Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Перенос отрицательного НДС в 2015

Відправлено користувачем Кара 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 7 з 41    Сторінки: ПершаПопередні23456789101112НаступнаОстання
ЛИСТ від 06.03.2015 р. № 7796/7/99-99-19-03-02-17

2. Особливості заповнення окремих рядків розділів ІІІ та ІV податкової декларації з податку на додану вартість

Щодо відображення в декларації за лютий 2015 року сум залишків від’ємного значення, непогашених станом на 01.02.2015.

Пунктом 33 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу визначено, що за вибором платника податку, який він відображає у заяві, що подається у складі податкової декларації, залишки від’ємного значення, які виникли (були задекларовані) в звітних (податкових) періодах до 1 лютого 2015 року:

або збільшують розмір суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН, визначену пунктом 2001.3 статті 2001 розділу V Кодексу (далі – реєстраційна сума), з одночасним збільшенням розміру суми податкового кредиту у податковій декларації за звітний (податковий) період, в якому було здійснено таке збільшення (підпункт "а" пункту 33 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу);

або підлягають поверненню платнику у порядку, визначеному статтею 200 Кодексу у редакції, що діяла у 2014 році (підпункт "б" пункту 33 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу).

Залишки від’ємного значення, які виникли (були задекларовані) в звітних (податкових) періодах до 1 лютого 2015 року, включають в себе:

від'ємне значення суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 статті 200 цього Кодексу та відображеної в рядку 20.2 декларації за січень 2015 року;

залишки від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів після бюджетного відшкодування, задекларовані платниками податку за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року та відображені в рядку 24 декларації за січень 2015 року;

непогашені станом на 01.02.2015 залишки від’ємного значення, задекларовані в рядку 23.2 декларацій за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року до бюджетного відшкодування в рахунок зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних звітних (податкових) періодів;

непогашені станом на 01.02.2015 залишки сум податку на додану вартість, що були заявлені платниками податку в рядку 23.1 декларацій за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року.

Вказані суми залишків, непогашені станом на 01.02.2015, обліковуються у додатку 2 (Д2) до декларації до їх повного погашення.

Слід зазначити, що порядком визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків (стаття 200 Кодексу), який діяв до 2015 року, визначено, що залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.

Таким чином, до декларації за лютий 2015 року (рядок 20.1) можуть бути включені суми непогашених станом на 01.02.2015 залишків від'ємного значення попередніх податкових періодів, задекларовані у рядках 20.2 та 24 декларації за січень 2015 року, у розмірі, що не перевищує позитивне значення різниці між сумою податкового зобов’язання та податкового кредиту звітного періоду лютий 2015 року (рядок 18). Вказана сума не обліковується у додатку 2 (Д2) до декларації та не може бути врахована у збільшення реєстраційної суми та заявлена до бюджетного відшкодування.

Решта непогашених станом на 01.02.2015 залишків від’ємного значення в розділі ІІІ декларації за лютий 2015 року не відображаються, а тому рядки 20.2 та 20.3 у декларації за лютий 2015 року не заповнюються. Показники таких рядків уперше можуть бути сформовані в декларації за звітний період березень 2015 року та враховуються під час визначення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету чи підлягає бюджетному відшкодуванню, або переноситься до декларації наступних звітних періодів.

Щодо особливостей заповнення деяких рядків розділів ІІІ та ІV декларації.

До рядка 20.1 розділу ІІІ декларації за лютий 2015 року переноситься значення рядків 24 та 20.2 декларації за січень 2015 року в межах значення рядка 18 декларації за лютий 2015 року.

Решта суми рядків 24 та 20.2 декларації за січень 2015 року обліковується в розділі ІV декларації за лютий 2015 року та в додатку 2 (Д2) до цієї декларації.

До рядка 20.1 розділу ІІІ декларації починаючи зі звітного періоду березень 2015 року переноситься значення рядка 24 декларації за попередній звітний (податковий) період (наприклад, у рядку 20.1 декларації за березень 2015 року відображається значення рядка 24 декларації за лютий 2015 року).

До рядка 20.2 розділу ІІІ декларації переносяться з рядка 27 розділу ІV декларації та графи 7 таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації залишки від’ємного значення, які виникли (були задекларовані) в звітних (податкових) періодах до 1 лютого 2015 року та на які згідно із задекларованим платником бажанням відповідно до підпункту "а" пункту 33 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу в поточному звітному (податковому) періоді було збільшено розмір реєстраційної суми з одночасним збільшенням розміру суми податкового кредиту у податковій декларації за звітний (податковий) період, в якому було здійснено таке збільшення.

Наприклад, платник задекларував бажання збільшити реєстраційну суму на 10 тис.грн. у декларації за лютий 2015 року, яку подав до контролюючого органу 10.03.2015. Реєстраційну суму збільшено 23.03.2015. У такому випадку сума 10 тис.грн. має бути зазначена платником у рядку 27 розділу ІV декларації за березень 2015 року, в графі 7 таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації за березень 2015 року та перенесена до рядка 20.2 розділу ІІІ такої декларації.

У рядку 20.3 розділу ІІІ декларації вказується сума, на яку збільшено/зменшено залишок від’ємного значення, сформованого після 1 лютого 2015 року, за результатами перевірки контролюючого органу.

Збільшення/зменшення за результатами перевірки контролюючого органу залишку від’ємного значення, сформованого до 1 лютого 2015 року, вказується в графі 10 додатка 2 (Д2) до декларації за звітний період, в якому було винесено та узгоджено рішення за результатами перевірки, та переноситься до рядка 28 розділу ІV такої декларації.

Інформація про податкове повідомлення-рішення, яким збільшено/зменшено залишок від’ємного значення податку зазначається в окремій таблиці "***Збільшено/зменшено залишок від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового повідомлення-рішення", що міститься після розділу ІV декларації.

Сума, на яку збільшено/зменшено залишок від’ємного значення за результатами подання уточнюючого розрахунку, вказується в рядку 29 розділу ІV декларації того звітного періоду, в якому подано такий уточнюючий розрахунок як самостійний документ, або того звітного періоду, за який подається декларація, якщо уточнюючий розрахунок подано як додаток до декларації. До цього рядка включається лише уточнення показників звітних (податкових) періодів до 1 лютого 2015 року. Ця ж сума вказується і в графі 11 додатка 2 (Д2) до такої декларації.

Додаткове поле в рядку 22.1 розділу ІІІ декларації передбачено для відображення реєстраційної суми податку, обчисленої на момент подання такої декларації, а рядок 22.1 передбачений для відображення суми перевищення від’ємного значення, що зазначено в рядку 22 декларації над реєстраційною сумою, вказаною у додатковому полі в рядку 22.1.

Водночас у період роботи системи електронного адміністрування податку на додану вартість у тестовому режимі, податкові накладні реєструються платниками податку в ЄРПН без обмеження реєстраційною сумою, а тому у тестовий період реєстраційна сума може мати від’ємне значення.
как считать обсяг оподатковуваних операцій за попередні 12 місяців если есть операции по 0 % ставке их учитывать или только по ставке 20% ?


Почему, из-за реформирования налоговой системы, предприятия должны терять свои денежные средства. Это по сути абсурд и преступление со стороны псевдоправительства. Чистый разводнякspinning smiley sticking its tongue out
Подскажите, пожалуйста, как Вы заполнили декларацию с додатком 2 - ? правильно ли это? огромное спасибо за ответ...
звонила в ГНИ г.Харьков сказали так:

додаток 2
столбец 1---11.2014
столбец 2 ---2072
столбец 6, 7 = 2072
дека III
у меня отриц.значение НО-НК вышло рядок 19---12669
рядок 20, 20.2, 21 ----2072
рядок 22, 23, 23.3, 24 ----14741 (2072+12669)
рядок 26, 27 ---2072
ще пару слів напишу.
Читала лист - і прям дежавю - в статті баланса (ну та, яка мене так "надихнула" ) речення прям один в один з листа (напевно мають інсайдера з ДФСУ ))) ). І ті речення які в мене викликали найбільш хвилю емоцій (про хронологію, про відображення бюджетного відшкодування повністю повторюються в листі (до цього в жодній статті яку я прочитала на дану тему не було такої інфи winking smiley)

Нда... тепер в додатку 2 прям дві хронології: одна по-заповненню від'ємних значень (від найновіших); друга по "з'їданню" бюджетного відшкодування до 1.02.2015 з рядка 5 додатка 2 (від найстарішого) - не чесно звичайно, ну то таке... Ще не віриться )))

І відповідь на моє питання про від'ємне значення по формулі що заповнююється в спеціальному полі також дали winking smiley (а то я вже почала сумніватись в своїх математичних здібностях grinning smiley)
zhirnyakova,
почитай новий лист. Там є посилання на зразок заповнення додатка 2
почитай=почитайте

Quote
zhirnyakova
добрые Вы спасибо!!
Хотіла промовчати, але скажу. Постараюсь корректно - бо настрій хороший.
Як Ви думаєте, мені після насиченого робочого дня, після тренування, після декількох підряд вечорів/ночей які я провела за комп'ютером вивчаючи нововведення в законодавстві в 23:00 хочеться "вникати" в Ваші цифри?
Ви не наводите повну інформацію (я не знаю що у Вас було в декларації за січень - а це важливо і т.д.), відповідно не можна побачити "загальну картину" - тому коротка відповідь - не правильно!.
А якщо прочитаєте лист - то заповните правильно - але ж Вам напевно читати не хочеться (витратити на це максимум 20 хв), а мені в такому випадку - не хочеться рахувати Ваші цифри!
Quote
natalka_l

P.S. панікували ми не довго (навіть доба не пройшла) ))) - нєрвішкі збергли smiling smiley
Це тільки мені здається що тепер лист ДФС трохи суперечить постанові КМУ (новий в.о.Голови Максим Мокляк VS Арсеній Петрович)?

.
Не только Вам! Тоже от них такого не ждала! Я вообще мало вижу логики и законодательных оснований в переносе только ограниченной суммы в строку 20,1, но как говорится спасибо и на этом.
ЛИСТ від 06.03.2015 р. № 7796/7/99-99-19-03-02-17 - это весчь! С додатком 2 к деке за февраль 2015 все понятно НО возникают другие вопросы.

А именно - как будет увеличиваться регистрационная сумма, на которую плательщик может может зарегистрировать НН в ЕРНН, если плательщик платил за товары и услуги по фискальному чеку с НДС и при этом не получал НН?
Пример - я заплатил за товар по фискальному чеку на 100,00 грн, в т.ч. НДС 16,67 грн. и при этом не получил от поставщика НН. Сумму этого НДСа я могу включить в налоговый кредит на основании положений п. 201.11 НКУ.
Сумму этой оплаты отразил в реестре выданных и полученных НН (т.к. Приказ Минфина №958 [zakon4.rada.gov.ua] о необходимости ведения и подачи реестра никто вроде бы как не отменял).

Но при этом указанная сумма НДС 16,67 грн. никаким образом не попадает в регистрационную сумму, описанную пунктом 200-1.3 НКУ. Следовательно я НЕ МОГУ выписать НН на эту сумму другому покупателю.

И как быть с этой суммой НДСа, уплаченого по фикальному чеку, но не попадающей в регистрационную сумму, на которую плательщик может может зарегистрировать НН в ЕРНН?

Прошу ответить компетентных товарищей на этот вопрос.
Вы сдаете декларацию с чеками,которые входят в состав НК,реестр чеков вы ведете,но не сдаете в ДФС но предоставляете при проверке.Со спесчета будет списываться сумма указанная Вами в деке.
Quote
wabaw111
Вы сдаете декларацию с чеками,которые входят в состав НК,реестр чеков вы ведете,но не сдаете в ДФС но предоставляете при проверке.Со спесчета будет списываться сумма указанная Вами в деке.

Извините, задам свой вопрос еще раз - каким образом сумма НДС по фискальному чеку будет попадать в эту формулу

ΣНакл = ΣНаклОтр + ΣМитн + ΣПопРах - ΣНаклВид - ΣВідшкод - ΣПеревищ,

Я пока еще не слепой и вроде не тупой grinning smiley и по моему мнению сумма НДСа по фискальному чеку в эту формулу ну никак не попадает - следовательно на нее нельзя выписать новую НН.
В формулу чеки не попадают,но они уменьшают ваше обязательство к оплате.
Quote
SergeyD
Quote
wabaw111
Вы сдаете декларацию с чеками,которые входят в состав НК,реестр чеков вы ведете,но не сдаете в ДФС но предоставляете при проверке.Со спесчета будет списываться сумма указанная Вами в деке.

Извините, задам свой вопрос еще раз - каким образом сумма НДС по фискальному чеку будет попадать в эту формулу

ΣНакл = ΣНаклОтр + ΣМитн + ΣПопРах - ΣНаклВид - ΣВідшкод - ΣПеревищ,

Я пока еще не слепой и вроде не тупой grinning smiley и по моему мнению сумма НДСа по фискальному чеку в эту формулу ну никак не попадает - следовательно на нее нельзя выписать новую НН.
И я в Вашем физическом и умственном здоровье не сомневалась.
Quote
wabaw111
В формулу чеки не попадают,но они уменьшают ваше обязательство к оплате.
Вроде бы как в Вашем мнении есть здравый смысл.

Позвольте еще вопрос - предположим что налоговых обязательств по НДС нет (не заплатили нам ничего в этом месяце - так бывает), а авансовые отчеты с фискальными чеками были. Насколько я понял в таком случае НДС по чекам попадает в стр. 22.1, а потом в стр. 24 декларации по НДС. Правильно?
Quote
wabaw111
И я в Вашем физическом и умственном здоровье не сомневалась.
Если есть такая возможность и желание - напишите мне в личку свой номер телефона. Я бы поговорил с Вами на тему НДС по фискальным чекам. Ваш номер телефона обязуюсь забыть как только положу трубку ))

Спасибо!
якщо реєстраційна сума має позитивне значення, то така сума зазначається в додатковому полі рядка 22.1 декларації, а в рядку 22.1 декларації відображається сума перевищення від’ємного значення над реєстраційною сумою. Така сума перевищення від’ємного значення над реєстраційною сумою переноситься до рядка 24 декларації;
Но вот непонятно ,в этом додатк. поле указывается сумма на момент подачи декларации а не на 28 февр., но ведь туда могут уже попасть мартовские налоговые...confused smiley
Quote
SergeyD
Quote
wabaw111
В формулу чеки не попадают,но они уменьшают ваше обязательство к оплате.
Вроде бы как в Вашем мнении есть здравый смысл.

Позвольте еще вопрос - предположим что налоговых обязательств по НДС нет (не заплатили нам ничего в этом месяце - так бывает), а авансовые отчеты с фискальными чеками были. Насколько я понял в таком случае НДС по чекам попадает в стр. 22.1, а потом в стр. 24 декларации по НДС. Правильно?

ну да, они же из 19й туда попадают
Quote
Koval1
...
Но вот непонятно ,в этом додатк. поле указывается сумма на момент подачи декларации а не на 28 февр., но ведь туда могут уже попасть мартовские налоговые...confused smiley

Наскільки я зрозуміла - формула має рахуватися наростаючим підсумком. Просто почала вона свій обрахунок з 01.02.2015 року.
Місяць в місяць не буде!
что идет в 12графу додатка 2?
тогда получается что суммы в 24 строчку из 22.1. попадают на момент сдачи отчёта(например 10.03) а не на 28 февр...
если на пальцах:
28 февр. у меня отр.значение в 22 стр. 140грн. и регистр. сумма 140,то все 140 у меня попадают в 24 стр.
10.03. у меня отр.значение в 22 стр.. 140 грн(эта строчка заполняется за отчётный период), но регистр. сумма на 10.03 уже 100грн(поскольку 22.1. расчитывается на дату сдачи отчёта), то у меня в 24 стр.за февраль попадают только 40грн?????
Quote
Koval1
тогда получается что суммы в 24 строчку из 22.1. попадают на момент сдачи отчёта(например 10.03) а не на 28 февр...
если на пальцах:
28 февр. у меня отр.значение в 22 стр. 140грн. и регистр. сумма 140,то все 140 у меня попадают в 24 стр.
10.03. у меня отр.значение в 22 стр.. 140 грн(эта строчка заполняется за отчётный период), но регистр. сумма на 10.03 уже 100грн(поскольку 22.1. расчитывается на дату сдачи отчёта), то у меня в 24 стр.за февраль попадают только 40грн?????
Нет! Это сделано для того что бы Вы не подали на бюджетное возмещение сумму большую чем получается по формуле на момент подачи декларации. Если в 22 стр. 140 грн, по формуле 100, то в стр. 22.1 40,00 грн в 23 стр. -100,00 грн, стр. 23,3 - 100,00 грн и 24 стр. 140,00 грн
Я вот из всего перечисленного не могу понять а если у меня в информационной строке идёт сумма с минусом на момент подачи, что мой налоговый кредит уменьшаеться на эту сумму? Или как ? У кого такое тоже есть?
Quote
janna08
Я вот из всего перечисленного не могу понять а если у меня в информационной строке идёт сумма с минусом на момент подачи, что мой налоговый кредит уменьшаеться на эту сумму? Или как ? У кого такое тоже есть?
Если сумма с минусом, то для целей заполнения декларации она ровна нулю.
Quote
janna08
Я вот из всего перечисленного не могу понять а если у меня в информационной строке идёт сумма с минусом на момент подачи, что мой налоговый кредит уменьшаеться на эту сумму? Или как ? У кого такое тоже есть?

якщо реєстраційна сума має позитивне значення, то така сума зазначається в додатковому полі рядка 22.1 декларації, а в рядку 22.1 декларації відображається сума перевищення від’ємного значення над реєстраційною сумою. Така сума перевищення від’ємного значення над реєстраційною сумою переноситься до рядка 24 декларації;
якщо реєстраційна сума має від’ємне значення, то в додатковому полі рядка 22.1 декларації зазначається "0", а сума від’ємного значення з рядка 22 декларації переноситься до рядка 22.1 та рядка 24 декларації.
Quote
Inna0208
Quote
Koval1
тогда получается что суммы в 24 строчку из 22.1. попадают на момент сдачи отчёта(например 10.03) а не на 28 февр...
если на пальцах:
28 февр. у меня отр.значение в 22 стр. 140грн. и регистр. сумма 140,то все 140 у меня попадают в 24 стр.
10.03. у меня отр.значение в 22 стр.. 140 грн(эта строчка заполняется за отчётный период), но регистр. сумма на 10.03 уже 100грн(поскольку 22.1. расчитывается на дату сдачи отчёта), то у меня в 24 стр.за февраль попадают только 40грн?????
Нет! Это сделано для того что бы Вы не подали на бюджетное возмещение сумму большую чем получается по формуле на момент подачи декларации. Если в 22 стр. 140 грн, по формуле 100, то в стр. 22.1 40,00 грн в 23 стр. -100,00 грн, стр. 23,3 - 100,00 грн и 24 стр. 140,00 грн

спасибо большое,разобралась
А по поводу гр.12 додатка 2 мне тоже очень интересно,может кто-то разобрался....
Я опять со своими "остывшими котлетами" по декларации за февраль:
у меня был минус в январской декл (стр. 24) 900тыс (250+250+400)
в феврале 2015 уменьшили (использовали) 200тыс (ряд 20.1 декларації за лютий 2015 року = ряд 18 декларації за лютий 2015 року)

в итоге останется не использованный минус= 700тыс (Колонка 3 Додатку 2(табл 1) =700 (50+250+400) =колонке 6=колонке 14)
и эти же 700тыс пойдут в раздел ІV декл за февраль 2015 ряд 26 и 31

и все. правильно?

"До рядка 20.1 розділу ІІІ декларації за лютий 2015 року переноситься значення рядків 24 та 20.2 декларації за січень 2015 року в межах значення рядка 18 декларації за лютий 2015 року.
Решта суми рядків 24 та 20.2 декларації за січень 2015 року обліковується в розділі ІV декларації за лютий 2015 року та в додатку 2 (Д2) до цієї декларації.
До рядка 20.1 розділу ІІІ декларації починаючи зі звітного періоду березень 2015 року переноситься значення рядка 24 декларації за попередній звітний (податковий) період (наприклад, у рядку 20.1 декларації за березень 2015 року відображається значення рядка 24 декларації за лютий 2015 року)."

каким образом я могу далее использовать мои оставшиеся 700тыс минуса?
добавлю: возмещение не хотим, фирма работает "рывками". Возможно ли их использовать в уменьшение НО. когда оно появиться?
Quote
Koval1
Quote
Inna0208
Quote
Koval1
тогда получается что суммы в 24 строчку из 22.1. попадают на момент сдачи отчёта(например 10.03) а не на 28 февр...
если на пальцах:
28 февр. у меня отр.значение в 22 стр. 140грн. и регистр. сумма 140,то все 140 у меня попадают в 24 стр.
10.03. у меня отр.значение в 22 стр.. 140 грн(эта строчка заполняется за отчётный период), но регистр. сумма на 10.03 уже 100грн(поскольку 22.1. расчитывается на дату сдачи отчёта), то у меня в 24 стр.за февраль попадают только 40грн?????
Нет! Это сделано для того что бы Вы не подали на бюджетное возмещение сумму большую чем получается по формуле на момент подачи декларации. Если в 22 стр. 140 грн, по формуле 100, то в стр. 22.1 40,00 грн в 23 стр. -100,00 грн, стр. 23,3 - 100,00 грн и 24 стр. 140,00 грн

спасибо большое,разобралась
А по поводу гр.12 додатка 2 мне тоже очень интересно,может кто-то разобрался....
я думаю, это заполняют те, кто на бюджетное подает
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 7 з 41    Сторінки: ПершаПопередні23456789101112НаступнаОстання
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00051199999999996