Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Індексація

Відправлено користувачем Angelka923 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 3    Сторінки: 123Наступна
Індексація
Доброго дня! Допоможіть розібратися. Я прийнята на роботу в серпні місяці 2014 р. з мінімальною заробітною платою 1218. Базовий місяць для нарахування індексації в мене липень. З січня 2015 р. підняли заробітну плату на 35 грн. Чи змінюється базовий місяць для нарахування індексації?
Re: Індексація
нет, нужно поднять на сумму больше индексации тогда меняется
Re: Індексація
базовий місяць змінюється, але якщо сума індексації виявилась більшою ніж сума підвищення з/п, то залишається сума фіксованої індексації, яка є різницею


Re: Індексація
Помогите с индексацией! Я ФОП на 2 группе. У меня один наемный работник.Принят на работу 02 июня 2010 года. Зарплата выплачивалась все время на уровне минимальной.Последний раз повышалась в декабре 2013 года и составляет на данный момент 1218 грн. Хочу начать индексировать зарплату, чтобы не нарушать законодательство. С чего начать? Какой месяц считать базовым? Можно ли воспользоваться калькулятором индексации (базовый декабрь 2013) и посчитать зарплату за март 2015 года : 1218+349,57=1567,57 грн. И так далее в дальнейшем.Спасибо.
Re: Індексація
Quote
Veng_L_
Помогите с индексацией! Я ФОП на 2 группе. У меня один наемный работник.Принят на работу 02 июня 2010 года. Зарплата выплачивалась все время на уровне минимальной.Последний раз повышалась в декабре 2013 года и составляет на данный момент 1218 грн. Хочу начать индексировать зарплату, чтобы не нарушать законодательство. С чего начать? Какой месяц считать базовым? Можно ли воспользоваться калькулятором индексации (базовый декабрь 2013) и посчитать зарплату за март 2015 года : 1218+349,57=1567,57 грн. И так далее в дальнейшем.Спасибо.
и надеяться, что до марта 2015 не проверят....
Re: Індексація
Підкажіть, а то заплуталася зовсім з цією індексацією.

Працівника перевели з 0,2 окладу на 0,1. Як правильно провести індексацію. Прочитала що базовий місяць не змінюється а от чи змінювати суму індексації.

Зарплата при 0,2 ставки - 500грн. При 0,1 ставки - 250грн. Базовий місяць - місяць прийому на роботу жовтень 2014р.

Чи правильно я міркую - індексую суму 250грн??? Тобто фактично нарахована зарплата за квітень 2015 виходить 284,75грн????
Re: Індексація
базовый месяц - сентябрь, если принят в октябре 2014. индексируете минимальную - выплачиваете пропорционально отработ.времени
Re: Індексація
Дякую. Але базовим місяцем вважається місяць прийому на роботу згідно нового законодавства.
Re: Індексація
Я згідна, але тільки в тому випадку коли це стосується відпрацьованих фактичних днів. Тобто з 21 відпрацював нехай 10 , бо був у відпустці чи на власний рахунок. Але коли працює на 0,2 ставки як тут зробити. Мені здається що індекс просто треба помножити на заробітню плату. В принципі так і рахує сам калькулятор бухгалтера. Але хотілося б перевірити себе чи правильно міркую.
Re: Індексація
Quote
marjanarymaruk
Дякую. Але базовим місяцем вважається місяць прийому на роботу згідно нового законодавства.
Откуда Вы такое взяли? Согласно нового законодательства с месяца приема наинает считаться индекс. А если брать этот месяц за базовый, то индекс будет считаться со следующего месяца.
Re: Індексація
Постановою №526 внесено зміни до Порядку 1078 ()цей порядок якраз стосується індексації). Саме там чітко вказується, а саме: "Для новоприйнятих працівників обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця прийняття працівника на робот". Я маю на увазі якщо працівник так як у мене прийнятий у 2014році
Re: Індексація
Нижче викладу Вам роз"яснення одного з працівників Міністерства Соцполітики
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 30.10.2003 р. N 024-130
Щодо індексації грошових доходів населення

Управління доходів та рівня життя населення Департаменту стратегії соціального розвитку розглянуло Ваш запит від 30 вересня 2003 р. N 1052 щодо індексації грошових доходів населення і повідомляє.
Усі виплати, які обчислюються, виходячи із середньої заробітної плати, у тому числі за час щорічної та додаткової відпустки, індексації не підлягають, але при визначені її розміру сума індексації враховується як складова частина оплати праці.
Згідно з п. 4 Порядку проведення індексації грошових доходів населення у разі несвоєчасної виплати сум індексації проводиться їх компенсація відповідно до законодавства. Тобто сума відпускних має бути перерахована з урахуванням сум індексації.
Місяць прийняття працівника на роботу вважається базовим і індексація за цей місяць не проводиться. А розрахунок індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації розпочинається з наступного за базовим місяця.
При звільненні працівника, який не відпрацював повний робочий місяць, індексації підлягає частина грошового доходу в межах прожиткового мінімуму за фактично відпрацьований час.

Начальник управління доходів
та рівня життя населення

Н. Підлужна

Надруковано:
"Галицькі контракти - Документи для роботи",
N 46, 17 листопада 2003 р.


Я згідна що індексація нараховується з третього місяця після базового, але базовий місяць є місяцем прийому на роботу
Re: Індексація
Нет. Письмо 2003 года, оно уже давно не актуально.
Re: Індексація
Постанову почитайте. Чи Вам конкретно вказати на номер статті
Re: Індексація
Re: Індексація
п. 10 Постанови 1078, а саме
"Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати новоприйнятих працівників здійснюється з місяця прийняття працівника на роботу. {Пункт 10-1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 526 від 13.06.2012}".

Ось посилання на Постанову [zakon1.rada.gov.ua]
Re: Індексація
Так в том то и дело, что для того, чтобы месяц приема на работу участвовал в расчете индекса, базовым месяцем надо считать месяц, предшествующий месяцу принятия на работу
Re: Індексація
Quote
marjanarymaruk
Дякую. Але базовим місяцем вважається місяць прийому на роботу згідно нового законодавства.

Законодательство по данной теме было изменено еще в 2012 году, почитайте.
базовым месяцем для вновь принятых работников считать месяц, предшествующий месяцу принятия на работу.
Re: Індексація
Ну я розумію що Ви пропонуєте піти проти Закону бо так звикли рахувати. Кожен залишився при своїх інтересах. В таких випадках я раджуся з інспекторами які будуть перевіряти і вони наголошують на тому що базовим місяцем треба рахувати саме місяць прийняття на роботу
Re: Індексація
Да нет, привычнее и проще как раз так, как Вы предлагаете, считать базовым месяц принятия. Вот только так не по закону получается. Если месяц принятия базовый, тогда его индекс в расчете участия не принимает, а нужно чтоб принимал, Вы же сами это процитировали.
Re: Індексація
пропонуєте піти проти Закону >grinning smiley<
Re: Індексація
Quote
marjanarymaruk
Ну я розумію що Ви пропонуєте піти проти Закону бо так звикли рахувати. Кожен залишився при своїх інтересах. В таких випадках я раджуся з інспекторами які будуть перевіряти і вони наголошують на тому що базовим місяцем треба рахувати саме місяць прийняття на роботу
Вы не понимаете разницы между базовым месяцем и месяцем, с которого начинается расчет индекса, или отказываетесь ее понимать. Зачем тогда спрашивать совет на форуме?
Re: Індексація
раджуся з інспекторами які будуть перевіряти >grinning smiley<
Re: Індексація
скажіть, чи хтось користується на головній сторінці ДТ-КТ калькулятором індексації заробітної плати ? і по ньому проводить нарахування ?
Re: Індексація
Я запитувала який саме місяць вважати базовим а не з якого здійснювати нарахування. А нарахунок Вашого лукавства про інспектора, я б на Вашомі місці просто помовчала. Коли приходять на перевірку у них є своє бачення питання і дуже важко їм щось доказати. Саме тому я і звернулася до форуму щоб знайти відповідь чи засуперечити їм.
Re: Індексація
а шо вы их по меню заказываете? прийдет именно тот, у кого спрашивали?
Re: Індексація
Quote
marjanarymaruk
Я запитувала який саме місяць вважати базовим а не з якого здійснювати нарахування. А нарахунок Вашого лукавства про інспектора, я б на Вашомі місці просто помовчала. Коли приходять на перевірку у них є своє бачення питання і дуже важко їм щось доказати. Саме тому я і звернулася до форуму щоб знайти відповідь чи засуперечити їм.
Так от: якщо прийняття на роботу відбулося після червня 2012 року, то базовий місяць - це місяць, який передує місяцю прийняття. І коли приходять на перевірку індексації, мені пофігу їх бачення, коли я впевненна у своїх знаннях
Re: Індексація
А якщо вони тичуть цей Порядок 1078 і посилаються на нього, мовляв там чітко вказано. Тоді виходить що вони не праві і можна настоювати на своєму.
Re: Індексація
Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати новоприйнятих працівників здійснюється з місяця прийняття працівника на роботу.”......а для цього базовим необхідно вважати м-ць, що передує.... що ж тут не зрозуміло?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 3    Сторінки: 123Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.0004289999999999