Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Облік податкових різниць для податку на прибуток

Відправлено користувачем cobalt25 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 3 з 4    Сторінки: Попередні1234Наступна
У мене дохід менше 20 млн. Податкові різниці застосовувати не збираюсь. У мене є витрати не пов*язані з госп.діяльністю. В минулому році я їх просто не враховувала в декларації. А за 2015рік як бути? Якщо просто обчислити податок на приб. з даних бух.обліку - я отримаю менший податок. А якщо покажу в декларації так як в минулому році - чистий прибуток до оподаткування в бух. та под. обліках будуть різні.
в 2015 враховуйте, нет понятия уже госп.діяльність
Quote
cobalt25
Схоже наша попрошайка вмерла. R.I.P.
Скачуєм звідси
[www.ex.ua]
Спасибо !
а вопрос можно ?
Придбання у неплатників - ФР збільшується на 30% від суми придбання в офшорах ? - не понятно .....
пример - поставщик Кипр - завозим импорт, под контрол не попадает объём за год например не более 15 млн грн.,тогда ФР увеличивать не нужно верно ? А если Кипр +объём с одним этим контрагентом будет превышать 50 млн грн... тогда прийдётся увеличить ФР на 30% ?


А если Кипр +объём с одним этим контрагентом будет превышать 50 млн грн... тогда прийдётся увеличить ФР на 30% ?



не так написала : общий доход по предприятию будет 50 млн. и не важно сколько по кипру пусть будет 5 млн...
Quote
Lin@
в 2015 враховуйте, нет понятия уже госп.діяльність
Хм, тогда получается можно больше не заморачиваться с оплатой суточных? Я заставляю писать отчеты о командировке что бы подтвердить связь с хозяйственной деятельностью. А теперь можно обойтись просто приказом?
Лучше заморачивайтесь дальше) теперь они всё рассматривают с точки зрения доп. блага и на неподтверждённые связью с хоз. деятельностью расходы насчитают НДФЛ и ВЗ
Quote
angie
Лучше заморачивайтесь дальше) теперь они всё рассматривают с точки зрения доп. блага и на неподтверждённые связью с хоз. деятельностью расходы насчитают НДФЛ и ВЗ
Понятно. Спасибо)
Quote
TanyaOdessa
А если Кипр +объём с одним этим контрагентом будет превышать 50 млн грн... тогда прийдётся увеличить ФР на 30% ?



не так написала : общий доход по предприятию будет 50 млн. и не важно сколько по кипру пусть будет 5 млн...
В Вас на лице явні контрольовані операції ИМХО
Річний дохід Організації >50 млн грн без ПДВ в рік
Контрагент є Нерезидентом з офшору
Обсяг операцій з таким контрагентом >5 млн грн без ПДВ в рік
Тоді:
ФР збільшується на суму перевищення звичайних цін над договірними або
ФР збільшується на суму перевищення договірних цін над звичайними
Quote
cobalt25
Скачуєм звідси
[www.ex.ua]
Щось не скачується табличка, прошу продублювати.
Здесь кто-то утверждал,что доходы для применения разниц нужно брать за 2014г.Так вот на семинаре Самарченко я конкретно спросила,какой год берется для расчета.Она ответила,что 2015.При чем здесь 2014,если декларация подается за 2015?
И пару вопросов по прибыли : кто как видит?

1. В 2015 году по налоговому компромиссу уплатили НДС 43 000,00 грн и налог на ПРИБЫЛЬ 119 000,00 грн за предыдущие годы(2012-2013). Я эти суммы ставлю в затраты в бухучете (Звіт про фінрез-ти за 2015год) и таким образом уменьшаю свою налогооблагаемую прибыль?

2. У меня висят по 6442 неполученные налоговые накладные ( прошло 365 дней)- я их тоже могу отнести на затраты?

3. И есть просроченная дебиторка(больше 3-х лет), по которой ничего не предпринималось ( кроме телефонных звонков и устных разговоров)-
ей будет место в затратах или нет?

Просто страшно все это запихнуть в деку по прибыли по данным бухучета.
3. И есть просроченная дебиторка(больше 3-х лет), по которой ничего не предпринималось ( кроме телефонных звонков и устных разговоров)-
ей будет место в затратах или нет?


мене це запитання також дуже цікавить
"постою, послухаю"
Quote
olgau
Здесь кто-то утверждал,что доходы для применения разниц нужно брать за 2014г.Так вот на семинаре Самарченко я конкретно спросила,какой год берется для расчета.Она ответила,что 2015.При чем здесь 2014,если декларация подается за 2015?
А аргументи якісь достойні навела?

Я, наприклад, не погоджуюсь з таким твердженням. А аргументи в мене наступні. Перший раз здається ми почули про розподіл на великих і малих платників по обсягах, коли великі платники мали платити авансові внески (там межа 10 млн була). Так от в статті 57 (в редакції ПКУ 2014 року) фраза про 10 млн звучить так:
Quote

...у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень
І всі брали доходи за попередній період.
В поточній редакції, стаття 57 звучить так:
Quote

у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують двадцяти мільйонів гривень
І всі, я думаю, будуть також брати попередній період.

Тепер дивимось формулювання в статті 134 ПКУ:
Quote

...у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривен

То чим формулювання в статті 134 відрізняється від того що написано в 57? Я чомусь не думаю що ПКУ передбачає для однієї статті - один період, а для іншої інший...

Там вся проблема в слові "останній". Якби не було цього слова - то однозначно було б за 2015 рік. А зі словом "останній" якось воно не вяжеться: для мене 2015 - це поточний, а 2014 - виходить останній - ну поки що принаймні, поки не почую ще якихось реальних аргументів.
если происхоит в отчетном периоде доначисление налогов за прошлые периоды, то предприятие не имеет никакого права относить эти суммы в форму 2
проводка Дт 42 Кт 64 никакого отношения в расходам отчетного периода не имеет
надо корректировать прошлые периоды и сальдо на начало


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Quote
Andrij-ko
чому Дт 42 а не 94?

я так понимаю оЧепятка, Дт44 Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)
да, Дт 44, конечно, спасибо, Лина
потому что на 90е Вы относите только расходы текущих периодов, стандарт 6 читайте


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Це і є витрати поточного періоду. Це не виправлення помилок минулих періодів по стандарту 6. Баланс за минулі роки бухгалтер склав правильно. Рішення по компромісу прийняли у поточному періоді.
штраф признали за прошлый период? за прошлый, значит это корректировка по 6 стандарту
другой пример, чтобы было понятно: акт выполненных работ, датированный январем, но работы за предыдущий год, необходимо относить к прошлому периоду, а не к текущему
больше спорить не собираюсь, это Ваше право делать как считаете нужным


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Задала сьогодні питання в ІДР :
де зазначила що маю доходи за 2014 рік - 15 млн.грн., за 2015 рік понад 20 млн.грн. Ну і запитання: Чи потрібно, при формування звітності за 2015 рік, обов'язково коригувати фінансовий результат до оподаткування на різниці в моєму випадку і що означає термін "останній річний звітний податковий період"? (це, на момент подання поточної звітності з податку на прибуток, - 2014 чи 2015 рік?)

Відповідь:
Quote

бла-бла-бла...Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці...
І що вони думали що я заспокоюсь? >grinning smiley< Фіг там, написала знову smiling smiley

А якщо серйозно, то почитала сьогодні трошки ЗІР (для загального розвитку))) і зрозуміла що вони (ДФСУ) самі ще навіть не уявляють як і кому звітуватись.
Ось ще одна цитата з відповіді в ЗІР:

Quote

Якщо у платника, який прийняв рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, в будь-якому наступному році річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період перевищує двадцять мільйонів гривень, такий платник визначає об’єкт оподаткування починаючи з такого року (то з якого саме з 2015 чи з 2016 у моєму випадку?) шляхом коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці, визначені відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ.
Quote
Р.В.
штраф признали за прошлый период? за прошлый, значит это корректировка по 6 стандарту
другой пример, чтобы было понятно: акт выполненных работ, датированный январем, но работы за предыдущий год, необходимо относить к прошлому периоду, а не к текущему
больше спорить не собираюсь, это Ваше право делать как считаете нужным
"В споре рождается истина"
Я тільки ПСБО почала читати, давайте ще поговоримо smiling smiley

ПСБО 6 прочитала (добре що невелике), але не все зрозуміла ))).
Перше питання: чому в п.2 пишеться що норми цього ПСБО стосуються звітів про рух грошових коштів підприємств? Тож звіту про фін.рез. мають стосуватись також?
Виходить що п.1.6 "Виявлення помилок або порушень законодавства, що призвели до перекручення даних фінансової звітності" - це події, які надають додаткову інформацію про обставини, що існували на дату балансу.

Я так розумію, що Ви хочете сказати, що в нашому випадку, сплата штрафу по компромісу це - подія після дати балансу, яка надає додаткову інформацію про визначення сум, пов'язаних з умовами, що існували на дату балансу, вимагає коригування відповідних активів і зобов'язань. Коригування активів і зобов'язань здійснюється шляхом сторнування та (або) додаткових записів в обліку звітного періоду, які відображають уточнення оцінки відповідних статей внаслідок подій після дати балансу.
Ну вроді зрозуміло...
Але коли я починаю читати ПСБО 16, то ця фраза мене знову "вибиває":
Quote

6. Витратами звітного періоду визнаються або зменшення активів, або збільшення зобов'язань, що призводить до зменшення власного капіталу підприємства (за винятком зменшення капіталу внаслідок його вилучення або розподілу власниками), за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені.
Гроші то ми ж заплатили в 2015 році? То чому не можна використовувати ПСБО 16?
Quote
myrgorod_nata
И пару вопросов по прибыли : кто как видит?
...
3. И есть просроченная дебиторка (больше 3-х лет), по которой ничего не предпринималось ( кроме телефонных звонков и устных разговоров)-
ей будет место в затратах или нет?
...
Про заборгованості в ПКУ написано в пункті 17 Підрозділу 4 Розділу ХХ "Перехідні положення". Але якщо Ви по ній нічого не робили - то вам цей пункт не дуже допоможе...
Зате є п.139.2.1 в якому зазначено:
Quote

139.2.1. Фінансовий результат до оподаткування збільшується:
...
на суму витрат від списання дебіторської заборгованості, яка не відповідає ознакам, визначеним підпунктом 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу, понад суму резерву сумнівних боргів.
нет, не можете
все, что относится к расходам прошлых лет, Вы отражаете проводкой Дт 44 Кт соответствующего счета в части расходов и Дт соответствующего счета Кт 44 в части доходов.
а отчет о финрезультатах Вы строите исходя из анализа 79 счета
т.е. даже если смотреть по проводкам, ваши корректировки прошлых лет не затрагивают 79
сейчас Вам надо откорректировать входящее сальдо Баланса так, как будто Вы эту операцию отразили в прошлом году, соответственно откорректировать отчет о финрезультатах в части цифр за прошлый период
с прибылью сложнее, смотрите, могли ли Вы в прошлом году отнести эту сумму на расходы по прибыли. если могли. то сдавайте уточненку по прибыли за прошлый год и, либо у Вас образуется переплата по карточке в налоговой по прибыли. либо Вы увеличите убыток прошлого года и перенесете его в деку за этот год
или Вы вообще не имели права относить эту сумму в расходы прошлого года, тогда, к сожалению, у Вас она пропадет


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
а вообще. со стандартом и начинается бухучет, со стандартов и плана счетов
так что удачи в изучении ))))


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Quote
Р.В.
....
с прибылью сложнее, смотрите, могли ли Вы в прошлом году отнести эту сумму на расходы по прибыли. если могли. то сдавайте уточненку по прибыли за прошлый год и, либо у Вас образуется переплата по карточке в налоговой по прибыли. либо Вы увеличите убыток прошлого года и перенесете его в деку за этот год
или Вы вообще не имели права относить эту сумму в расходы прошлого года, тогда, к сожалению, у Вас она пропадет

Ну тут, думаю що саме "по компромісу", нічого не потрібно уточняти і міняти. Особливістю компромісу і було те, що п-ва платять 5% і їм все прощають, навіть в Законі, по-моєму, написано що нічого не потрібно в деклараціях уточняти, знімати і т.д. І переплат в податкової по таких сумах бути не може - теж з Закону.
Ще знайшла відносно свіжу статтю про заборгованість [keynas.com]
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 3 з 4    Сторінки: Попередні1234Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00053300000000001