Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Распределение НДС

Відправлено користувачем Koval1 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 3 з 5    Сторінки: Попередні12345Наступна
я сделала так- посчитала ЧВ. Посчитала весь кредит в 10.1. и с него сняла античв в строке 16.4. Заполнила додаток 7. там 2 таблицы. в первой ЧВ. Вторая там расписала НДС который за год и который надо было брать если считать чв.
1С заполняет в "регистрация стоимости прибретения ОС, пропорционально облагаемым НДС" по всем ОС остаточную стоимость, плюс сюда затягивает МНМА. А разве в этом документе не первоначальную забивать надо и исключительно ОС (МНМА ведь распределяются как товары/услуги, а не как ОС)? confused smiley
Был раньше такой ответ про малоценку:
Узагальнюючою податковою консультацією щодо окремих питань пропорційного віднесення сум податку до податкового кредиту у разі використання придбаних та/або виготовлених товарів/послуг, необоротних активів частково в оподатковуваних операціях, а частково – ні, затвердженою наказом ДПС України від 16.02.12 №129, визначено, що перерахунок частки використання в оподатковуваних операціях щодо малоцінних необоротних матеріальних активів (група 11 класифікації основних засобів та інших необоротних активів), мінімально допустимий строк корисного використання яких не визначено (пункт 145.1 статті 145 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями), здійснюється у порядку, передбаченому для товарів/послуг, а не основних засобів.
Сейчас все старые ответы помечены как действующие до 01.07.2015. Ну и как его распределять теперь? angry smiley


Коллеги, подскажите, пожалуйста, если РК по перерасчету (уменьшение) за декабрь не зарегистрировали в срок до 15.01.16, я могу РК отобразить в декларации за декабрь или только после регистрации?
Quote
le_proff
Коллеги, подскажите, пожалуйста, если РК по перерасчету (уменьшение) за декабрь не зарегистрировали в срок до 15.01.16, я могу РК отобразить в декларации за декабрь или только после регистрации?
Не можете,а обязаны в декабре отразить.Я тоже зарегистрировала эти РК 16.01.16.Но за регистрацию НН неплательщикам НДС штрафы не предусмотрены.Главное,до подачи декларации зарегистрировать.
а где в 1С 8.2 РК по операции перарасчет налогооблаг. операций найти?
Никогда не сталкивалась с распределением и пытаюсь понять в каких же случаях нужно это распределение: как я понимаю если наше ТОВ не продает ничего БНДС, то и распределять нечего. Правильно? Но наше ТОВ предоставляло услуги не резиденту и самостоятельно начисляло себе НО (с регистрацией НН, т.к. в договоре про НДС ничего не указано), а так же НО были начислены на услуги роуминга (который мы не признаем, как операцию в хоз.деятельности). И тут я засомневалась, мне же не нужно ничего распределять?
Спасибо.

******************************************************************
СПАСИБО ВСЕМ ЗА ПОМОЩЬ!
подскажите, пожалуйста, если у нас льготная операция была в 2015 г. только одна и больше такой не будет, нужно ли распределять нк в январе 16?
и весь 2016 год?
Коллеги, кто как поступает если не планируются необлагаемые операции в 2016 году?
Я думаю, распределять не буду, но покажу в дод. 7 коэффициент, чтобы в конце 2016 г. показать, что не было необлагаемых операций и коэфициент будет 100.
У кого какие мысли?
Re: Распределение НДС
bukAlen
А чего ві так спешите, год только начался, а вы уже деку за декабрь 16 сдаете.
Коэф применяется если есть необлаг операции, если их нет то соответсвенно и и коэф нет.
Iren, спасибо что откликнулись. так додаток 7 не подавать?
Re: Распределение НДС
Дод 7 подается раз году в декабре, или когда появляются такие операции ( по моему).
Re: Распределение НДС
Если подавали в декабре, то и в январе нужно- показать коэффициент по которому будете распределять в течении года
так все таки, нужно распределять если все приобретенные услуги в 2016г. используются в облагаемых операциях? Была единоразовая услуга в 2015 году и больше такой не будет.
Re: Распределение НДС
bukAlen [ Відповісти приватно ]
Re: Распределение НДС нове 11 February, 2016 17:37
так все таки, нужно распределять если все приобретенные услуги в 2016г. используются в облагаемых операциях? Была единоразовая услуга в 2015 году и больше такой не будет.

НЕТ!!!
Ирен - спасибо!
Quote
IRINA_KASYAN@bigmir.net
у меня в прошлом году была разовая продажа земли без НДС-ая операция, в месяце продажи посчитала коэф, в месяце продажи применила к телефонам, свету, вода, и пр. общехоз затраты.
....

Ну да... без води землю ніяк не продасиш grinning smiley А якщо в мене вартість землі (разова операція) більше ніж в 100 раз перевищує всі операції від основної діяльності за рік? - нема права на ПК за цілий рік - це по чесному? Притому що придбала я цю землю без ПДВ ві весь мій ПК за рік немає аболютно ніякого відношення до землі....

А де в чинному закондавстві є визначення неоподатковуваних операцій? І на підставі чого податкова туди відносить і звільнені від оподаткування і не об'єкти?

Хто може скинути статтю [consulting.dtkt.ua] на емейл nm7@yandex.ua eye rolling smiley?
Наталя, дивіться пошту.
щодо розподілу частки використання, то тут я робила так.
в місяці виникнення порахувала ЧВ = , розподіляла тільки адмін витрати які можна віднести до всіх видів діяльності. це був березень місяць.
в грудні перерахунок зробили тільки для місяця в якому були неоподатковувані , тобто за березень , і тільки того що можна гіпотетеично віднести до всіх видів діяльності (отримання доходів).
А вот у меня вопрос такой

в 2015 были необлагаемые и облагаемые операции. Но не было "двойных" расходов. Т.к. распределять было нечего, додаток 7 подала с прочерками.

А в марте 2016 купили много офисной техники и мебели. Также были облагаемые и необлагаемые операции.

Какой месяц считать месяцем виникнення?
Когда начать применять ЧВ?
Для расчетов брать период март 2016 или январь-март 2016?
Учитывать коэф. 2015 года - который равен единице получается?


спасибо
Quote
IRINA_KASYAN@bigmir.net
Наталя, дивіться пошту.
щодо розподілу частки використання, то тут я робила так.
в місяці виникнення порахувала ЧВ = , розподіляла тільки адмін витрати які можна віднести до всіх видів діяльності. це був березень місяць.
в грудні перерахунок зробили тільки для місяця в якому були неоподатковувані , тобто за березень , і тільки того що можна гіпотетеично віднести до всіх видів діяльності (отримання доходів).

Дякую.
Щодо розподілу - сьогодні була на суді, де підприємство зробило так як і ви (суто адмін витрати розподілило). Під час перевірки податкова взяла повний ПК по тих контрагентах і розподілила по-своєму. Якщо в п-ва вийшло 85 тис. адмін витрат для розподілу (а загальна сума адмін витрат 350 тис.), то в податкової після її перерахунку вийшло 16 млн. )))
Наприклад придбало підприємство газу на 10 млн.грн. за рік: 9,9 млн пішло на виробництво (в с/в продукції) а 0,1 млн. - на адмін витрати (опалення приміщення). Підприємство чесно взяло оцей 0,1 млн і розподілило на оподатковувані і неоподатковувані, а податкова прийшла і взяла "чесно" розподілила всі 10 млн. Аргументи ДФСУ, а ніде в ПКУ не написано що має бути лише частина сума від придбання у контрагента і що цю частину ми маємо визначити самі.
І от доказуй потім що ти не олень. Суд поки сумнівається, справу відклали.
Re: Распределение НДС
додаток 7 Вам потрібно було подати з декларацією за січень 2016 і в ній вказати коефіцієнт який будете використовувати протягом 2016 р. прри виникнені операцій подвійного призначення. зараз я б на Вашому місці подав уточнюючу за січень з додатком 7. інший варіант уже за березень додаток 7, але вказав би значення показників за 2015р.
Дуже цікаво.
Якщо не важко , тримайте в курсі подій в суді.
але ж в ПКУ написано що підлягає розподілу те, що викоритсовується в оподатковуваних та неоподатковуваних операціях.
то чому маю розподіляти те, що не відноситься до неоподатковуваних операцій .
в нас на підприємстві стоїт один лічильник електроенергії , один лічильник на воду, (опалення електроенергією в нас).
в цьому приміщенні знаходяться і адмін, і збут , і виробництво і загальновиробничі цехи, то прописано в наказі, що відносити до витрат на відповідні рахунки пропорційно відпрацьованому часу працівників адмін, збуту, виробничого персоналу , загальновиробничого персоналу.
спеціально встановлювати на кожний кабінет, цех, роздягальні , підсобні прим окремі лічильники ніхто не буде.

а навіть якщо б і стояло окремо лічильники, то газ, світло і т.ін відноситься до собівартості продукції, а не до реалізації землі.
Да.... в нас закони читаються як хочеться податківцям.
Re: Распределение НДС
усе правильно написала IRINA_KASYAN@bigmir.net в ПКУ написано що підлягає розподілу те, що викоритсовується в оподатковуваних та неоподатковуваних операціях. тому якщо у вас є докази що ви використали газ, електороенергію і т.д. виключно в пільгових операціях, то це потрібно і доказувати в суді.
Quote
IRINA_KASYAN@bigmir.net
...
а навіть якщо б і стояло окремо лічильники, то газ, світло і т.ін відноситься до собівартості продукції, а не до реалізації землі.
Да.... в нас закони читаються як хочеться податківцям.

я б у Вашій ситуації взагалі б нічого не розподіляла ).
Там підприємство робило розподіл в зв'язку з реалізацією макулатури (спалили б її краще ))) ) Обрезки бумаги виникають внаслідок тех процесу, а саме пакування готової продукції. По аналогії з брухтом - якщо виникають в процесі виробництва то мали би взагалі бути звільнені від розподілу, але в ПКУ прямо не прописано - тому прийшлось поділити. Результат самостійного розподілу: при реалізації макулатури на 35 тис.грн. (а це б вийшло до сплати ПДВ 35*0,2= 7 тис) зняли з себе самі добровільно податкового кредиту на суму понад 11 тис От як так ділити щоб ще в "мінусі" залишитись smiling smiley?
Quote
vlast
...виключно в пільгових операціях, то це потрібно і доказувати в суді.

в яких пільгових?
В мене задача доказати що в мене нама ПК повязаного з продажем корпоративних прав
тут в ПКУ написано

Стаття 199. Пропорційне віднесення сум податку до податкового кредиту

199.1. У разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні, платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.

{Пункт 199.1 статті 199 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4834-VI від 24.05.2012; в редакції Закону № 71-VIII від 28.12.2014; із змінами, внесеними згідно із Законом № 643-VIII від 16.07.2015}

199.2. Частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за цей же попередній календарний рік. Визначена у процентах величина застосовується протягом поточного календарного року.

{Пункт 199.2 статті 199 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4834-VI від 24.05.2012}

колись була консультація в ВОБу, вони пропонували скласти калькуляції до операцій неоподатковуваних та оподатковуваних.
закріпити наказом перелік та вартість витрат на неоподатковувану операцію.

То був десь 2010 рік, в мене тоді були цінні папери продаж/купівля, то були актувальні ці розподіли. Тоді також була така норма щодо розподілу в Законі про ПДВ.
Quote
IRINA_KASYAN@bigmir.net
...
колись була консультація в ВОБу, вони пропонували скласти калькуляції до операцій неоподатковуваних та оподатковуваних.
закріпити наказом перелік та вартість витрат на неоподатковувану операцію.

То був десь 2010 рік, в мене тоді були цінні папери продаж/купівля, то були актувальні ці розподіли. Тоді також була така норма щодо розподілу в Законі про ПДВ.

Робився розподіл в екселі, під час перевірки все надавалось - все пофіг. Хочете зі мною в суд? grinning smiley
Той акт - то взагалі шедевр, не маю права розголошувати деталі, але можливо колись як закінчиться судове оскарження - коротко по суті опишу.....
Ще на рахунок ЧВ, ви соті враховуєте?
Бо податкова при своєму розрахунку заокруглила до цілого числа, 0,25 сотих не врахувала ). Так от оці 0,25 сотих в грошах це 42 тис.. ))) (от зразу видно що люди вміють рахувати smiling smiley )

прийлось залізти в дєбрі аж 2011 року - і знайти листа (бо ж іншими нормативно-правовими актами це питання не передбачено)....
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 3 з 5    Сторінки: Попередні12345Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00079099999999999