Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Возврат аванса РК к НН от 2011 года.

Відправлено користувачем Lavanda 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Добрый день! Подскажите по такому вопросу: Мы получили аванс в июле 2011 года от покупателя за товар и начислили НО по НДС. На сегодняшний день мы мы не выполнили поставку и соответственно хотим вернуть деньги. Как мне зарегистрировать РК? Сначала бросить на регистрацию НН за 2011 год, а потом РК? Спасибо!
в общем, да. Сначала старую НН зарегить, потом РК к ней.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
уже сроки прошли, какой РК ?


Quote
Михаил
уже сроки прошли, какой РК ?
так хотят же деньги вернуть

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Так у меня предоплата висит, если я завтра верну деньги, то что? мне не надо делать никакого РК?eye rolling smiley
ну возвращайте, но по РК же 3 года вроде действует или как
У меня, в принципе есть несколько вариантов так как покупатель свой. Или списать кредиторку в доход, или прогнать деньги по встречным договорам. И все же, если я выберу вариант с прогоном, мне надо регистрировать РК при возврате аванса, и уменьшить таким образом обязательство ранее начисленное, или забыть о нем. Вроде как по правилам я должна все зарегистрировать...
можно еще назад перечислить какой-то аванс, оттуда віписать НН и зачесть требования....

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Можно, но... у нас с этим предприятием разные хоз/направления. Они мне перечислили предоплату за товар который им был нужен ( но это фикция была для банка) а втречный договор у меня финпомощи. Они нам должны вернуть финпомощь. Может мне просто сделать взаимозачет. Ведь я им должна деньги, но и они мне тоже...И ничего не корректировать. eye rolling smiley
Quote
Lavanda
Можно, но... у нас с этим предприятием разные хоз/направления. Они мне перечислили предоплату за товар который им был нужен ( но это фикция была для банка) а втречный договор у меня финпомощи. Они нам должны вернуть финпомощь. Может мне просто сделать взаимозачет. Ведь я им должна деньги, но и они мне тоже...И ничего не корректировать. eye rolling smiley
не, ну вам для начала нужно погасить долг по авансу. а затем принять возврат финпомощи.
1. переводите им аванс за товар/услуги. они выписывают НН (чтобы не связываться с РК к старой НН)
2. разрываете договор на поставку этого товара. делаете акты сверки и проводите зачет задолженностей
3. они возвращают долг по финпомощи.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Как по мне, то РК нету. тут сроки прошли.
подписать с контрагентом акт сверки еще до истечения 3 лет, тогда срок позовної давності перенесется.
и прогнать деньги.
Ирочка, т. е. если я делаю акт сверки и доп/соглашение о продлении сроков, то, я просто проганяю деньги? я им возвращаю аванс, они мне финпомощь и я не делаю никакой РК ?...или я не правильно поняла?
Ляля-Оля с вашей схемой я согласна, так можно, но у меня с ними разные направления. Я производственник чая, а они (мое ДП) сельхозники, они для меня не имеют никакого товара который был бы как то мне нужен. по пункту 2.
Quote
Lavanda
Ляля-Оля с вашей схемой я согласна, так можно, но у меня с ними разные направления. Я производственник чая, а они (мое ДП) сельхозники, они для меня не имеют никакого товара который был бы как то мне нужен. по пункту 2.
так аванс-то можно заплатить за товар, которого еще и нет. а потом, типа, не смогли купить и разорвали договор.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
А можно просто продлить срок договора сначала, а потом его расторгнуть договор и вернуть деньги без всяких последствий)))... Без РК.
и вообще какая разница, стулья, носки, полотенца или бумагу... у них доход, у Вас НК в любом случае при оплате аванса.
но если они с/х то надо посмтреть критично ли им иметь оборот по не с/х операциям.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
ну вот без РК мне было бы стремно как-то...

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Олечка, спасибо что откликнулись! Схему я поняла, буду внедрять:
1. Я им аванс за товар
2. Они мне возвращают финпомощь
3. Мы расторгаем п. 1 и делаем зачет встречных однородных требований.

Единственный ньюанс, завтра поговорю с бухгалтером, что у них с НДСом.
Лаванда, я понимаю что Вам нужно было закрыть дебиторку и кредиторку.
Поэтому предложила такую схему.
но все равно Вам нужно продлить сроки позовної давності. Ви же не списывали в доход себе их аванс .
а РК не зарегистрируется так как у вас более 3 лет НН.
если покупатель НК не отражал, то можно так не усложнять. от этого всё зависит. и согласна, старый договор лучше актуализировать, чтоб в случае чего не было вопросов на момент истечения сроков исковой давности.
Вот что решили с бухгалтером покупателя. Продлеваем исковую давность по договору поставки товара. Пишем письмо от покупатела на возврат денег в связи с невыполнением условий договора. Я возвращаю деньги покупателю. РК обязательств по ранее полученному авансу не делаю, а покупатель выписывает себе НН с начислением обязательств по ранее полученному НК. Соответственно покупатель возвращает эту сумму как долг по финансовой помощи. Нормально так?
Quote
Михаил
ну возвращайте, но по РК же 3 года вроде действует или как

Это заблуждение ничем не подтвержденное, хотя налоговики тоже так думают, но с обоснованием у них беда.
Quote
Lavanda
Вот что решили с бухгалтером покупателя. Продлеваем исковую давность по договору поставки товара. Пишем письмо от покупатела на возврат денег в связи с невыполнением условий договора. Я возвращаю деньги покупателю. РК обязательств по ранее полученному авансу не делаю, а покупатель выписывает себе НН с начислением обязательств по ранее полученному НК. Соответственно покупатель возвращает эту сумму как долг по финансовой помощи. Нормально так?

Это не соответствует действующему законодательству. Регистрируйте старую НН и РК. Я регистрировал НН со сроком более 4 лет и РК к ней по возврату средств. Ошибочно считать какие либо сроки для РК, так как в НКУ таковые не предусмотрены. Возврат средств-операция текущего момента и для ваших действий есть норма НКУ, которой ОБЯЗАНЫ руководствуваться. А изменения к договору необходимы для увеличения сроков исковой давности и правомерности сегодняшних действий.
Думаете пройдет НН и РК ?eye rolling smiley
Quote
Lavanda
Думаете пройдет НН и РК ?eye rolling smiley

Я регистрировал, но такое было еще год назад. Теперь ваша очередь grinning smiley. Как зарегистрируете старую НН, тут и РК залетит. Отпишитесь, как ЕР НН отреагирует на ваши действия.
РК я должна буду покупателю сначала отправить, правильно? и он регистрирует.confused smiley
Quote
Lavanda
РК я должна буду покупателю сначала отправить, правильно? и он регистрирует.confused smiley

К старой НН РК регистрируете только вы.
[sfs.gov.ua]

Там отдельным абзацем о РК к НН составленых до 01.01.2015г.
KANN не вводьте людину в оману... 16.07.2015 внесли зміни в ПКУ і там
вже ніде, ніякої згадки про 01.01.2015... А лист на який ви дали зсилку ще
від 17.02.2015...

[zakon4.rada.gov.ua]

Стаття 192. Особливості визначення бази оподаткування в окремих випадках (порядок коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту)
192.1. Якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.
( Абзац перший пункту 192.1 статті 192 із змінами, внесеними згідно із Законом № 71-VIII від 28.12.2014 )
Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних:
( Пункт 192.1 статті 192 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 643-VIII від 16.07.2015 )
постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
( Пункт 192.1 статті 192 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 643-VIII від 16.07.2015 )
отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов'язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних отримувачем.
( Пункт 192.1 статті 192 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 643-VIII від 16.07.2015 )
Розрахунки коригування, складені платником податку до податкових накладних, що не видаються отримувачу, що складені до 1 лютого 2015 року, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних таким платником податку.
( Пункт 192.1 статті 192 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 643-VIII від 16.07.2015 )
Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.
( Пункт 192.1 статті 192 доповнено абзацом згідно із Законом № 71-VIII від 28.12.2014 )( Пункт 192.1 статті 192 із змінами, внесеними згідно із Законами № 3609-VI від 07.07.2011, № 1621-VII від 31.07.2014з урахуванням змін, внесених Законом № 71-VIII від 28.12.2014 )
192.1.1. Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:
а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;
( Абзац другий підпункту 192.1.1 пункту 192.1 статті 192 із змінами, внесеними згідно із Законом № 643-VIII від 16.07.2015 )
б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв'язку з отриманням таких товарів/послуг.
Постачальник має право зменшити суму податкових зобов'язань лише після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної.
( Підпункт 192.1.1 пункту 192.1 статті 192 доповнено абзацом згідно із Законом № 643-VIII від 16.07.2015 )
192.1.2. Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається збільшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:
а) постачальник відповідно збільшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;
( Абзац другий підпункту 192.1.2 пункту 192.1 статті 192 із змінами, внесеними згідно із Законом № 643-VIII від 16.07.2015 )
б) отримувач відповідно збільшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення перерахунку.
Отримувач має право збільшити суму податкового кредиту лише після реєстрації постачальником в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної.
( Підпункт 192.1.2 пункту 192.1 статті 192 доповнено абзацом згідно із Законом № 643-VIII від 16.07.2015 )
192.2. Норма пункту 192.1 цієї статті не поширюється на випадки, коли постачальник товарів/послуг не є платником податку на кінець звітного (податкового) періоду, в якому був проведений такий перерахунок.
Зменшення суми податкових зобов'язань платника податку - постачальника в разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, наданих особам, що не були платниками цього податку на дату такого постачання, дозволяється лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, у тому числі при перегляді цін, пов'язаних з гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону або договору.
192.3. Результат перерахунку податкових зобов'язань і податкового кредиту постачальника та отримувача відображається у складі податкової декларації за звітний податковий період у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Таня, не могу текст прочитать, столько скобок.
Есть Порядок ведения ЕРНН
4. Розрахунок коригування до податкової накладної, складеної до 1 лютого 2015 р. та відомості якої не підлягали внесенню до Реєстру у зв'язку з недосягненням суми, визначеної пунктом 11 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, підлягає реєстрації після реєстрації такої накладної.

Для цього постачальник (продавець) товарів (послуг) повинен протягом доби зареєструвати податкову накладну (незалежно від дати її складення з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 зазначеного Кодексу) та розрахунок коригування до неї.

потом
Порядок заполнения НН
Розрахунки коригування, що складаються до усіх податкових накладних, які були складені до 01 лютого 2015 року, а також розрахунки коригування до податкових накладних, які не видаються отримувачу (покупцю) - платнику податку (за наявності законодавчих підстав для складання таких розрахунків коригування), підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальником (продавцем).

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00047799999999998