Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Как исправить НН

Відправлено користувачем ОК 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Как исправить НН
Выписали НН (октябрь) как на неплательщика, теперь оказалось, что он плательщик.
Мне надо сделать корректировку и новую НН?
При регистрации новой НН- будет ли начисляться штрафная?
Quote
ОК
Выписали НН (октябрь) как на неплательщика, теперь оказалось, что он плательщик.
Мне надо сделать корректировку и новую НН?
При регистрации новой НН- будет ли начисляться штрафная?

Якщо не встигаєте по даті, то так. І не забудьте про коригування.
Re: Как исправить НН
Неплатник ПДВ виявився платником
У травні 2015 р. за першою подією (відвантаження товарів) продавець нарахував податкові зобов'язання, виписав та зареєстрував у ЄРПН податкову накладну на покупця — неплатника ПДВ (у полі «Особа (платник податку) — покупець» зазначено «Неплатник», у полі «ІПН покупця» проставлено умовний ІНН «100000000000»). У червні 2015 р. з'ясувалося, що реквізити покупця були подані неправильно: покупець товару насправді був платником ПДВ. Як виправити ситуацію?
Така ситуація часто трапляється у практиці бухгалтерських служб, що відповідають за виписування та реєстрацію ПН. За великого документообігу та наявності постійних нових клієнтів таку неточність можуть допустити навіть досвідчені фахівці системи електронного адміністрування ПДВ. А наслідки — не тішать ані покупців, ані продавців. Перші ризикують втратити податковий кредит, другі вимушені думати, як виправити помилку, щоб не підводити своїх партнерів.
Для ліквідації наслідків продавець товарів повинен виписати РК до ПН, згідно з п. 192.1 ПКУ — для виправлення помилок, допущених при складанні ПН, у т. ч. не пов'язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів (послуг) (див. «ДК» №21/2015). Згідно з п. 21 Порядку №9571, у разі виправлення таких помилок, допущених при складанні ПН, постачальник (продавець) складає РК до ПН за формою згідно із додатком 2 до ПН2. У нашому випадку покупець випише РК до ПН із помилковими даними покупця (далі — ПН на неплатника), а також нову ПН на покупця з уже виправленими даними, згідно з наведеними особливостями (див. таблицю). Хочемо звернути увагу, що механізм складання РК для виправлення помилки, зазначеної у цьому запитанні, трактується по-різному. У таблиці наводиться алгоритм дій, який на цьому етапі є актуальним для практичного застосування.
1 Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 р. №957.
2 Форми ПН та додатки 2 до неї — РК — затверджені наказом МФУ від 22.09.2014 р. №957.
Сформований РК підлягає реєстрації в ЄРПН продавцем, попри те що РК зменшує його податкові зобов'язання. Такий порядок реєстрації диктує абз. 4 п. 22 Порядку №957: РК, складений постачальником (продавцем) товарів (послуг) до ПН, які не видаються одержувачеві, підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем). Таким чином, підприємство, що допустило вищезгадану помилку і виправило її шляхом виписування РК, самостійно реєструє такий РК в ЄРПН.
Реєстрації підлягає і нова ПН. Якщо помилку виявили після закінчення 15 календарних днів, то може бути порушено термін реєстрації такої ПН в ЄРПН, адже продавець не встигне зареєструвати ПН не пізніше 15 календарних днів з дати виписування (п. 201.10 ПКУ), з дати виникнення податкових зобов'язань. Якщо терміни такої реєстрації порушено, покупець втрачає суму податкового кредиту з ПДВ у періоді складання ПН, але це право у нього залишиться в періоді реєстрації такої ПН. При цьому продавець наражається на ризик підпасти під штрафи, встановлені ст. 120-1 ПКУ.
Бажане і дійсне
Саме бажання уникнути штрафних санкцій спонукає платників ПДВ розглядати ситуацію, що склалася, під іншим кутом. Зазначена вище методика виправлення помилок передбачає, що від початку була виписана ПН не на того контрагента. У нашому випадку контрагент не змінювався, бо формально «неплатник податку» — це не ідентифікація контрагента, а його характеристика, яка може стосуватися багатьох покупців. А у разі допущення помилки в реквізиті ПН, не пов'язаної зі зміною суми компенсації за проданий товар, платник податку на дату виявлення згаданої помилки має право скласти РК відповідно до п. 192.1 ПКУ. У такому РК усі реквізити заповнюються коректно, а отже, правильно зазначені реквізити повторюються, а реквізит, в якому допущено неточність, заповнюється без помилок. Графи з 1 до 13 не заповнюються (залишаються порожніми).
Такий варіант був би дуже зручним і простим для продавця. Сума його податкових зобов'язань не зміниться. Якщо декларація з ПДВ1 вже була подана до контролюючого органу, то коригування потребують лише дані додатка Д52 до декларації з ПДВ, де рядок із зобов'язаннями у рядку «Інші», відкоригований «у мінус», перекриється додатною сумою податкових зобов'язань щодо контрагента — платника ПДВ.
Але система електронного адміністрування таких неточностей не вибачає. Згідно з чинним шаблоном РК і ПН, складеним податківцями, для СЕА неплатник ПДВ і платник ПДВ — це різні категорії контрагентів, а дані ІПН — критерій для розподілу та ідентифікації контрагентів. На думку автора, продавець товарів справді має право відкоригувати реквізит, користуючись наданою йому можливістю виправити неточність шляхом формування РК до ПН із порожніми графами з 1 до 13 та уточненими реквізитами шапки документа. Проте як реалізувати таке право, враховуючи, що СЕА сприймає помилку в реквізиті «Індивідуальний податковий номер» як критерій визначення, що ПН виписана на конкретного контрагента, і не дає можливості зареєструвати РК, в якому ІПН змінюється, — наразі не зрозуміло. Враховуючи, що електронне адміністрування постійно вдосконалюється, сподіваємося, незабаром така можливість у платників податку з'явиться.
А наразі залишається побажати платникам податку уважніше ставитися до реквізитів партнерів і своєчасно звіряти їх на сайті ДФСУ (http://sfs.gov.ua/reestr_new).


ех, знову клієнт якому в жовтні виписали податкову накладну "згадав" що він платник ПДВ... Людина яка получала послуги впевнено казала що неплатник..... ну і що ж з такими робити ????
Голубонько - можить перевірять в базі платників ПДВ?!?!?!



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Як же це надоїло... Що тепер виписувати коригування та нову податкову жовтнем ??????.... знову штраф .. ДІСТАЛО !!!
Quote
Шустрик
Голубонько - можить перевірять в базі платників ПДВ?!?!?!

по 30 клієнтів в день....
Питали
- платник ПДВ ???
- та ви що НІ...

а сьогодні свідотцтво приніс....
Quote
Golub____ka
Як же це надоїло... Що тепер виписувати коригування та нову податкову жовтнем ??????.... знову штраф .. ДІСТАЛО !!!
я бы послала...
текущий период - ок, прошлый - не меняем из-за штрафов. Почему вы дожны попадать на штраф из-за их безалаберности?

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
якщо виписати податкову та коригування листопадом ???
Re: Как исправить НН
Помогите с исправлением неправильно выписанной налоговой на "неплатника".
Юр.лицо /строители на общей системе с НДС/ продает стороннему физлицу за наличный расчет стройматериалы . Через кассу предприятия без РРО. в сентябре 2015.В номенклатуре цемент, краска. Теперь спохватились, нельзя без РРО, можно или собств. продукцию или ОС .Надо бы переделать, корректировку обычную в декабре (-) и (+) и все ? Причина корректирорвки какая ? И все ли я так поняла.насчет РРО. Можно со счета 10 и 11 продавать , а с 28 ,22 и 20 нельзя ?Или вообще не трогать .
Re: Как исправить НН
А если переделать расходную накладную, написать бухсправку о том, что в НН ошибочно внесена неправильная номенклатура, и РК не делать. По сути ведь номенклатура НН на неплательщика никому не нужна, и НО никто не снимет.
Re: Как исправить НН
Хотя нет, могут лишние НО приписать, так что лучше РК все же сделать на +/- итого в ноль. Но и бухсправка не помешает, вроде как изначально расходная такая и была, просто в НН номенклатурой ошиблись.
Re: Как исправить НН
Спасибо, Blick. Регистрацию сделала НН , но в кассовой книге еще можно изменить, т.е вроде бы оплаты не было , только первое событие отгрузка , сумма небольшая месяц спустя внесем на р/счет в банке . Так можно ? С наличкой почти не работала, при внесении денег обязательно должен быть сам покупатель, или может внести любой человек, паспортные данные нужны ? Как заполняется объявка, за товары по счету за такого-то через такого-то ? А в кассе проводим внесение- приходную , а потом сдача в банк расходную ? Или ничего не надо? И еще интересно, с июля 2015 штраф 1,0 грн на меня распространяется, или это в другой ситуации .Дуже дякую!
Re: Как исправить НН
Можно и так, НН по отгрузке, оплата позже, но лучше под это дело договор состряпать. В банк нужно обязательно внести деньги от имени покупателя. Это не объявка, а квитанция об оплате, еще и комиссия банка будет, но это меньше, чем штрафы. Тогда у Вас будет безналичная операция, по кассе не проводите, а сразу дт361 кт311. Насколько знаю, паспорт не требуют, хотя может сейчас что-то изменилось, узнайте в своем банке. Мы когда-то так много ОС продали, когда фирму закрывали. Помню, счет в банк носили, а ФИО покупателя, как мне кажется, дир с потолка брал.
Re: Как исправить НН
Подскажите пожалуйста. 27.11.15 была оплата от покупателя на сумму 10000,00грн. Выписала НН. Но вписала не то наименование товара. Как сделать корректировку и что внутри написать??? Очень срочно нужно. Сегодня последний день регистрации НН!!!
Робите РК - з мінусом ту номенклатуру шо невірна
і з плюсом правильну - загалом 0 і реєструєте самі.
Пишете зміна номеклатури...drinking smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Re: Как исправить НН
Добрый вечер. 20.11.15 Покупатель сделал частичную предоплату по счёту на сумму 39161,49 грн. Я выписала НН. Потом счёт изменили: кол-во осталось то же, но изменилась цена товара. Теперь нужно сделать корректировку. Правильно ли я хочу сделать?
1. Виправлення помилок шт. -140,66 * 232,02 = -32634,57 (сумма без НДС в кол. 10)
2. Виправлення помилок шт. 139,35 * 234,19 = 32634,57 (сумма без НДС в кол. 10).

А колонки 8 и 9 нужно заполнять???
А шо там в колонках 8 і 9, бо не в офісі, а напамнять
нінаю колонок...



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Re: Как исправить НН
Quote
Шустрик
А шо там в колонках 8 і 9, бо не в офісі, а напамнять
нінаю колонок...
Кол. 8 "зміна ціни (-) (+)"
Кол. 9 кількість постачання товарів/ послуг
А в какіх жи колонках ви ставили свої
шт. -140,66 * 232,02 = -32634,57
шт. 139,35 * 234,19 = 32634,57 confused smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Re: Как исправить НН
Quote
Шустрик
А в какіх жи колонках ви ставили свої
шт. -140,66 * 232,02 = -32634,57
шт. 139,35 * 234,19 = 32634,57 confused smiley
шт. -140,66 (кол.6)* 232,02(кол.7) = -32634,57(кол.10)
шт. 139,35(кол.6) * 234,19(кол.7) = 32634,57 (кол.10)
Ну і всьо - більш нічіво не надоть заполнять)))



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Re: Как исправить НН
Я нашла тут статью [www.prof-buh.in.ua]расчет-корректировки-к-налоговой-нак/

Мне подходит пример 1.
кол. 6 -1,31
кол. 7 232,02
кол. 8 2,17
кол. 9 139,35

Как я поняла должно быть равенство:

кол.6 * кол.7 = кол.8 * кол.9.
Но у меня большое округление цены, и если я умножу кол.6*кол.7, то полученная сумма не будет равняться кол.8*кол.9.
Как тогда быть???
Re: Как исправить НН
Quote
Шустрик
Ну і всьо - більш нічіво не надоть заполнять)))
Спасибо. А то я уже совсем запуталась.
Я б одним рядком не дєлала, як на мене луччєнадьожніше двома...



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Re: Как исправить НН
Quote
Шустрик
Я б одним рядком не дєлала, як на мене луччєнадьожніше двома...
Спасибо. Я так и сделаю.
Re: Как исправить НН
Не много не в тему, но обнаружила, что НН віписана с кодом 40000000, а надо 1000000, не платнику.
Надо исправлять ?
Это критично?
НН от 01,12, если корректировку и новую, штраф, не хотелось бы.
Кстати, а штрафы где можно посмотреть? Или только ждать письма "счастья"?
В этом месяце не было денег, зарегили не вовремя.....
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00043100000000001