Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

валютная выручка у ФОП

Відправлено користувачем Lari 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вопрос просто животрепещущий:

ФОП на едином налоге 3 группа

облагаемый доход возникает по оплате.

30 декабря на распределительный счет зашло 35000 дол
в тот же день 30 декабря 25% суммы зашло на текущий валютный счет. Я их вижу на своем текущем валютном счету. Гривневый счет пустой.

А 75% в гривне зашло 5-го января!!!
так как 31 и 4 биржа видите ли не работала

Я хочу сделать правильно! Но как??))

никакого 316 у ФОП нет - бух. учет у них не ведется.

Если брать только текущие счета то 4% налога я плачу только с 25% суммы и включаю в деку за 2015 год.

А 75% облагаются уже не 4 а 5% и пойдут в деку в 2016 году.

Если налоговая все же задним числом что-то себе докажет - то мне пришьют недоплату налога?

Если включу все в 2015 - то по какому курсу? по курсу захода на распределительный счет, а на каком основании?
а в 2016 мне мило улыбнуться и скажут что я житрож*** и включила чтобы заплатить на 1% меньше налога.

Чувствую себя как в сказке.

Мне нужна такая бумажка, как говорил професор Преображенский, всем бумажкам бумажка! Где было бы написано черным по нормальному.
в ЗИРе есть такое , но с учетом моей ситуации (разрыв одной суммы между периодами) , хотела бы услышать таких же *везучих как я)


[zir.sfs.gov.ua]



Діє з 05.12.2015 до 04.03.2016 включно.
Коротка:
Доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).
Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі.
На період з 05 грудня 2015 року до 04 березня 2016 року включно встановлено вимогу щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті із-за кордону, зокрема на користь фізичних осіб – підприємців.
Враховуючи те, що розподільчі рахунки використовуються банківськими установами при перерахуванні певних видів доходів в іноземній валюті на поточні рахунки клієнтів як транзитні, то до складу доходу платника єдиного податку від здійснення операцій з експорту товарів (робіт, послуг) включається сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок в гривнях від обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України. Валютні кошти, перераховуються у гривні за офіційним курсом Національного банку України на дату надходження їх на валютний рахунок фізичної особи – підприємця.
Повна:
Відповідно до п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.
Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу (п. 292.5 ст. 292 ПКУ).
Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6 ст. 292 ПКУ).
Разом з цим абзацом першим п. 2 постанови Правління Національного банку України від 04.12.2015 № 683 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» (далі – Постанова № 683) на період з 05 грудня 2015 року до 04 березня 2016 року включно встановлено вимогу щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті із-за кордону, зокрема на користь фізичних осіб – підприємців.
Уповноважений банк зобов’язаний попередньо зараховувати надходження в іноземній валюті, на які згідно з абзацом першим п. 2 Постанови № 683 поширюється вимога щодо обов’язкового продажу, на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2603 «Розподільчі рахунки суб’єктів господарювання» (далі – розподільчий рахунок).
Обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті здійснюється уповноваженим банком у розмірі 75 відсотків без доручення клієнта і виключно наступного робочого дня після дня зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок. Решта надходжень в іноземній валюті залишається в розпорядженні резидентів та нерезидентів і використовується ними відповідно до правил валютного регулювання (абзаци другий, двадцятий – двадцять третій п. 2 Постанови № 683).
Згідно з вимогами п.п. 5.3 п. 5 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 № 492 зі змінами та доповненнями, на поточні рахунки в іноземній валюті зараховуються кошти, зокрема перераховані з-за кордону нерезидентами за зовнішньоекономічними контрактами (договорами, угодами) через розподільчі рахунки.
Враховуючи те, що розподільчі рахунки використовуються банківськими установами при перерахуванні певних видів доходів в іноземній валюті на поточні рахунки клієнтів як транзитні, то до складу доходу платника єдиного податку від здійснення операцій з експорту товарів (робіт, послуг) включається сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок в гривнях від обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України. Валютні кошти, перераховуються у гривні за офіційним курсом Національного банку України на дату надходження їх на валютний рахунок фізичної особи – підприємця.
Читала читала,подскажите будьте добры кратко мне..Выручка у ФОП 3 група в валюте в книгу идет как:
1 вариант:
1.1.все 100%-по курсу НБУ идут в книгу на ДАТУ захода валюты 25% на мой валютный Текущий счет.
1.2 при продаже и 25% и 75% считать курсовую разницу и днем захода гривны от продажи на Текущий счет писать доход в книгу.


2.вариант:
2.1. Доход только 25% по курсу НБУ на дату поступления валюты на Текущий валютный счет.
2.2. Доход 75% по курсу МЕЖБАНКА на дату захода гривны от продажи на валютный счет.
2.3 по 25%-курс разницу не считать потмо при продаже?

Если есть правильный ,ответьте пож.Если нет..шлите искать еще варианты...
Заранее благодарна.


Не могу найти ответ, что включается в доход ФОП после обязательной продажи валюты на МВР:

1). сумма зачисленных грн. после продажи валюты, например 75% х курс или

2). сумма зачисленных грн. после продажи валюты, например 75% х курс минус банковская комиссия, т.е. сумма которая фактически поступила мне на грн. счет.

У кого возникли такие вопросы буду рада услышать Ваше мнение,
в моєму розумінні - виручка на курс. Комісія банку - то вже витрати. А вам в книгу писати ДОХІД від діяльності.

У меня тоже похожая ситуация.
Выбрала вариант №2. и хочу реализовать его в 1С 8.
Кто нибудь ведет учет дохода в валюте ФОП 1С 8 УТП ?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00026399999999999