Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

5% акцизный налог с реализации пива, алкогольных напитков, табачных изделий и топлива

Відправлено користувачем s-kontur2005 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 3 з 25    Сторінки: Попередні1234567891011НаступнаОстання
тут еще есть один момент: сумма 5% налога должна быть выделена отдельно и не попадать больше под налогообложение для плательщиков НДС
Quote
natalka_l
Шустрик,
Ви вириваєте з контексту. А якщо дочитати речення до кінця - то все стає на свої місця.

Ну чому ж - якшо все стало б на місця, то не було б цієї
гілки на форумі взагалі - нічого було б обговорювати...
"написано по дебільненькому"... (с) це не я це Добкін,
єслішо...smoking smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Quote
Шустрик
Ну чому ж - якшо все стало б на місця, то не було б цієї
гілки на форумі взагалі - нічого було б обговорювати...
Ну в мене на рахунок бази оподаткування - не виникає питань. Мене більше цікавлять технічні моменти (з якого числа, яка декларація, як ставити на облік в ДПІ і т.д.

Kahovka, так все вірно. Оскільки акциз нараховується вже на суму з ПДВ.


Quote
natalka_l

Ну в мене на рахунок бази оподаткування - не виникає питань. Мене більше цікавлять технічні моменти (з якого числа, яка декларація, як ставити на облік в ДПІ і т.д.

во-во, наша налоговая сказала ничего пока не делать и цену не увеличивать..............
задолбали законотворцы (((((
Отвечаб по-поводу рассчета ЦП(цены продажи). Акциз 5% платится с оборота,т.е.с ЦП, а не с МРЦ. Поэтому ЦП-5%отЦП=МРЦ. Дальше- математика. Конечная ф-ла: МРЦ/0,95=ЦП.
Акциз платится сверху на ЦП, которая равна МРЦ (условно)
т.е. ЦП(МРЦ)100%+5%=105%

МРЦ - 17 грн.
акциз -0.85 грн.
всего - 17.85

в т.ч. будет 4.762% по аналогии с НДС (в т.ч. 16.67%)
Для Kahovka. Если Вы будете продавать пачку за 17,85, то вы заплатите акцизный сбор в сумме 5% от этой цены т.е. 0,8925 грн. Ваш грязный доход без акциза будет 17,85-0,8925=16,6075, а МРЦ=17грн. Т.е. Ваши потери из-за неправильных расчетов составят ок.40 коп. И это только на одной пачке!!! Если оборот небольшой,то непринципиально
Quote
maxymum
... Акциз 5% платится с оборота,т.е.с ЦП, а не с МРЦ. Поэтому ЦП-5%отЦП=МРЦ. Дальше- математика. .
І чому це я повинна перераховувати в бюджет 0,8925 грн., а не 0,85 грн? Звідки така впевненість що з обороту? Чому Ви так впевнені що цей акцизний податок (а він новий специфічний, не такий як звичайний акциз) потрібно саме вираховувати а не нараховувати??? Декларацію ще ніхто не бачив, і в принципі, ніхто не знає як податкова буде рахувати.
Я рахую так, як написано в кодексі, а Ви по-іншому... Зізнавайтесь, Ви ініціювали введення даного податку? grinning smiley
Дівчата, а ше таке питання виникає, якби там цей акциз не
розраховувався з чи на..., в чеку повинен виділятись цей
акцизний податок на кшалт, як в т.ч. ПДВ, для платників... confused smiley
хто як думає?!?!?!



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
думаю що правильно було б виділяти - тоді питання скільки (яку суму) перераховувати в бюджет також відпало б.
Quote
natalka_l
Quote
maxymum
... Акциз 5% платится с оборота,т.е.с ЦП, а не с МРЦ. Поэтому ЦП-5%отЦП=МРЦ. Дальше- математика. .
І чому це я повинна перераховувати в бюджет 0,8925 грн., а не 0,85 грн? Звідки така впевненість що з обороту? Чому Ви так впевнені що цей акцизний податок (а він новий специфічний, не такий як звичайний акциз) потрібно саме вираховувати а не нараховувати??? Декларацію ще ніхто не бачив, і в принципі, ніхто не знає як податкова буде рахувати.
Я рахую так, як написано в кодексі, а Ви по-іншому... Зізнавайтесь, Ви ініціювали введення даного податку? grinning smiley

А якшо брати до уваги:
Стаття 14. Визначення понять.
...
і зокрема ст. 14.1.106:
максимальні роздрібні ціни - ціни, встановлені на підакцизні
товари (продукцію з урахуванням усіх видів податків (зборів).
Акцизний податок з реалізованих суб'єктами господарювання
роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включається до
максимальної роздрібної ціни.
...
то Ви natalka_l все-таки праві...drinking smiley

Текст качнула по наводці Р.В з файлообмінника
і порівняла з текстом в редакції від 08.11.2014 р.:
ст. 14.1.106. максимальні роздрібні ціни - ціни,
встановлені на підакцизні товари (продукцію з
урахуванням усіх видів податків (зборів), вищими з
а які не може здійснюватися продаж підакцизних
товарів (продукції) у роздрібній торгівлі. Максимальні
роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію)
встановлюються виробниками або імпортерами товарів
(продукції) шляхом декларування таких цін у порядку,
встановленому цим Кодексом;



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
215.3.10. Для підакцизних товарів, реалізованих відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 цього Кодексу, ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (з податком на додану вартість), у розмірі 5 відсотків»;

Если я понял правильно,то стоимость-это цена по которой я продаю товар,а не МРЦ?сл-но,акциз берется с нее. Или нет?
Quote
maxymum
Для Kahovka. Если Вы будете продавать пачку за 17,85, то вы заплатите акцизный сбор в сумме 5% от этой цены т.е. 0,8925 грн. Ваш грязный доход без акциза будет 17,85-0,8925=16,6075, а МРЦ=17грн. Т.е. Ваши потери из-за неправильных расчетов составят ок.40 коп. И это только на одной пачке!!! Если оборот небольшой,то непринципиально


дело в том, что если считать так как считаете Вы, то бизнес можно сразу закрывать как убыточный, например:

я плат. НДС, взяла товар за 10 грн. и продала за 10 + 5% акциза, вышла в ноль, ну бывает ....
но я считаю за выручку 10 грн.
если считать за выручку 10,50 грн. (с учетом акциза) то нужно еще заплатить НДС с 0.50 грн. в сумме 0.08 грн.
А у нас весь город полнял цены тупо на 5 % уже как два дня)))) и такой гигант как Метро тоже, так что штрафанут весь город скопом))))))))))
Депутаты подняли акциз на 5%. Возникла паника и многие тупо поднимают на 5% стоимость подакцизных товаров. А кто-нибудь знает размеры старых акцизов? Если просто поднять цены на 5%, то, я думаю, возникнут вопросы в налоговой.
Quote
pavel1680
Депутаты подняли акциз на 5%. Возникла паника и многие тупо поднимают на 5% стоимость подакцизных товаров. А кто-нибудь знает размеры старых акцизов? Если просто поднять цены на 5%, то, я думаю, возникнут вопросы в налоговой.
Ну вот не соглашусь я с Вами !
Депутаты не подняли акциз на 5%, а конкретно внесли изменения в Закон : раньше платниками акцизного сбора (АЗ) были только выробники и импортеры. А с 01 января этого года платниками являются еще и розничные торговцы подакцизными товарами. Разницу улавливаете???smiling smiley
И платить эти новоявленные платники (розничные торговцы) должны 5% АЗ, только вот наши доблестные законотворцы по-дебильненькому написали закон ( коллега Шустрик thumbs up ), и вся тема уже не первый день обсуждает, ОТ КАКОЙ ЦЕНЫ высчитывать эти долбаные 5% !
Если цену на алкогольные и пиво можно безнаказанно поднять на 5% ( только чтобы покупали! и никаких вопросов от налоговой!), то поднимать цену выше МРЦ тютюновых изделий чревато штрафами...и, действительно, проблемами от налоговой.
14.1.106. максимальні роздрібні ціни - ціни, встановлені на підакцизні товари (продукцію з урахуванням усіх видів податків (зборів). Акцизний податок з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включається до максимальної роздрібної ціни.
Максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) встановлюються виробниками або імпортерами товарів (продукції) шляхом декларування таких цін у порядку, встановленому цим Кодексом. Продаж суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни, не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів"
;

судя из этого, проблем не будет, повышать выше цены, чем на пачке - они обязали законном, а вот ставка - 5% - это максимальная ставка, а миним. 2% , а судя из этой статьи "12.3.5. У разі якщо сільська, селищна або міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів та акцизного податку в частині реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що є обов’язковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм цього Кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю"; , мы должны поднять на 2%, пока местные власти не разродятся - как вам такая версия???
Кто знает информацию... К примеру, есть кафе,которое продает и алкоголь,и пиво. Пока не зарегистрировались в ДФС,имеем ли право забивать в кассу 5%?Кто был в налоговой,они регистрирую?Касается ли алкоголя максимальная цена или можно устанавливать свои? Паника,никто ничего толком не знает. Просто я считаю,что пока не зарегистрировался в ДФС как плательщик акциза, его добавлять к цене нельзя? ...
eye popping smiley, какие еще плательщики акциза? как это вы не зарегистрированны в налоговой, если вы уже работаете??? eye popping smiley, у вас хоть лицензия есть на продажу алкоголя? а максимальная цена касаеться только сигарет, а у алкоголя есть граничная минимальная цена!!!
Акцизный збор платят те, у кого есть розничная торговля подакцизными товарами , вы что, когда платите Хмельной збор (который уже отменили) ходили специально регистрироваться в налоговую плательщиком этого збора??
...При этом такие лица подлежат обязательной регистрации как плательщики акциза
контролирующими органами по месту регистрации пункта продажи товаров не позже предельного срока
предоставления декларации по акцизному налогу за месяц, в котором осуществляется хоздеятельность
(пп. 212.3.11 НКУ).
как плательщик налогов зарегистрированы,и лицензия есть,и сбор платили,пока не отменили...
Quote
s-kontur2005
Акцизный збор платят те, у кого есть розничная торговля подакцизными товарами , вы что, когда платите Хмельной збор (который уже отменили) ходили специально регистрироваться в налоговую плательщиком этого збора??
читаю всю ветку,это что, и рестораны с кафе будут платить этот налог уже? они с ума посходили с покращенням своими??
по хмелярству, конечно, извините,хоть отчет был и четко база установлена,сроки уплаты и т.д,а тут декларации нет,и ставка в 5%,которая местным советом должна устанавливаться...кто-то видел документ,в котором они ее таковой установили??
Да нет еще такого документа. Есть закон о внесении изменений в НКУ, опубликованный 31.12.2014. Какой местный совет успеет что-то придумать? Да и отчет... Вон военный сбор уже полгода платим, а отчета так и нет...
s-kontur2005 , JulyZ12
люди, Ви хоча б читали попередні повідомлення...
Ставка від 2 до 5 була в проекті, в кінцевому варіанті закону залишилось лише 5 %. Витяг з статті, де це зазначено я вже наводила. Тому мінімальна ставка і буде 5%. І по місцю продажі, потрібно реєструватись платником, так як цей податок місцевий.
Quote
Blick
Какой местный совет успеет что-то придумать?
місцевим радам встановлено термін для цього - 1 місяць
а почему не весены изменения в кодекс на сайте рады? там пока нет пункта 215.3.10 вообще?? может он еще не действует???
и кто уже регистрировался как плательщик акциза? или все пока торгуют по-старому? или с наценкой,но пока без регистрации?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 3 з 25    Сторінки: Попередні1234567891011НаступнаОстання
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00046099999999993