Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Вперше хочу виплатити аванс і зарплату. Запуталась

Відправлено користувачем Vitohka 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Про вимогу законодавства виплачувати зарплату 2 рази в міс. знала давно, але все руки не доходили. Тепер виникли питання :
1. Чи потрібно нараховувати аванс окремо за відпрацьовані дні (1-15), а потім зарплату (16-31), чи можна один раз на місяць (1-31).
2. Чи можу виплатити фіксований аванс в розмірі більшому, ніж відпрацьовані дні (з1-по15).
3. ЗП перераховуємо на картки. Чи Можна податки перерахувати один раз повністю - при виплаті авансу, а при виплаті ЗП - вказати, що податки сплачені 20 числа? (в банку кажуть, що можна, а що думає податкова?)
1. Аванс нараховується за половину місяця, головне щоб сума авансу не була меншою половини.
Потрібно робити 2-а нарахування: аванс і решта з/п
2. Так можна, головне, щоб не менше.
3. Можна податку зразу з авансом за весь місяць оплатити, АЛЕ коли будете решту з/п кидати на картки, Банк платіжки не пропусти без платіжок на податки, Банку потрібна довідка з податкової, що у вас переплата по податках за місяць нарахування.
Я просто думаю - у законі немає вимоги про окреме нарахування авансу і зарплати, лише про виплату. То чому не можна зробити один раз нарахування зарплати вкінці місяця, а виплатити 2 рази - фіксований аванс (сума не менша половини) і решту зарплати?
А як банк перевіряє нарахування податків (тобто, скільки треба сплатити за результатами місяця?). У нас получається, що працівники мають под.соц.пільгу, разом із авансом плачу все ПДФО, а в зарплату треба сплатити копійки ПДФО. В такому разі пропустить платіжки???


Нараховуйте раз в місяць і діліть собі тоді загальну суму на 2 частини, якщо вам так зручно.

На рахунок банку- банк звіряє зарплатну відомість по зарахуванню на картки працівників з платіжками на податки по зарплаті. ПДФО пропустять, навіть якщо в платіжці по ньому буде 1 грн. , а ЄСВ має бути не менше 1/3 від зарплати, що виплачується.Банк це контролює smiling smiley
/Я просто думаю - у законі немає вимоги про окреме нарахування авансу і зарплати, лише про виплату//
В законі взагалі нема поняття "аванс". є "зарплата за першу половину" і "зарплата за другу половину". і той факт, що оподатковується місячний дохід, аж ніяк не свідчитть про те, що нараховувати зарплату треба раз в місяць smiling smiley
Quote
Vitohka
Я просто думаю - у законі немає вимоги про окреме нарахування авансу і зарплати, лише про виплату. То чому не можна зробити один раз нарахування зарплати вкінці місяця, а виплатити 2 рази - фіксований аванс (сума не менша половини) і решту зарплати?
А як банк перевіряє нарахування податків (тобто, скільки треба сплатити за результатами місяця?). У нас получається, що працівники мають под.соц.пільгу, разом із авансом плачу все ПДФО, а в зарплату треба сплатити копійки ПДФО. В такому разі пропустить платіжки???
Если действовать по такой схеме, то начислять ( один раз ) надо не в конце месяца, а перед выплатой аванса. Иначе как Вы будете знать размер налогов, которые хотите заплатить один раз при выплате аванса.
Ну, я делаю именно так : начисляю перед авансом, плачу все податки в день выплаты аванса ( в платежках пишу "....з авансу і зарплати за березень 2015р." ), аванс выплачиваю всем круглой суммой ( беру начисленную з/плату , множу на 55% и округляю в бОльшую сторону до 0 или 5 в конце). В день выплаты зарплаты выплачиваю сальдо.
И да, конечно, если отпуска или увольнения/прием на работу - надо пересчитать и доплатить нужные податки в нужные сроки.
Мені просто цікаво - це порушення, чи ні , коли результат зрештою не змінюється (виплата ЗП 2 рази, податки всі сплачено в повному обсязі), але роботи в два рази більше???
Податківцям все одно, вони на таке не дивляться
Это не нарушение, это выплата налогов наперед. Только такой схемой можно пользоваться, если зарплата выплачивается не из банка, а из выручки, например. Я сама так делаю, налоги раз в месяц с авансом, зарплату плачу из кассы из выручки или финпомощи. Банк без платежек зарплату за 2 половину не имеет права перечислять.
Quote
Blick
Это не нарушение, это выплата налогов наперед. Только такой схемой можно пользоваться, если зарплата выплачивается не из банка, а из выручки, например. Я сама так делаю, налоги раз в месяц с авансом, зарплату плачу из кассы из выручки или финпомощи. Банк без платежек зарплату за 2 половину не имеет права перечислять.
А мой банк как-то удовлетворяется текстом в подвале платежки "....з авансу і зарплати за ..." eye rolling smiley Т-т-т конечно...
Причем, они сами мне и сказали делать именно так....eye rolling smiley
А з/плату мы берем по чековой книжке...
С этими банками ничего не разберешь. Не знаю как сейчас, но в прошлом году они должны были сумму ЕСВ контролировать, чтоб была не меньше 1/3 зарплаты. Если меньше, надо было справку в налоговой брать. Но один из банков мне сказал, что им все равно... А другой не провел платежки, т.к. в одной из них прошлый месяц стоял, забыла исправить...
Quote
Blick
С этими банками ничего не разберешь. Не знаю как сейчас, но в прошлом году они должны были сумму ЕСВ контролировать, чтоб была не меньше 1/3 зарплаты. Если меньше, надо было справку в налоговой брать. Но один из банков мне сказал, что им все равно... А другой не провел платежки, т.к. в одной из них прошлый месяц стоял, забыла исправить...

В этом году банки получили инструкции от НБУ, что не надо контролировать 1/3, в связи с изменениями в начислении ЕСВ (коэффициенты и т.д.).
Дякую всім, хто відгукнувся. Прочитавши всі коментарі, для себе вирішила:
1. Проводити нарахування ЗП один раз вкінці місяця.
2. Виплачувати аванс фіксованою сумою (55% ЗП і округлювати в більшу сторону)
3. Розраховувати податки і сплачувати в повному обсязі перед видачею авансу з призначенням платежу - "із авансу і зарплати за ...місяць" (банк пообіцяв, що зарплату пропустить з формулюванням, що "податки сплачені 20 числа")
В призначенні платежу можна просто писати "із зарплати за січень", тим паче що зараз терміну "аванс" не існує.
Подскажите пожалуйста сколько брать дней в апреле для выплаты зарплаты ? и правда ли что вышел закон об отмене переноса праздников с выходного на будний день ? спасибо
Я делаю так. В 1 С есть функция начисление з-ты, там выбираю - аванс. Делаю начисление с 1-15 число. Проставляю количество рабочих дней и "рассчитать". Очень удобно.
як проводити нарахування авансу? тобто брати фіксовану суму, наприклад, 55% від з/пл чи за фактично відпрацьовано днів?
Quote
sashka111
як проводити нарахування авансу? тобто брати фіксовану суму, наприклад, 55% від з/пл чи за фактично відпрацьовано днів?
не меньше, чем за отработанные дни
Quote
Kisulya
Quote
sashka111
як проводити нарахування авансу? тобто брати фіксовану суму, наприклад, 55% від з/пл чи за фактично відпрацьовано днів?
не меньше, чем за отработанные дни
а якщо брати не менше чим з відпрацьовані дні, то це за вирахуванням податків чи ні?
наприклад, скажіть чи правильно я розраховую:
з/пл за грудень 1600 грн
за 1-шу половинк міс. відпрацьовано 11 робочих днів, тобто сума авансу буде 800 грн,
з суми авансу 800 перераховано ПДФО 144 грн. та військоий збір 12 грн. тобто сума до видачі 644 грн.
так правильно?
Quote
sashka111
Quote
Kisulya
Quote
sashka111
як проводити нарахування авансу? тобто брати фіксовану суму, наприклад, 55% від з/пл чи за фактично відпрацьовано днів?
не меньше, чем за отработанные дни
а якщо брати не менше чим з відпрацьовані дні, то це за вирахуванням податків чи ні?
наприклад, скажіть чи правильно я розраховую:
з/пл за грудень 1600 грн
за 1-шу половинк міс. відпрацьовано 11 робочих днів, тобто сума авансу буде 800 грн,
з суми авансу 800 перераховано ПДФО 144 грн. та військоий збір 12 грн. тобто сума до видачі 644 грн.
так правильно?
Правильно.
Только ж не забудьте ещё ЕСВ 22% = 176,00
Quote
nikon
Quote
sashka111
Quote
Kisulya
Quote
sashka111
як проводити нарахування авансу? тобто брати фіксовану суму, наприклад, 55% від з/пл чи за фактично відпрацьовано днів?
не меньше, чем за отработанные дни
а якщо брати не менше чим з відпрацьовані дні, то це за вирахуванням податків чи ні?
наприклад, скажіть чи правильно я розраховую:
з/пл за грудень 1600 грн
за 1-шу половинк міс. відпрацьовано 11 робочих днів, тобто сума авансу буде 800 грн,
з суми авансу 800 перераховано ПДФО 144 грн. та військоий збір 12 грн. тобто сума до видачі 644 грн.
так правильно?
Правильно.
Только ж не забудьте ещё ЕСВ 22% = 176,00
дякую, не обов'язково має бути аванс більше половини чи дорівнювати, може и менше, головне не менше ніж за фактично відпрацьований час? так?
Quote
sashka111

не обов'язково має бути аванс більше половини чи дорівнювати, може и менше, головне не менше ніж за фактично відпрацьований час? так?

Нема ніде в законодавстві ніяких обмежень про "половину" оклада.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Не обязательно. Например, если из 21 рабочих дней с 1 по 15 число отработано 10, аванс будет меньше половины.
Выплату аванса в размере 55% тоже можно использовать (это 11 из 20 рабочих дней), меньше отработанного ж не будет.
Скажіть, а у ФОПа може бути головний бухгалтер? тобто вказувати себе, у звіті ЄСВ в ролі головного бухгалтера?
Quote
sashka111
Скажіть, а у ФОПа може бути головний бухгалтер? тобто вказувати себе, у звіті ЄСВ в ролі головного бухгалтера?
Ні, цього не треба

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Quote
Монна Нонна
Quote
sashka111
Скажіть, а у ФОПа може бути головний бухгалтер? тобто вказувати себе, у звіті ЄСВ в ролі головного бухгалтера?
Ні, цього не треба
просто чого питаю, бо дзвонила у податкову, там сказали що потрібно.
У ФОПа может быть бухгалтер.
Но если его нет, то писать себя в роли бухгалтера не нужно.
У ФОПа может быть главбух с правом подписи отчетов, но это при его желании. А оно надо лишние ключи оформлять?
Quote
Blick
У ФОПа может быть главбух с правом подписи отчетов, но это при его желании. А оно надо лишние ключи оформлять?
є бухгалтер офіційно оформлений, але право підпису є тільки у ФОПа, тобто ключі тільки на фопа.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00046599999999997