Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Фактична перевірка ДФС роздрібної торгівлі алког.напоями.

Відправлено користувачем Vlana 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сьогодні мала таке щастя пережити перевірку ДФС.В результаті маю акт.Порушення слідуюче.В підсобному приміщенні знайдена одна пляшка вина з простроченим терміном зберігання.
В акті написали,як факт зберігання алкогольного напою,маркованого недійсною маркою акцизного податку,поскільки марка дійсна тільки в межах терміну придатності для споживання.Пояснення,що вино зняте з реалізації,не відіграло ніякої ролі.
За таке правопорушення штраф 17000 грн.Це місячний оборот по алкоголю в нашому маленькому селі.Чи можна якось відбитися?
Чи може факт списання вплинути на ситуацію?
Дуже дякую за будьякі поради.
Откройте новое СПД.Это СПД закройте и ничего не платите. Не сможете закрыть , сдавайте пустые отчеты в налоговую и пенсионый в конце года. Ничего не сделаете и ничего не докажите.
Лікеро-горілчаними торгую на юридичній особі на загальній системі,ще й платник ПДВ (маю для підробітку ще й інший напрям роботи),до того ж ліцензії на рік,касовий апарат...Закрити не вихід. Поки що....confused smiley


составить акт задним числом, что віявленна бутіка..... и подлежит списанию
написать заперечення до Акту перевірки, указать, что есть такой акт

потом жалобу на ППР
аргумент- снято с реализации, есть акт

_________________________________________

Говорят, улыбка - лучшее оружие ....
Я киллер! smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Під час перевірки,в поясненнях до акта написала,що ця бутилка вина знята з реалізації і ведуться перемовини з постачальником по поверненню (перше,що прийшло в голову).Потім,можливо,напишу акт,що в звязку з неможливістю повернення,списати,як такий,що закінчився термін реалізації.Якось так.

Буду вивчати все про заперечення і скарги.Ніколи цим не займалась.
Коли подаються заперечення до акту перевірки? І кому? Перевіряла областна ДФС,Рішення сказали чекати від районної служби.
Заперечення в течении 5 дней см момента вручения Вам Акта

Акт поставьте. Ваши слова- это не доказ. Акт- документ smiling smiley

_________________________________________

Говорят, улыбка - лучшее оружие ....
Я киллер! smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Нас вчера тоже поймали на эту удочку.17000,00 за бутылку.
Cпівчуваю.Технологія відпрацьована до автоматизма.
Каса їх зараз не цікавить(штрафи на перший раз малі).

Всім своїм виглядом і поведінкою говорять,хотіли по-чесному,отримуйте.Ще будете плакати за нашими домовленостями.Перевіряли нас і раніше,такщо як буває по-іншому знаємо.
Штрафи за порушення норм використання РРО та РК.
п.1 ст.17

у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту:
- проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг);
- непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи;
- невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, а в разі використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
- нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання

вчинене вперше - 1 грн.;

вчинене вдруге - 100% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг);

за кожне наступне вчинене порушення – 500% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг)
Якщо платник податків не згоден з висновками перевірки чи фактами та даними, викладеними в акті перевірки, то він має право подати заперечення протягом 5 робочих днів з дня отримання акта.

Якщо акт отриманий 12 лютого,останній день подання заперечень 16 чи 17 лютого?
Підкажіть,бо боюсь помилитись.
Если Вы на их экземляре написали, что получили 12, то 17 последний день

Драсте. Если с дня, то день получения считается. 16го
Аа рабочих дней. В четверг получили - в среду последний день.
Думки розділились.Уже три варіанти
1.16 лютого (5 днів з дня,тобто включаючи 12 лютого)
2.17 лютого (5 днів,невключаючи 12 лютого)
3.18 лютого (5 робочих днів).
Хто знає точно,а не так само як і я догадується,допоможіть розібратися.Для мене важливо,бо трошки не встигаю по часу.
Як на мене третій варіант однозначно не правильний.
"Як на мене третій варіант однозначно не правильний."

Помилилась,читати- правильний.
Вы устраиваете брейн ринг или что?
Возможны два определения сроков по законодательтву:
1 "с дня" - тогда этот день считается
2 "с дня, следующего за днем" - тогда этот день не считается
У вас 5 рабочих дней с дня получения, значит день получения считается.
А дальше считайте.
Единственное тут непонятно, считать ли субботу, потому что у полУкраины суббота 14/02 была рабочая. Поэтому я бы не советовал откладывать на последний день
Котег :-) Дуже дякую за вичерпну відповідь.Я просто хвилююсь.

(Вы устраиваете брейн ринг или что?
Ой,ну що Ви,я навіть слів таких не знаю!eye rolling smiley)
Що маємо на сьогодняшній день.

Заперечення відправила поштою цінним листом з описом 17-го лютого (на п`ятий день,включаючи робочу суботу у податківців).
На другий день відвезла в канцелярію,отримала штампік на свій екземпляр.

Поштою отримала запрошення на розгляд заперечень на 25 лютого.
Вчора мала таке щастя поспілкуватися з представниками нашої доблесної фіскальної служби
Озброїлась виписками з статей Цивільного кодексу,ДСТУ України,фото злополучної пляшки вина,де чітко написано "Вина,в яких після закінчення термінів зберігання,не з`явилось помутніння чи видимого осаду придатні для подальшого зберігання та реалізації.",але зрозуміла,що нікому це не потрібно.

Засідання робиться для проформи.Мене спитали,чи буду я далі оскаржувати рішення? Вже на засіданні порахували,що я не вклалась в 5 днів,аж зраділи,типу,що ми тут робимо?

Ось тут знадобився поштовий чек та опис вкладеного цінного листа,відправленог 17-го (дякую Котег :-) ,вони так і не отримали його.Зняли ксерокопію,сказали,чекайте відповідь.

Сьогодні вже дзвонили з пошти,що прийшов лист.Ще не отримала.Порадьте,як краще далі діяти.Зрозуміла,що моїх знань,навиків та впевненості в собі замало для боротьби з цим монстром,але є бажання.Не хочеться помилитися в дрібницях і втратити можливість довести справу до кінця.
Можливо,хтось може порадити юриста (в приват),буду дуже вдячна.Територіально знаходжусь в Київській обл.
получаєте рішення - подаєте скаргу в область. Потім получаєте відповідь - оскаржуєте в ДФС. Потім до суду.
Чуда не сталося.
Отримала ППР на штрафні санкції,як і очікувалося, 17000 грн.Зараз в процесі оскарження в ДФС Київської обл.Прийшла відповідь про подовження терміну розгляду до 60 днів.Мені так точно поспішати нема куди.Як кажуть обізнані люди,.. шанси відміни рішення практично нульові.
Далі по плану ДФС України та суд.
Після того області, йдіть на оскарження в ДФС України. Мене дивує, а чому ви їх пустили на перевірку, зараз заборонено податківцям перевіряти, і всім іншим державним органам.
Держрегуляторна служба
На підприємство прийшли з перевіркою: що робити. Рекомендації від Державної регуляторної служби України
Нагадаємо, що з 2014 року в Україні діє мораторій на проведення перевірок підприємців контролюючими органами. Так, статтею 31 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» (зі змінами, внесеними Законом України від 31.07.2014 № 1622-VII) заборонено проведення перевірок контролюючими органами підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців. Виключення становлять перевірки, що проводяться ДФС України, за наявності дозволу Кабінету Міністрів України або за ініціативи суб’єкта господарювання щодо його перевірки.
Аналогічний мораторій на перевірки запроваджено й у 2015 році. Але, на відміну від попереднього мораторію, у 2015 році, крім Державної фіскальної служби України, право на здійснення перевірок без отримання дозволу Кабінету Міністрів України або заявки суб’єкта господарювання щодо його перевірки надано Державній фінансовій інспекції України.
Проте бувають преценденти, тому ДРС надає відповіді на питання, що потрібно робити у певних ситуіціях:
1. Що робити, якщо на підприємство прийшла перевірка?
1) завжди пам’ятати, що органи державного нагляду (контролю) мають право здійснюють планові заходи з державного нагляду (контролю) за умови письмового повідомлення суб’єкта господарювання про проведення планового заходу не пізніш як за десять днів до дня здійснення цього заходу.
Суб’єкт господарювання має право не допускати посадову особу органу державного нагляду (контролю) до здійснення планового заходу в разі неодержання повідомлення про здійснення планового заходу.
2) завжди ретельно перевіряти правильність оформлення посвідчення (направлення) на проведення заходу, а саме:
- наявність у посвідченні всіх реквізитів, встановлених частиною 3 статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»;
- особливу увагу звертати на розділ посвідчення (направлення), у якому зазначаються підстави для здійснення заходу. У зазначеному розділі, крім визначених законом підстав для проведення заходів державного нагляду (контролю), обов’язково повинні бути зазначені реквізити розпорядчого документу Кабінету Міністрів України, яким було надано дозвіл на проведення відповідного заходу або якщо перевірка проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України, посилання на відповідні рішення або вимоги.
3) пам’ятати, що під час проведення позапланового заходу з’ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов’язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення державного нагляду (контролю).
4) під час проведення планових заходів суб’єкт господарювання повинен знати, що:
- протягом одного року проведення більш як одного планового заходу державного нагляду (контролю) щодо одного суб’єкта господарювання не допускається;
- питання, щодо яких буде здійснюватися державний нагляд (контроль) визначаються залежно від цілей заходу з урахуванням ступеня ризику від здійснення господарської діяльності. Переліки таких питань затверджуються наказом органу державного нагляду (контролю).
2. Що робити, якщо на підприємство прийшли з перевіркою у рамках кримінального провадження?
Прокурор, здійснюючи нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням, уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом (ст. 36 КПК).
Слідчий органу досудового розслідування уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом (ст. 40 КПК).
Процесуальні дії під час кримінального провадження можуть фіксуватися у протоколі (ст. 103 КПК). Протокол під час досудового розслідування складається слідчим або прокурором, які проводять відповідну процесуальну дію, під час її проведення або безпосередньо після її закінчення. (ст. 106 КПК).
Відповідно до пункту 8 Прикінцевих положень Закону від 28.12.2014 р. № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України) здійснюються протягом січня – червня 2015 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.
Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» від 13.08.2014 р. №408 визначено, що надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб – підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
3. Що робити, якщо на підприємство прийшов слідчий для проведення виїмки?
Коротко: Слідчий має пред’явити ухвалу суду про надання тимчасового доступу до речей і документів (виїмку) та вручити її копію.
Виїмку може проводити лише особа, зазначена в ухвалі суду протягом місяця з дня постановлення ухвали.
Тимчасовий доступ може бути наданий виключно до речей і документів, конкретно названих в ухвалі. Слідчий зобов’язаний залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені Володільцю можуть бути залишені копії вилучених документів. Детальніше: Слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку) (ст. ст. 159, 160 КПК України).
За результатами розгляду цього клопотання суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів (ст. 163 КПК).
В ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено:
1) прізвище, ім’я та по батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів;
2) дата постановлення ухвали;
3) положення закону, на підставі якого постановлено ухвалу;
4) прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи або найменування юридичної особи, які мають надати тимчасовий доступ до речей і документів;
5) назва, опис, інші відомості, які дають можливість визначити речі і документи, до яких повинен бути наданий тимчасовий доступ;
6) розпорядження надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів зазначеній в ухвалі особі та надати їй можливість вилучити зазначені речі і документи, якщо відповідне рішення було прийнято слідчим суддею, судом;
7) строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали;
8) положення закону, які передбачають наслідки невиконання ухвали слідчого судді, суду (ст. 164 КПК).
Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов’язана пред’явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію.
Особа, яка пред’являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов’язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду.
На вимогу володільця особою, яка пред’являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів (ст. 165 КПК).

Довідка. У 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України. Зазначене обмеження не поширюється:
- з 1 січня 2015 року на перевірки суб'єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари, на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість;
- з 1 липня 2015 року на перевірки платників єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, за винятком платників єдиного податку, визначених пунктом 27 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій." (п. 3 прикінцеві положення Закону № 71)
Quote
accountent

Аналогічний мораторій на перевірки запроваджено й у 2015 році. Але, на відміну від попереднього мораторію, у 2015 році, крім Державної фіскальної служби України, право на здійснення перевірок без отримання дозволу Кабінету Міністрів України або заявки суб’єкта господарювання щодо його перевірки надано Державній фінансовій інспекції України.


Зазначене обмеження не поширюється:

- з 1 січня 2015 року на перевірки суб’єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари, на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість.

Реалізація лікеро-горілчаних напоїв та тютюнових виробів,в моєму випадку,і є реалізацією підакцизних товарів,що дає право на перевірки ДФС.
Vlana, очень интересует, чем у Вас всё закончилось.
Пишу заперечення... у нас были 28 августа.
Пожалуйста, посмотрите личную почту.
Якось тема загубилась.Ми частіше пишемо,коли потребуємо швидкої допомоги.
Вибачте,HataB,я не побачила Вашого повідомлення.Напишіть,як у Вас зараз ця справа?

Станом на сьогодні,а вже пройшло більше року,справа ще не закрита.Тобто,якщо не виграти,а просто треба відтягти час сплати непомірно високого штрафу,то в оскарженні теж є сенс.
До того ж,я рада повідомити,що суд першої інстанції виніс рішення на мою користь,апеляція ОДПІ теж була відхилена,касаційна скарга не прийнята до розгляду у зв"язку з несплатою судового збору податковою.Як на мене,час касації вже сплив,але в податковій ніхто нічого не знає.Все ще в підвішеному стані.Штрафні санкції на особовому рахунку висять,як борг.

Тобто на цей момент,я пройшла всі етапи досудового оскарження в районну (заперечення на акт),обласну та ДФС України (первинна та повторна скарги).Зараз можу сказати,що це абсолютно безнадійні кроки,але я для себе вирішила,використати всі можливості.В судовому оскарженні мені вже допомагав адвокат.

Так що "первый блин" вийшов не комом. А перше протистояння з податковою видалось не таким страшним.Тепер,з огляду на набутий досвід,можу порадити таким же маленьким та роздробленим підприємцям не боятися відстоювати свою позицію.Шанс є завжди,а віддати свої гроші завжди встигнемо.

P.S.Дякую Котег :-) за чуйність та перші поради.На той момент розгубленості та нерішучості вони були для мене безцінними.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00043099999999996