Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

ПДФО і соціальна пільга, чи правильно я рахую?

Відправлено користувачем natacomin3364 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 6    Сторінки: 123456Наступна
Розрахунок з мінімальної заробітної плати для матері одиночки по 1 дитині та ще 3 дітьми із застосуванням соціальної пільги (1710 грн.*4 = 6840 гранична сума доходу для застосування соціальної пільга)

1) Утримання з працівника :
1218 грн. - 43,85грн. (3,6% ЄСВ) – 18,27 (1,5% військовий збір) = 1155,88 грн.
1174,15 грн. (1218 – 43,85) - 1827 (609 соціальна пільга*3 дітей) – 913,5 (соціальна пільга на 4 дитину) = 0 грн. (податок на доходи фізичних осіб)

1218-43,85-18,27- 0 = 1155,88 по документам видача на руки заробітної плати.
Quote
natacomin3364
Розрахунок з мінімальної заробітної плати для матері одиночки по 1 дитині та ще 3 дітьми із застосуванням соціальної пільги (1710 грн.*4 = 6840 гранична сума доходу для застосування соціальної пільга)

1) Утримання з працівника :
1218 грн. - 43,85грн. (3,6% ЄСВ) – 18,27 (1,5% військовий збір) = 1155,88 грн.
1174,15 грн. (1218 – 43,85) - 1827 (609 соціальна пільга*3 дітей) – 913,5 (соціальна пільга на 4 дитину) = 0 грн. (податок на доходи фізичних осіб)

1218-43,85-18,27- 0 = 1155,88 по документам видача на руки заробітної плати.
не могу понять, что из этого оклад? 1218,-- грн?
Допоможіть мені розрахувати пільгу по ПДФО. Оклад 2875,00 (застосовується пільга працівник має трьох дітей)......Допоможіть а тьо в понедільк треба виплатити аванс відгукніться хоть хтось!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111


Quote
sofi-lukrnet
Допоможіть мені розрахувати пільгу по ПДФО. Оклад 2875,00 (застосовується пільга працівник має трьох дітей)......Допоможіть а тьо в понедільк треба виплатити аванс відгукніться хоть хтось!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111
при виплаті авансу пільга не застосовується
а як тоді виплачувати у мене місячне пдфо складає 141,68 я сьогодні виплатила аванс і поділа пдфо пополам 70,84 і виплатила.
Quote
Kisulya
Quote
sofi-lukrnet
Допоможіть мені розрахувати пільгу по ПДФО. Оклад 2875,00 (застосовується пільга працівник має трьох дітей)......Допоможіть а тьо в понедільк треба виплатити аванс відгукніться хоть хтось!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111
при виплаті авансу пільга не застосовується
где-то это указано?
Автору, нормально, так и считайте.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Дякую, а то я подумала знову натупила...
Quote
Ляля - Оля
Quote
Kisulya
Quote
sofi-lukrnet
Допоможіть мені розрахувати пільгу по ПДФО. Оклад 2875,00 (застосовується пільга працівник має трьох дітей)......Допоможіть а тьо в понедільк треба виплатити аванс відгукніться хоть хтось!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111
при виплаті авансу пільга не застосовується
где-то это указано?
Автору, нормально, так и считайте.
Важливо! Зменшувати суму авансу на ПСП (якщо працівник має право на її застосування) і суму ЄСВ у частині утримань(якщо ви утримуєте ЄСВ з авансу) не можна! Відповідні роз’яснення ДФСУ наведено в категоріях 103.07 і 103.08.04 ЗІР. Річ у тім, що порядок визначення бази оподаткування, наведений у п. 164.6 ПКУ для зарплати, діє тільки тоді, коли роботодавець нараховує зарплату за відповідний місяць. А аванс ми виплачуємо без нарахування в бухобліку, і він є лише частиною загального місячного доходу працівника у вигляді заробітної плати. Навіть якщо роботодавець заздалегідь знає, що в деяких працівників установи база оподаткування місячної заробітної плати буде менша або дорівнюватиме сумі застосовуваної до неї ПСП, тобто наприкінці місяця сума ПДФО дорівнюватиме нулю, при виплаті авансу слід перерахувати податок на доходи без урахування ПСП. Наприкінці місяця при нарахуванні заробітної плати розраховується сума ПДФО за кожним працівником з урахуванням ПСП (за наявності права на неї). При виплаті заробітної плати за другу половину місяця до бюджету перераховується різниця між загальною сумою податку на доходи, утриманого з місячної заробітної плати працівників, і сумою податку на доходи, перерахованого в аванс. Таким чином, ПДФО, сплачений в аванс за працівників, які мають право на ПСП, ураховується при визначенні загальної суми податку на доходи, належної до сплати за підсумками місяця. Як бути з працівником, якому при виплаті авансу ПСП не застосовували, якщо після її застосування при нарахуванні зарплати виявилось, що сума перерахованого ПДФО перевищує розмір утриманого? З таким працівником нічого поганого не станеться. Він отримає на руки ту суму зарплати, яка належить йому при застосуванні ПСП.

Подробиці: [buhgalter.com.ua]
Тобто оклад у мене 2875грн.
1.2875-2875*3,6/100=2875-103,5=2771,5
2.2771,5-1827 (609*3)=944,5
3.Соц. пІЛ=944,50*15/100=141,68 а без пільги 2771,5*15/100=415,73 грн.
то в разом з авансом я повинна була виплатити 415,73 грн?
Quote
nikon
Quote
Ляля - Оля
Quote
Kisulya
Quote
sofi-lukrnet
Допоможіть мені розрахувати пільгу по ПДФО. Оклад 2875,00 (застосовується пільга працівник має трьох дітей)......Допоможіть а тьо в понедільк треба виплатити аванс відгукніться хоть хтось!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111
при виплаті авансу пільга не застосовується
где-то это указано?
Автору, нормально, так и считайте.
Важливо! Зменшувати суму авансу на ПСП (якщо працівник має право на її застосування) і суму ЄСВ у частині утримань(якщо ви утримуєте ЄСВ з авансу) не можна! Відповідні роз’яснення ДФСУ наведено в категоріях 103.07 і 103.08.04 ЗІР. Річ у тім, що порядок визначення бази оподаткування, наведений у п. 164.6 ПКУ для зарплати, діє тільки тоді, коли роботодавець нараховує зарплату за відповідний місяць. А аванс ми виплачуємо без нарахування в бухобліку, і він є лише частиною загального місячного доходу працівника у вигляді заробітної плати. Навіть якщо роботодавець заздалегідь знає, що в деяких працівників установи база оподаткування місячної заробітної плати буде менша або дорівнюватиме сумі застосовуваної до неї ПСП, тобто наприкінці місяця сума ПДФО дорівнюватиме нулю, при виплаті авансу слід перерахувати податок на доходи без урахування ПСП. Наприкінці місяця при нарахуванні заробітної плати розраховується сума ПДФО за кожним працівником з урахуванням ПСП (за наявності права на неї). При виплаті заробітної плати за другу половину місяця до бюджету перераховується різниця між загальною сумою податку на доходи, утриманого з місячної заробітної плати працівників, і сумою податку на доходи, перерахованого в аванс. Таким чином, ПДФО, сплачений в аванс за працівників, які мають право на ПСП, ураховується при визначенні загальної суми податку на доходи, належної до сплати за підсумками місяця. Як бути з працівником, якому при виплаті авансу ПСП не застосовували, якщо після її застосування при нарахуванні зарплати виявилось, що сума перерахованого ПДФО перевищує розмір утриманого? З таким працівником нічого поганого не станеться. Він отримає на руки ту суму зарплати, яка належить йому при застосуванні ПСП.

Подробиці: [buhgalter.com.ua]
не убедительно smiling smiley
аванс не перестает быть зарплатой.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
А зачем убеждать?smiling smiley Нужно просто внимательно вычитать пункт ПКУ.....

169.1. ....... платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги

Как поступать в этой ситуации - выбор остаётся за каждым бухгалтером.
Ви мені скажіть свою думку на рохунок моїх розрахунків трошки вище.чи я все вірно зрозуміла.Мене переконувати непотрібно ВИ ВСІ Є дуже мудрі мені до вас ще дуже дуже далеко....
Подскажите ,если у меня зп получается 505,00 (Человек отработал 4 дня вместо 22), то ндфл не высчитываем? Только есв и вн?

______________________________________________________________________________________
Править — бессмыленно, а управлять — мудро. Пра­вят, следовательно, потому, что не умеют управлять.
мало того, вот есть еще и такое себе разъяснение:
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИЙ РЕСУРС "ЗІР"

ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Питання:

Чи потрібно при виплаті авансу одночасно нараховувати та перераховувати в бюджет ПДФО та чи необхідно для визначення бази для нарахування ПДФО зменшувати суму авансу на ЄВ?

Відповідь:

Відповідно до ст. 24 Закону України від 24 березня 1995 року N 108/95-ВР "Про оплату праці", із змінами та доповненнями, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Згідно з пп. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.

Пунктом 164.6 ст. 164 ПКУ передбачено, що під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

Враховуючи вищевикладене, при виплаті авансу податок на доходи фізичних осіб перераховується до бюджету за першу половину місяця.

При цьому алгоритм розрахунку податку на доходи фізичних осіб (із застосуванням ставок 15 % та/або 20 % та зі зменшенням суми нарахованої заробітної плати на суму єдиного соціального внеску та податкової соціальної пільги) не застосовується.

Коментар: "З 01.01.2015 ставки податку на доходи з фізичних осіб, визначені п. 167.1 ст. 167 ПКУ змінено з 15 % та/або 17 % на 15 % та/або 20 %".

 

Інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби України

Відповіді на питання щодо оподаткування,
митної справи та єдиного соціального внеску на
загальнообов'язкове державне соціальне страхування
можна отримати за телефоном 0-800-501-007
(безкоштовно зі стаціонарних телефонів)

 

Всеукраїнська мережа ЛІГА:ЗАКОН
www.ligazakon.ua

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
а вообще, был когда-то описан порядок расчету налогов и сборов с авансов. Принцип был следующий: по предыдущему месяу определялось процентное соотношение каждого налога и сбора к сумме на руки. И при выплате аванса учитывался этот %.
Применяя этот метод видно, что применение НСЛ к доходу за первую половину месяца есть верным.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
блін просто якась навала інформації.... то що виходить за цим алгоритмом розрахнку.... правильно сплачувати половину ПДФО (враховуючи ПСП)? А то я вже сьогодні аванс виплатила і ПДФО сплатила половину (на свій страх і ризик) а тепер сушу голову чи правильно зробила.....
Quote
sofi-lukrnet
блін просто якась навала інформації.... то що виходить за цим алгоритмом розрахнку.... правильно сплачувати половину ПДФО (враховуючи ПСП)? А то я вже сьогодні аванс виплатила і ПДФО сплатила половину (на свій страх і ризик) а тепер сушу голову чи правильно зробила.....
примите для себя какой-то порядок и следуйте ему....

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Quote
sofi-lukrnet
блін просто якась навала інформації.... то що виходить за цим алгоритмом розрахнку.... правильно сплачувати половину ПДФО (враховуючи ПСП)? А то я вже сьогодні аванс виплатила і ПДФО сплатила половину (на свій страх і ризик) а тепер сушу голову чи правильно зробила.....

Нет, ПСП Вы применяете только к месячному доходу, который начислите последним числом месяца. Я просто умножаю сумму аванса на 15% и плачу в бюджет, а потом при выплате зп считаю уже НДФЛ уменьшая месячный доход на ЕСВ и НСЛ. Возникает переплата, которую потом учитываю в следующем месяце при выплате аванса.
А если Вы к авансу примените НСЛ и вычтете ЕСВ то будет недоплата
Тобто я з авансо плачу до бюджету усю суму ПДФО (Воно у мене 415,73) виплачую аванс.а потім ЗП (І ПДФО з пільгою у мене 141,68.) то як у мене буде ПДФО заплачене на 3 місяці на перед.поясніть мені на цифрах а то я зовсім застрягла ...
може краще від неї відмовитись.......
Добре я відмовляюсь і що виходить у мене це ПДФО 471 грн і що при виплаті авансу я плачу половину чи знов не так??
Quote
sofi-lukrnet
Тобто я з авансо плачу до бюджету усю суму ПДФО (Воно у мене 415,73) виплачую аванс.а потім ЗП (І ПДФО з пільгою у мене 141,68.) то як у мене буде ПДФО заплачене на 3 місяці на перед.поясніть мені на цифрах а то я зовсім застрягла ...
вот в том-то и проблема, что при выплате зарплаты за 2-ю половину Вам нужно хоть что-то еще заплатить, т.к. банк не выдаст деньги.
Поэтмоу получится переплата и при выплате аванса, и потом при выплате ЗП.
Эта переплата скопится, приходит срок нового аванса, а тут снова нужно хоть что-то оплатить, т.к. без платежки банк не выдаст.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
а як прийде провірка і скаже що неправильно.що робити.... з тим ПДФО. так справа в тому що мій аванс сьогодні вже тю-тю....
Quote
sofi-lukrnet
Тобто я з авансо плачу до бюджету усю суму ПДФО (Воно у мене 415,73) виплачую аванс.а потім ЗП (І ПДФО з пільгою у мене 141,68.) то як у мене буде ПДФО заплачене на 3 місяці на перед.поясніть мені на цифрах а то я зовсім застрягла ...

при выплате аванса платите 415,73, на конец месяца у вас будет переплата 274,05 (415,73-141,68). Если при следующей выплате аванса у Вас сумма НДФЛ такая же, то платите 415,73-247,05=168,68
Если у Вас у кого-то из других сотрудников нет льготы то Вы легко уберете эту переплату за счет того, что при выплате зп зачтете эту сумму
Quote
sofi-lukrnet
Добре я відмовляюсь і що виходить у мене це ПДФО 471 грн і що при виплаті авансу я плачу половину чи знов не так??
Какая у вас сумма аванса?
в мене один співробітник з тою пільгою.а сьогодні аванс виплатила і сплатила ПДФО лише 70,84 що зробити?
Quote
sofi-lukrnet
а як прийде провірка і скаже що неправильно.що робити.... з тим ПДФО. так справа в тому що мій аванс сьогодні вже тю-тю....
на моей памяти ни одна проверка не считала НДФЛ с аванса.
кроме того, как я писала выше, можно воспользоваться расчетом по процентному соотношению.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Quote
sofi-lukrnet
аванс 1200

Ну так 1200*0,15 никак не будет 70,84...
Если в первой половине месяца больше рабочих дней, чем во второй, то платить половину от НДФЛ никак не получится (это скорее пример для тех, кто не применяет льготу, а для Вашей ситуации тем более). Доплатите разницу сегодня
а шо провірка рахує ПДФО (ванс = зарплата) і має вийти одене ціле .
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 6    Сторінки: 123456Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00041800000000003