Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Списання ОЗ

Відправлено користувачем accountent 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Списання ОЗ
Підкажіть, будь ласка,
в нас є сеф і монітор, срок використання 5 років закінчився, чи можу я повністю списати ці ОЗ?
Чи потрібно залишити на балансі хоча б з 1 коп., так, як ми продовжуємо ними користуватися?
Те ж саме питання і по мобільних телефонах?
Re: Списання ОЗ
Зачем что-то списывать только потому,что оно самортизировалось полностью?Если оно пришло в негодность,морально устарело и вам не нужно в хоздеятельности,тогда списывайте.А так зачем?Тем более сейф,если он несгораемый и прослужит еще бог знает сколько лет.
Re: Списання ОЗ
А як з приводу телефонів? В нас були куплені телефони для використання в госп.діяльності працівниками в 2010р., їх вартість була до 1000 грн. і вони були оприбутковані на рах. 1122, списані відразу.
Закріплені за працівниками і досі використовуються і згідно актів закріплення списується моб.зв"язок.
Їх варто було не списувати?


Re: Списання ОЗ
Quote
accountent
А як з приводу телефонів? В нас були куплені телефони для використання в госп.діяльності працівниками в 2010р., їх вартість була до 1000 грн. і вони були оприбутковані на рах. 1122, списані відразу.
Закріплені за працівниками і досі використовуються і згідно актів закріплення списується моб.зв"язок.
Їх варто було не списувати?
Что значит списані відразу?По малоценке начисляется амортизация 100% (50%) при вводе в эксплуатацию.Но сами МНМА числятся на 112 счете по первоначальной стоимости.
Re: Списання ОЗ
В нас вони замортизовані 100% і списані на 92 рахунок.
Що робити? Чи можна їх якось оприбуткувати по 1 коп. і поставити на баланс?
Re: Списання ОЗ
то вартість їх списана на 92 рахунок, а кількісний облік нікуди не дівся...
Re: Списання ОЗ
Кількісний облік не числиться на балансі, списаний разом із вартісним.
Re: Списання ОЗ
Смотрите, Вы приходуете МНМА на 112
Дт 112 Кт 152 например 100,00
Начисляете 100% износ (если так пишет обликова политика)
Дт 92,93... Кт 13 100,00
Но этот предмет МНМА продолжает оставаться активом, Вы же им пользуетесь ! (почитайте определение актива!)
И только колда этот предмет отслужит свой срок и перестанет отвечать понятию актива, только тогда его можно списать Актом списания.И только тогда ( на основании Акта списания!)делается проводка Дт 13 Кт 112 100,00, а счета 112 и 13 закрываются.
Re: Списання ОЗ
Уважаемая nikon!
Вам ей-богу нужно идти преподавать бухучет в какой-нибудь экономический вуз. Вот умеете Вы доступно о непонятном. Спасибо огромное (уже в который раз)!thumbs up
Re: Списання ОЗ
Спасибо Вам на добром слове.
Re: Списання ОЗ
Доброго дня! Підкажіть що мені робити бо перший раз стикнулася з такою ситуацією. З 01.01.16 моє ТОВ переєстровують на нових власникі в і відповідно нового директора. На даному підприємтсві числиться куплений в грудні 2014р. телевізор. Він ще повністю не замортизований. Що мені з ним робити?. Чи говорити з новими власниками нехай залишають його на підприємсві? Та вони мабуть не захочуть, то тоді що з ним робити?
Re: Списання ОЗ
Дякую за відповідь!
А в мене по 112 рах немає амортизації, зразу списання.
дт 92 Кт 112.
Що робити? Як виправити?

Quote
nikon
Смотрите, Вы приходуете МНМА на 112
Дт 112 Кт 152 например 100,00
Начисляете 100% износ (если так пишет обликова политика)
Дт 92,93... Кт 13 100,00
Но этот предмет МНМА продолжает оставаться активом, Вы же им пользуетесь ! (почитайте определение актива!)
И только колда этот предмет отслужит свой срок и перестанет отвечать понятию актива, только тогда его можно списать Актом списания.И только тогда ( на основании Акта списания!)делается проводка Дт 13 Кт 112 100,00, а счета 112 и 13 закрываются.
Re: Списання ОЗ
Просто списати ОЗ не можна. Тобто, якщо ОЗ перестає відповідату критерію актива "ОЗ", то воно починає відповідати критерію активу "матеріали" або "запчастини", які можна використати або продати в майбутньому (оприбутковуються на рах. 209, 207 наприклад). Якщо взагалі ОЗ не відповідає критерію активу - тобто від подальшого його використання не передбачається жодних економічних вигод (його неможливо продати чи іншим способом використовувати) - то необхідний Акт знищення, Акт безоплатної передачі компанії з утилізації, інший акт чи документ, що підтверджує подальшу долю ОЗ - на дату списання з балансу.
А просто списати з балансу і продовжувати далі користуватись ОЗ за призначенням за правилами бухобліку не можна. Якщо не придатний до користування - на 209 "інші матеріали" - оцінка 1 грн і хай там лежить до моменту продажу чи знищення чи передачі.
Re: Списання ОЗ
Я розумію, що зробила помилку. Як її виправити?
Re: Списання ОЗ
Подскажите, пожалуйста, по консервации ОС.
На ТОВ три года назад приостановлена деятельность, наёмные рабочие уволены, ОС (стол, монитор...) согласно акта временно выведены из производственного процесса и находятся на консервации до возобновления деятельности предприятия. Может ли срок консервации привышать три года, поскольку деятельность так и не возобновилась.
Re: Списання ОЗ
Quote
accountent
Я розумію, що зробила помилку. Як її виправити?
Сделать правильные проводки, такие как написала nikon.
Re: Списання ОЗ
В мене такі проводки:
Дт 631 Кт 311 - купили
Дт 1531 Кт 631 - оприбуткували
Дт 112 Кт 1531 - ввели в експлуатацію
Дт 92 Кт 112

Як виправити? І чи раціонально це робити і по якій вартості?
Телефони були куплені в 2011 році і списані теж?????
Re: Списання ОЗ
Дт 631 Кт 311 - купили
Дт 1531 Кт 631 - оприбуткували
Дт 112 Кт 1531 - ввели в експлуатацію
Дт 92 Кт 112 Дт 92 Кт 132
Да, в 2011 не стОит лезть. Проведите инвентаризацию, обнаружьте эти телефоны и ошибку, и поставьте их на баланс дт112 кт132
Re: Списання ОЗ
Дякую!!!
В нас перевірені 2011-2013 роки, то я звідти тільки телефону поверну на 112?
А за ці 2014-2015 роки ми купували картриджі, зарядки для телефонів, всяку дрібницю і я теже так посписувала.
Не чіпати їх? Чи теж повернути на 112 рахунок?
Re: Списання ОЗ
Картридж - это расходный материал, как стержень для ручки. Да и зарядное я бы скорее на 22 бросила и списала, не хочется с мелкими суммами возиться. Но решайте сами.
Мне больше интересно, откуда у Вас проводка дт92 кт112 берется. Вы в 1С работаете?
Re: Списання ОЗ
Да, в 1С.
Тобто, ті дрібниці не чіпати? Повернути тільки телефони?
Re: Списання ОЗ
Я же написала, решайте сами, что Вам нужно видеть на балансе, то и восстанавливайте.
Re: Списання ОЗ
Quote
accountent
Да, в 1С.
Тобто, ті дрібниці не чіпати? Повернути тільки телефони?
Вы выше писали, что списываете затраты на моб. связь. Тогда логично восстановить эти телефоны : есть на балансе телефоны - есть затраты на моб. связь.
А прочую мелочёвку (картриджи и т.п.) я бы уже не трогала : оно вроде как ни тепло и не холодно о того, будете Вы исправлять проводки или нет. За прошедшее время картридж мог сломаться, зарядка типа тоже. Поезд ушёл...Просто теперь будете на будущее знать, как правильно.
Моё мнение.
Re: Списання ОЗ
Nikon, BLick, СПАСИБО ВАМ ОГРОМНОЕ!!!!smileys with beer
У нас проверяли период 2010-2013гг., благо попался молодой специалист, только после института, и он в этом копаться не стал.
Если я сейчас восстановлю телефону, они не придеруться к затратам на моб.связь за период 2014 по декабрь 2015г.?
Re: Списання ОЗ
Підкажіть, будь ласка, яким документом оформити знайдену помилку? при інвентаризації.
Перевірте мене по документах, пліз, інвенразицію не проводила 5 років (маленька фірма):
1. Наказ,
2. Оборотно-сальдові відомості станом на 01.12.2015р. і за період 01.12.2014-01.12.2015
3. Оборотно-сальдова відомість по 112 і 10 рахунках (провожу часткову інвентаризацію тільки по малоцінці та ОЗ) тут вже показувати з нововиявленими телефонами?
4.Зведений Акт
5. Інвентарний список ОЗ
6. Інвентаризаційний опис об єктів права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів
7. Інвентаризаційний опис ОЗ


Quote
Blick
Дт 631 Кт 311 - купили
Дт 1531 Кт 631 - оприбуткували
Дт 112 Кт 1531 - ввели в експлуатацію
Дт 92 Кт 112 Дт 92 Кт 132
Да, в 2011 не стОит лезть. Проведите инвентаризацию, обнаружьте эти телефоны и ошибку, и поставьте их на баланс дт112 кт132
Re: Списання ОЗ
І ще питання:
чи не потрібно ці виявлені надлишки - телефони включати у дохід?

У податковому обліку оприбуткована сума надлишків, встановлених при інвентаризації, підлягає включенню до складу доходів, що враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку згідно з пп. 135.5.14 п. 135.5 ст. 135 Податкового кодексу (інші доходи платника податку за звітний податковий період), якщо підприємство є платником податку на прибуток.
Re: Списання ОЗ
Почитала статті, рекомендують такі проводки по виявленню надлишків:
Дт 112 Кт 719 - виявлено надлишки
Дт 719 Дт 793 - визнано доходом
Дт 793 Кт 441 - визначено фін.результат, прибуток.
І ще треба проводку зробити:
Дт 132 Кт 112

???????

Такі проводки будуть правильні????????
Re: Списання ОЗ
Вы представьте, что должно получиться в итоге. Если Вы сделаете такие проводки, у Вас на 112 будет ноль, на 132 в дебете сумма телефонов. А нужно, чтоб сумма была в дт112 и в кт132.
ИМХО, это не надлишки, а ошибки в учете. Никаких доходов тут нет. Провели инвентаризацию, обнаружили телефоны, посмотрели по ним проводки и обнаружили, что вместо проводки дт92 кт132 сделана проводка дт92 кт112. Теперь для восстановления правильности учета достаточно сделать проводку дт112 кт132, ну или чтоб уже совсем правильно, сторно ошибочную проводку дт92 кт112 и правильную проводку дт92 кт132.
Re: Списання ОЗ
Дякую!!!
Але ж мені потрібно, щоб на Балансі телефони залишились, якщо я правильно зрозуміла, роблю такі проводки:
Дт 112 Кт 92 - сторно
Дт 92 Кт 132 - нарахування амортизації
Правильно???
Re: Списання ОЗ
Так проводку Дт 112 Кт 92 - сторно делать не надо.
Если сделаете - не будет с-до Дт на 112, а в Дт 92 сумма попадёт дважды.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00039299999999998