Некоректно оформлена податкова накладна: дії платника18.03.2015 2966
Постачальник в січні 2015 р. зареєстрував некоректну податкову накладну. Чи можна включити таку накладну разом з коригуванням у періоді, в якому зареєстроване коригування?
Запитання: Постачальник в січні 2015 р. зареєстрував некоректну податкову накладну (кількісні та вартісні показники). Коригування до неї повинні бути зареєстровані в наступному звітному періоді, чи можна включити таку податкову накладну разом з коригуванням у тому періоді, в якому зареєстровані коригування?
Відповідь: Не дає права отримувачу на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту не тільки відсутність реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі, але і порушення порядку заповнення такої податкової накладної. Проте це не звільняє продавця від декларування сум ПДВ у складі податкових зобов'язань. За п. 192.1 ПКУ Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів.
--------------------------------------------------------------------------------
Якщо це помилка, яка не вплинула на суму компенсації (це може бути помилка в номенклатурі чи помилка ціни і кількості) Розрахунок коригування підлягає реєстрації постачальником (п. 22 Порядку № 957).
Але потрібно врахувати наступний момент: “Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання” (лист ДФСУ від 17.02.2015р. № 5292/7/99-99-19-03-02-17), відповідно покупець не може відобразити податкову накладну за січень в наступному періоді (виключення становлять податкові накладні зареєстровані з порушенням терміну реєстрації. Тоді за п. 198.6 ПКУ, суми ПДВ належать до податкового кредиту за звітний період, в якому зареєстровано податкову накладну).
Відповідно у покупця виникає проблема з відображенням податкового кредиту у лютому на підставі Розрахунку коригування, який складено до податкової накладної січня. Адже він не може у рядку 10 декларації з ПДВ за лютий відобразити податкову накладну за січень та одночасно відобразити результат коригування у рядку 16.
Виходить, що податкова накладна повинна бути відображена у січні за складеним із виправленням Рохрахунком коригування у лютому. Проте, така порада дійсна тільки: “Якщо на підставі складеного розрахунку коригування до податкової накладної обсяги постачання товарів/послуг та відповідно сума податкових зобов’язань чи податкового кредиту платника податку не змінилися або змінилися лише обов’язкові реквізити, то підстав для заповнення рядків 8.1.1, 8.1.2, 8.2.1, 8.2.2 та/або 16.1, 16.1.1 декларації та Розрахунку коригування сум ПДВ до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1) (додаток 1) немає” (ЗІР підкатегорія 101.23).