Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Доплата до мінімалки ЄСВ з договорів ЦПХ

Відправлено користувачем nalogov 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Добрий вечір. Люди, підкажіть, будь ласка, щось переклинило, а що з січня 2016 року, якщо виплата по договору ЦПХ менше 1378,00грн., то ЄСВ треба дораховувати з різниці ?
та ні.
в цьому питанні все залишилось без змін.
ЄСВ до мінімалки: нюанси нарахування та випадки виключеня

Працівник працював чотири дні в січні 2016 р., є акт виконаних послуг за січень на суму 500 грн. Чи потрібно доплачувати ЄСВ до мінімалки (тобто до 1378 грн)?

Ставка нарахування ЄСВ у 2016 р. встановлюється на рівні 22% до визначеної бази нарахування.

Але ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ встановлено порядок нарахування ЄСВ, якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід. У такому разі сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄСВ (22%).

Однак з цього правила, як роз’яснюють податківці, є виключення. Якщо фізична особа виконує роботи (надає послуги) за ЦПД не за основним місцем її роботи, ЄСВ нараховується на винагороду за ЦПД, незалежно від суми такої винагороди. У цьому випадку вимога щодо нарахування ЄСВ не менше мінімального розміру не застосовується.

Якщо працівник виконує роботу (надає послуги) за ЦПД за основним місцем роботи, до загальної бази нарахування ЄСВ за місяць включається як зарплата (дохід), так і сума винагороди за ЦПД, і тільки потім здійснюється порівняння із сумою мінімальної зарплати за місяць. Якщо загальна сума доходу буде меншою за розмір мінімальної зарплати, установленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, установленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), і ставки ЄСВ.

Автор: Русанова Анна


А где само разъяснение налоговой можно почитать? А то так внесли изменения,что получается,что надо доначислять по ГПХ по любому.Из перечня доходов для недоначисления ЕСВ доходы по ГПХ выпали.Если следовать букве закона,то нужно доначислять.
Обмеження щодо нарахування ЄСВ з мінімалки за цивільно-правовими договорами: знято чи ні?

Податківці зазначили: якщо фізична особа виконує роботи за цивільно-правовим договором, при цьому це не основне місце роботи, вимога щодо нарахування ЄСВ не менше мінімального розміру не застосовується
Обов’язок нарахування єдиного внеску з мінімальної заробітної плати залишився і у 2016 р. Водночас вимоги щодо нарахування єдиного внеску не менше мінімального розміру не застосовуються до заробітної плати з джерела не за основним місцем роботи (базою нарахування єдиного внеску є отриманий дохід (прибуток) незалежно від його розміру). Також зауважимо, що з 01.01.2016 р. змінено абзац другий частини п’ятої ст. 8 Закону про ЄСВ, яким знято обмеження щодо нарахування єдиного внеску з мінімальної заробітної плати до винагород за цивільно-правовими договорами.
Як зазначалось вище, законодавча норма щодо сплати єдиного внеску з мінімальної заробітної плати діє тільки за основним місцем роботи. Згідно з п. 12 частини першої ст. 1 Закону про ЄСВ основне місце роботи — місце роботи, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору, де знаходиться (оформлена) його трудова книжка, до якої вноситься відповідний запис про роботу.
Якщо фізична особа виконує роботи (надає послуги) за цивільно-правовим договором, при цьому це не є основним місцем роботи фізичної особи, єдиний внесок нараховується на винагороду за цивільно-правовим договором незалежно від суми такої винагороди. У цьому випадку вимога щодо нарахування єдиного внеску не менше мінімального розміру не застосовується.
Якщо працівник виконує роботу (надає послуги) за цивільно-правовим договором і для нього це є основним місцем роботи, то до загальної бази нарахування єдиного внеску за місяць включається як заробітна плата (дохід), так і сума винагороди за цивільно-правовим договором і тільки потім здійснюється порівняння із сумою мінімальної заробітної плати за місяць.
Якщо загальна сума буде меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

Джерело: Вісник податкової служби
Дякую за відповіді, ніби все зрозуміло. Просто забагато всяких новин і не знаєш, що звідки ще "вилізе".
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00036900000000001