Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Крмпенсация неиспользованого отпуска после декрета

Відправлено користувачем ryta1963 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Добрый день!

Подскажите, пожалуйста, работница была в декретном отпуске с 17.09.12 по 14.06.15, написала заявление на увольнение с 15.06.15 с компенсацией неиспользованого отпуска, как рассчитать этот отпуск, ведь последние 3 года начислений никаких не было?

Заранее благодарю за ответ!
Нашла статью, может пригодится.


Для того, чтобы правильно оформить все расчетные выплаты Вашей сотруднице Вам нужно рассматривать весь период ее работы на предприятии комплексно.
В соответствии с Законом Украины «Об отпусках» №504/96-ВР от 15.11.96 г., Ваше предприятие в течении одного календарного года работы сотрудницы обязано было предоставлять ей ежегодный оплачиваемый отпуск, продолжительностью не менее 24 календарных дней (при условии что у нее не было никаких дополнительных льгот, увеличивающих продолжительность отпуска). Так было до рождения у нее ребенка. После того как она родила и вышла на роботу, помимо основного отпуска, у нее появилось право на дополнительный отпуск продолжительностью 15 календарных дней. Т.е. теперь ее ежегодный отпуск составляет 39 календарных дней. Отпуска, в которые она ходила по беременности и родам и по уходу за ребенком до трех лет к этим расчетам не имеют никакого отношения. Они просто входят в трудовой стаж, но при расчетах просто исключаются. Поэтому, Вам нужно обратиться в отдел кадров (а если его нет, то нужно это сделать самостоятельно), с просьбой расписать за какой период Ваша сотрудница ходила в отпуск, а за какой нет. Затем высчитать сколько дней отпуска ей полагается и просто оплатить ей отпускные за эти дни.
Еще раз акцентирую внимание на то, что для расчета среднедневной зарплаты Вам нужно брать следующие периоды начисления зарплаты:
Для расчета больничных — полные шесть месяцев подряд отработанные сотрудницей, с которых уплачивались страховые взносы. Даже если этот период был до всех предоставленных ей отпусков.
Для расчета компенсации за неиспользованный отпуск либо среднедневную зарплату после отпусков по беременности и родам и уходу за ребенком (если она хотя бы месяц получала зарплату), либо опять тот же период до этих отпусков, но уже за 12 месяцев (если период был меньше, то, соответственно — пропорционально отработанному времени).
В заключении хочу заметить, что если Ваша сотрудница увольняется по собственному желанию или по соглашению сторон, то Вы выплатите ей только компенсацию за неиспользованный отпуск и текущую зарплату, если же Вы ее увольняете по сокращению штата, то к этим выплатам нужно добавить выходное пособие в размере среднемесячной заработной платы.


Сообщение от Dmitry77

Ответ на 30.04.2014 9:52 дп


Працівниця, перебуваючи у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, у квітні 2013 р. подала заяву про те, що після цієї відпустки хоче використати щорічну оплачувану відпустку. Як розрахувати середню зарплату?
А що на практиці?

Відповідно до п. «е» п. 4 Порядку №100, суми державної допомоги не включаються до виплат, виходячи з яких розраховується середня зарплата. Водночас допомога у зв'язку з вагітністю та пологами виплачується на підставі лікарняного листка і компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами (згідно з ч. 1 ст. 38 Закону №2240), сума такої допомоги включається до складу виплат, за якими обчислюється середня зарплата для оплати відпустки (див. лист Мінпраці від 17.06.2011 р. №190/13/116-11). Відповідно й період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами не вилучається із розрахункового періоду, оскільки це не передбачено п. 2 Порядку №100.

Абзацом 1 п. 2 Порядку №100 встановлено, що розрахунковим періодом для визначення середньої зарплати працівника для оплати відпустки є 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому надається відпустка. Якщо працівниця йде у відпустку у квітні 2013 р., то розрахунковим періодом для визначення її середньої зарплати буде квітень 2012 р. — березень 2013 р. Виходячи з нарахувань за цим періодом можна визначити середню зарплату працівниці за формулою, встановленою п. 7 Порядку №100: сумарний дохід розрахункового періоду ділиться на кількість календарних днів, що припадають на такий період, за винятком святкових і неробочих днів, встановлених ст. 73 КЗпП.

Крім того, в абзаці 4 п. 2 Порядку №100 зазначено, що якщо в розрахунковому періоді (12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому надається відпустка, відповідно до абз. 1 п. 2 Порядку №100) працівник не відпрацював жодного дня, його середня зарплата розраховується відповідно до п. 4 Порядку №100. Цей пункт 4 встановлює, що якщо у розрахунковому періоді працівник не мав заробітку не зі своєї вини, розрахунок середньої зарплати для оплати його відпустки здійснюється виходячи з його тарифної ставки, посадового (місячного) окладу. На жаль, чіткої формули такого розрахунку Порядок №100 не містить. Пропонуємо таку формулу:

Ср.з. = Тс (По) х 12 : (365 - 10),

де:

Ср.з. — середньоденна зарплата працівниці;

Тс — тарифна ставка працівниці;

По — посадовий оклад працівниці (для розрахунку береться одна з цих величин);

12 — кількість календарних місяців у році;

13 — кількість святкових і неробочих днів у році за ст. 73 КЗпП.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00032299999999999