку на 92 с 28.Так будет корректно?
Відділ зв’язків з громадськістю, ЗМІ та масово-роз’яснювальної роботи ДПІ у Дніпровському районі м. Києва також дає відповідь на аналогічне запитання, яку можна знайти на їхньому сайті* і яка звучить так: «...Операція тимчасового ввезення, яка є імпортною операцією, дає підприємству право на включення ввізної суми ПДВ до податкового кредиту при умові використання інструментів (ввезених за договором лізингу, право власності залишилось за нерезидентом — Прим. авт.) в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності».
* [www.kyivsta.gov.ua].
Але керівництво Департаменту податку на додану вартість ДПАУ у «Віснику податкової служби України» N 32/2007, с. 39, надає протилежні роз’яснення, наголошуючи на невиконанні першої частини умов. Тобто якщо ввезене обладнання не є придбаним, а тільки отриманим у користування, то сума ПДВ, сплачена при його ввезенні, до податкового кредиту не відноситься.
Такі висновки висловлено у п. 2 листа ДПАУ від 08.08.2007 р. N 3955/Т/16-1515-20 (див. «ДК» N 37/2007, с. 56): «...При безоплатному отриманні імпортованих товарів відсутній факт придбання товарів, як це передбачено у підпункті 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону про ПДВ, то право на податковий кредит по таких імпортних товарах у платника відсутнє».

клин

ОТНОСИТЕЛЬНО ВКЛЮЧЕНИЯ В СОСТАВ НАЛОГОВОГО КРЕДИТА СУММЫ НДС, УПЛАЧЕННОЙ ПРИ РАСТАМОЖИВАНИИ
(Консультирует ГНИ)

“Ориентир”
N 14, от 13 апреля 2007 г.

Валерия Шабельская
главный государственный налоговый инспектор ГНИ в Деснянском районе г. Киева

Предприятие, которое предоставляет услуги в сфере игорного бизнеса, осуществляет ввоз на территорию Украины арендованных основных фондов (игровых автоматов). Во время ввоза, согласно действующему законодательству, оно уплачивает НДС, сумма которого указывается в ГТД.
Можно ли включить в состав налогового кредита сумму НДС, уплаченную при растаможивании таких основных фондов?

Ссылаясь на пп. 7.4.1. Закона о НДС считаю, что для признания права на налоговый кредит по НДС в стоимости приобретенных товаров и основных фондов необходимым условием является их использование в пределах хозяйственной деятельности и в налогооблагаемых операциях.
В свою очередь, в пп. 3.2.4 Закона о НДС указано, что операции по выплате денежных выигрышей, денежных призов и денежных вознаграждений, принятию ставок, в том числе путем обмена денежных средств на жетоны или другие заменители гривни, предназначенные для использования в игровых автоматах и другом игральном оборудовании, не являются объектом обложения НДС.
Следовательно, руководствуясь нормами пп. 7.4.2 Закона о НДС, можно указать, что поскольку на таможенную территорию Украины ввозятся арендованные игровые автоматы, которые будут использоваться в пределах хозяйственной деятельности налогоплательщика, но в операциях, которые не являются объектом обложения НДС, то предприятие не может отнести к налоговому кредиту сумму НДС, уплаченную при их растаможивании.

Дааааааа.............. ну что ж прийдётся сниматьsad smiley А как это провести? А всё остальное так? Хотя это было год назад. Ага, а потом посмотрять ГТД и вычислятsad smiley Нет надо сниматьsad smiley Делать корректировку? А в дод.5 как проводить? Капец...
ЩОДО ОПОДАТКУВАННЯ ОПЕРАЦІЙ ДОСТАВКИ ТА ЗВОРОТНОГО ВИВЕЗЕННЯ ВИСТАВКОВОГО ОБЛАДНАННЯ

«Податковий, банківський, митний Консультант»
N 47, від 27 листопада 2006 р.

Оксана Шарова
головний державний податковий інспектор відділу масово - роз'яснювальної роботи ДПІ у Шевченківському районі м. Києва

Наш засновник-нерезидент був учасником міжнародної виставки, яка проводилась в Києві. На безоплатній основі наша організація отримала виставкове обладнання на митниці, доставила його до виставкового центру та оформила зворотне вивезення. Просимо пояснити податковий облік цих операцій щодо можливого виникнення валових доходів та їх розміру, валових витрат на послуги брокерів, транспортні послуги та облік податку на додану вартість?

Відповідно до пункту 4.1 статті 4 Закону України від 28 грудня 1994 року N 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» (у редакції Закону України від 22 травня 1997 року N 283/97-ВР), зі змінами та доповненнями (далі — Закон N 334) валовий дохід — загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами. Валовий дохід включає загальні доходи від продажу товарів (робіт, послуг). При цьому згідно з пунктом 1.31 статті 1 Закону N 334 як продаж результатів робіт (послуг) розглядаються також операції з безоплатного надання результатів робіт (послуг).
Оскільки безоплатні послуги було надано на користь нерезидента-засновника, то відповідно до підпункту 7.4.1 пункту 7.4 статті 7. Закону N 334 дохід, отриманий платником податку від продажу товарів (робіт, послуг) пов'язаним особам, буде визначатись виходячи із договірних цін, але не менших за звичайні ціни на такі товари (роботи, послуги), що діяли на дату такого продажу.
Щодо формування валових витрат, то пунктом 5.1 статті 5 Закону N 334 визначено, що валові витрати виробництва та обігу (далі — валові витрати) — це сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.
Відповідно до пункту 1.32 статті 1 Закону N 334 господарська діяльність — це будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою. Під безпосередньою участю слід розуміти зазначену діяльність особи через свої постійні представництва, філіали, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також через довірену особу, агента або будь-яку іншу особу, яка діє від імені та на користь першої особи.
Таким чином, оскільки діяльність з безоплатного надання послуг не відповідає визначенню господарської діяльності, тобто не передбачає отримання доходу, то відповідно до норм пункту 5.1 статті 5 Закону 334 суми витрат, понесені з наданням безоплатних послуг, не відносяться до складу валових витрат.
Відповідно до пункту 3.1 статті 3 Закону України від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» зі змінами та доповненнями (далі — Закон N 168) об'єктом оподаткування є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України.
При цьому згідно з пунктом 1.4 статті 1 Закону N 168 операції з безоплатного виконання робіт, надання послуг також розглядаються як поставка послуг.
Пунктом 4.2 статті 4 Закону N 168 визначено, що у разі поставки товарів (робіт, послуг) без оплати база оподаткування визначається виходячи з фактичної ціни операції, але не нижчої за звичайні ціни. Звичайні ціни розуміються та застосовуються за правилами, визначеними пунктом 1.20 статті 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».
Згідно з підпунктом 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону N 168 податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 8 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку, придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.
В той же час підпункт 7.4.4 пункту 7.4 статті 7 Закону N 168 передбачає, якщо платник податку придбаває (виготовляє) матеріальні та нематеріальні активи (послуги), які не призначаються для їх використання в господарській діяльності такого платника, то сума податку, сплаченого у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не включається до складу податкового кредиту.
Враховуючи вищевикладене, товариство, яке на безоплатній основі надає послуги, має відповідно до норм пункту 4.2 статті 4 Закону N 168 оподаткувати зазначені послуги за ставкою 20 відсотків, при цьому база оподаткування має визначатися виходячи з фактичної ціни операції, але не нижчої за звичайні ціни.
Стосовно формування податкового кредиту сума податку на додану вартість, сплаченого (нарахованого) у складі понесених витрат для виконання зобов'язань за договором про безоплатне надання послуг, то оскільки така діяльність не відповідає визначенню господарської діяльності, тобто не передбачає отримання доходу, то відповідно до норм підпункту 7.4.4 пункту 7.4 статті 7 Закону N 168 сума податку, сплаченого у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не включається до складу податкового кредиту.

как по мне то очень спорный вопрос....участие в выставке именно с єтим оборудованием - это для хоз деятельности....мда...
если снимать, то снимать датой вывозной ГТД (до этого вы ведь не знали что вывоз будет) в дод 5 оно не попадает...это стр 16

Ну можно упасть на дурочку, что тогда не знала. Но как оказалось: я должна была знать. Ладно. Буду снимать датой возврата конечно.А проводки какие?
а нельзя поменять контракт? и счас его экспортнуть?winking smiley

________________
Just do it!!!
За контрактом идёт ГТД с кодом сделки. И его уже вернули.Образец.
тогда все корректировать

________________
Just do it!!!
у меня перед тем как сделать по ВЕД что-то народ советуетсяwinking smiley
то есть ГБ получает контракт сразу после подписания, а то и до.
И все траблы и проводки известны заранее.

________________
Just do it!!!
Да уменя тоже так. Но я в тот период была в декрете( как раз эти два месяца). И мне сказали, что завозим и платить не будем. А по приходу контракт не проверила. И вот теперь получаю.
ото платить не будем как раз и должно было насторожить!

________________
Just do it!!!
У меня были проблемы с родами, поэтому настораживало другое.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000437