Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

повернення поворот фін. допомоги

Відправлено користувачем ars 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Доброго вечора! Ще юр. особа не почала працювати як посварилися засновники з директором. Юр. особа на єдиному 4%, директор вносив на розрах. рахунок свої кошти для сплати податків та комунальних платежів., На словах ніхто нікому не винен ( засновник - Директору і навпаки) .
1. Чи потрібно повертати кошти директору?
2. Чи можемо це формально провести через касу (знову ж засновник внесе в касу пов. фін. допомогу, і виплатимо директору), чи потрібно РРО ( юридичні послуги).
3. Якщо 1 питання - да - чи потрібно подавати 1 ДФ.

ДЯКУЮ.
Можна через касу, рро на повернення фіндопомоги не потрібно, 1дф не потрібно, оскільки це не дохід


Quote
Котег :-)
Можна через касу, рро на повернення фіндопомоги не потрібно, 1дф не потрібно, оскільки це не дохід
Питання:

Чи відображається у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за ф. 1ДФ сума поворотної фінансової допомоги, яка надається фізичною особою юридичній особі або повертається юридичною особою фізичній особі?

Відповідь:

Відповідно до пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), поворотна фінансова допомога - це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення.

Підпунктом 165.1.31 п. 165.1 ст. 165 ПКУ встановлено, що до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.

Згідно з Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 N 4, основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку, відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу "153".

При цьому у разі отримання поворотної фінансової допомоги фізичною особою від юридичної особи, у податковому розрахунку за ф. 1ДФ відображається уся сума отриманої допомоги.

Якщо поворотну фінансову допомогу отримує юридична особа від фізичної особи та відповідно до термінів, які зазначаються у договорі позики, юридична особа повертає частину отриманої допомоги фізичній особі, то у податковому розрахунку за ф. 1ДФ відображається лише частина повернутої допомоги.

 
И шо? Наличие кода в справочнике меняет его правовую сущность? Это не доход, а возврат дебиторки. Дохода тут нет и быть не может
Quote
Котег :-)
И шо? Наличие кода в справочнике меняет его правовую сущность? Это не доход, а возврат дебиторки. Дохода тут нет и быть не может

Та ничо smiling smiley , понятие "ДОХОД" намного шире , читайте НКУ (раздел "Податок на доходи фізичних осіб") там есть много интересного ....

в т.ч. перечень видов доходов (облагаются они налогом или нет , это уже ВТОРОЙ вопрос), но они есть...
Саня, дело Ваше, конечно, если хотите, отображайте. Но там действительно доходом и не пахнет. Вот например, Вы одолжили деньги соседке, у нее доход? А потом она Вам возвращает Ваши же деньги и у Вас возникает доход? Ну бред ведь.
Вы меня не убеждайте, я с вами со всеми согласен, НО, есть НКУ и Порядок, которые не разделяют вышеприведенные мнения, единственное,
что успокаивает в этой ситуации-последствия только админштраф
Дякую! Питання досить спірне, фактично не юр.особа повертає кошти, а вона знову бере у фіз. особи (засновника) і повертає директору!

А чи можливо взагалі не повертати.,
Можно не возвращать, если договоритесь с директором и подпишете допсоглашение, что финпомощь безвозвратная, но тогда она идет в доход.
Quote
Саня
Вы меня не убеждайте, я с вами со всеми согласен, НО, есть НКУ и Порядок, которые не разделяют вышеприведенные мнения, единственное,
что успокаивает в этой ситуации-последствия только админштраф
вот именно. есть НКУ и Порядок, которые говорят, что 1дф - это отчет налогового агента. И если роли агента не возникает, то нет оснований подавать отчет.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00056900000000004