Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

ФОП на общей системе без деятельности платит ЕСВ с 01.01.15

Відправлено користувачем Natka0239 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
Есть в ЗІР:

301.04.02
Чи сплачують ЄВ ФОП, які застосовують загальну систему опадоткування….. за період в якому не отримували доход


Коротка та повна відповіді ідентичні:
Згідно змін, внесених Законом України від 28.12.2014 № 77-VIIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» до п. 2 частини першої ст. 7 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платникам, зазначеним у п. 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та п. 5 частини першої ст. 4 Закону № 2464, у яких базою нарахування єдиного внеску є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та якими у звітному році або окремому місяці звітного року не було отримано дохід (прибуток), надано право, у разі необхідності самостійно визначити базу нарахування.
Тобто такі платники, за бажанням, з метою збереження страхового стажу у році або окремому місяці року, де не було ними отримано дохід (прибуток), можуть самостійно, у разі необхідності, визначити базу нарахування єдиного внеску.
В такому випадку сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску та більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.
Ця норма буде застосовуватись до доходу (прибутку), отриманого за 2015 рік».
Я правильно поняла можно не начислять доход работнику, если нет дохода в деятельности,а просто сдавать пустой отчет

URL=http://ru.smiley4you.com/anime/22/][/URL]Всем удачи
Quote
Ленусик
Я правильно поняла можно не начислять доход работнику, если нет дохода в деятельности,а просто сдавать пустой отчет
Нет. Это неработающий ФОП за себя может не платить, а за работников начислять надо.


Quote
Ленусик
Quote
Віка
ВНИМАНИЕ!!!!!!!!!информация для ФОПов на общей системе:
вкратце, если не дохода - обязаловки по оплате ЕСВ нет!!!!!!!!!
появились разъяснения:
************
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИЙ РЕСУРС "ЗІР"
ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ
Питання:
Яким чином сплачують ЄВ ФОП, які застосовують загальну систему оподаткування?
Відповідь:
Відповідно до п. 4 ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", зі змінами та доповненнями (далі - Закон N 2464), платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) визначено фізичних осіб - підприємців, в тому числі фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування.
Згідно п. 2 частини першої ст. 7 та частини одинадцятої ст. 8 Закону N 2464 єдиний внесок для фізичних осіб - підприємців (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) встановлюється у розмірі 34,7 відс. суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального єдиного внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом N 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби України


Вика читаю и не видно где не платить,,, подскажите
У меня фирма на едином налоге, в штате 1 диреткор всегда сдавала пустой отчет по ЕСВ вот думаю и в этом году так поступать, ДОхода нет, то и нет ЕСВ Правильно ли я думаю

Что то вас совсем занесло:
- Юр.лицо платит единый налог - это % с дохода (поступлений на р/с и в кассу), при этом никакой ЕСВ с дохода оно не платит.
- с зароботной платы сотрудником платим ЕСВ, если нет ЗП то и платить нечего.
+ не понятно, что вы сдаете, на сколько я знаю пустой отчет по ЕСВ сдавать не нужно, так же как не нужно сдавать пустой 1-ДФ
Quote
_Anna_
Есть в ЗІР:

301.04.02
Чи сплачують ЄВ ФОП, які застосовують загальну систему опадоткування….. за період в якому не отримували доход


Коротка та повна відповіді ідентичні:
Згідно змін, внесених Законом України від 28.12.2014 № 77-VIIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» до п. 2 частини першої ст. 7 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платникам, зазначеним у п. 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та п. 5 частини першої ст. 4 Закону № 2464, у яких базою нарахування єдиного внеску є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та якими у звітному році або окремому місяці звітного року не було отримано дохід (прибуток), надано право, у разі необхідності самостійно визначити базу нарахування.
Тобто такі платники, за бажанням, з метою збереження страхового стажу у році або окремому місяці року, де не було ними отримано дохід (прибуток), можуть самостійно, у разі необхідності, визначити базу нарахування єдиного внеску.
В такому випадку сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску та більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.
Ця норма буде застосовуватись до доходу (прибутку), отриманого за 2015 рік».

Спасибо, хорошая новость thumbs up
smiling smiley Прочитала, але не зрозуміла до кінця. Тобто. якщо до 20 лютого я подам заяву на закриття (три роки бездіяльності на загальній системі), то мені все-таки заплатити ЄСВ за перший квартал 2015 року? Якщо так, то яку саме суму за місяць мінімально можна платити, чи може хтось роз"яснити? дякую.
нічого не потрібно платити, це за бажанням
Дякую! Але піду нарешті закриюсь!)) То мабуть для того і зроблено, аби очистити базу від таких висячих підприємців. як я. )
Dimaxa , Зарплата не начислялась, а отчет, скзали сдавать пустой , только додаток 6 заполняла что столько то дней он числился на фирме, 1ДФ не сдавала вообще, Вы считаете, что если нет начисления зарплаты то можно не платить ЕСВ, столько мнений я не знаю как поступить
Quote
Ленусик
Dimaxa , Зарплата не начислялась, а отчет, скзали сдавать пустой , только додаток 6 заполняла что столько то дней он числился на фирме, 1ДФ не сдавала вообще, Вы считаете, что если нет начисления зарплаты то можно не платить ЕСВ, столько мнений я не знаю как поступить

Эта тема касается физических лиц предпринемателей на общей системе без деятельности, а вы о чем спрашиваете?

Если у вас на фирме есть наемный работник, пусть даже и директор, вы обязаны платить ему зарплату, соответственно и ЕСВ. На сколько я понял, в 2015г. ЕСВ за наемных работников не может быть меньше размера минимального страхового взноса. ( Это для тех у кого зарплата меньше минимальной зарплаты, на сегодня минимальная зарплата - 1218,00)

Единственный вариант для вас, это если все отчеты будет подписывать учредитель. Он может быть и не устроенным, но тогда и в додаток 6 посать не чего.
Ищите еще инфо по форуму, тема по поводу фирмы без наемных работников поднимается давольно часто.
Привіт всім
Ось роз"яснення ГУ ДФС у Дніпропетровській обл. - посилання
Хоч регіональний підрозділ, але все ж.
Quote
Alexlogod
Привіт всім
Ось роз"яснення ГУ ДФС у Дніпропетровській обл. - посилання
Хоч регіональний підрозділ, але все ж.

ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу фізичних осіб підприємців на те, що з 1 січня 2015 року згідно Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2014 р. №2464-VI якщо суб’єкти господарювання не отримали доходу (прибутку) суб’єкти господарювання, ЯКІ ОБРАЛИ ДЛЯ СЕБЕ ЗАГАЛЬНУ СИСТЕМУ ОПОДАТКУВННЯ та не отримали доходу у звітному році не зобов’язані за кожен місяць нараховувати ЄСВ. Вони мають право за власним бажанням самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (абз. 2 п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2014 р. № 2464-VI).
Тож, згідно норм даного закону у 2015 році суб’єкти господарювання - фізичні особи, які обрали для себе загальну систему оподаткування та не отримували доходу не зобов‘язані сплачувати єдиний внесок за такий період.

А спрощенці???
мне вот это так нравиццца
"..Вони мають право за власним бажанням самостійно визначити базу нарахування.."
а где это в НКУ написано? сегодня пишут письма, а завтра скажут ничего не знаем
В разжеванном виде будет так:

ЕСВ начисляется за месяц "в котором получен доход". Если бы была обязаловка было бы написано: "ЕСВ начисляется за отчетный период".
Если доход не получен, то ЕСВ можно начислить добровольно.
ЕСЛИ ЕСВ начисляется добровольно, то он не может быть меньше минимального и больше максимального.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00043000000000001