Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Юрик показал в 1ДФ ФЛП 2 группы, услуги, через авансовый отчет работника

Відправлено користувачем Сюзанна 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
ФЛП 2 группа, оказал услуги физлицу, которое в свою очередь отчиталось юрику авансовым отчетом. Законопослушный юрик показал такого ФЛП в 1ДФ
Как следствие, проверка и хотят снять ЕН.

Раньше было в ЕБНЗ разъяснение, сейчас не нахожу(или не вижу):

"якщо вартість послуг, які були отримані працівником юридичної особи під час відрядження від фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку другої групи, оплачується працівником особисто фізичній особі - підприємцю, то порушення умов перебування у другій групі не виникає."

Правда, это было по командировкам, тут ситуация без командировки. Сути не меняет, но вдруг были более свежие толкования ДФСниками ситуации

Есть шанс отбиться?
давайте пробовать...
В документах указан покупатель физрыло или ТОВ через физрыло...если тов - все...печаль..если физрыло - стойте на своем - вы оказали услугу ФИЗРЫЛУ! а не тов

Quote
Ветка
давайте пробовать...
В документах указан покупатель физрыло или ТОВ через физрыло...если тов - все...печаль..если физрыло - стойте на своем - вы оказали услугу ФИЗРЫЛУ! а не тов

Нет, всё чисто, физрыло получатель, нигде никаких ТОВ. Но козы менеджеры выдали клиенту все регистрационные доки по ФОПу, хоть и предупреждались.

Спасибо, пободаемся smiling smiley


Налоговая с 01.01.2012 г. разрешает относить на расходы стоимость товаров (услуг) приобретенных у ФЛП-единщиков
20:02:2012 г.

ВАЖЛИВО: згідно наказу ДПСУ від 15.02.2012 р. № 121 з 01.01.2012 р. визначено, що юридичні особи – платники податку на прибуток при визначенні об'єкта оподаткування можуть включати до складу затрат витрати з придбання товарів (робіт, послуг) у ФОП-єдинників, незалежно від її групи, за умови, що такі витрати пов’язані з господарською діяльністю платника.

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ від 15 лютого 2012 року N 121
Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо формування витрат по операціях з фізичними особами - підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування

Керуючись статтею 52 Податкового кодексу України, з метою забезпечення єдиного підходу щодо практичного застосування норм податкового законодавства наказую:
1. Затвердити Узагальнюючу податкову консультацію щодо формування витрат по операціях з фізичними особами - підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування, що додається.
2. Департаменту взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю (Семченко О. В.) забезпечити оприлюднення цього наказу на веб-сайті ДПС України та у засобах масової інформації.
3. Головам державних податкових служб в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі довести цей наказ до відома підпорядкованих державних податкових інспекцій.
4. Цей наказ набирає чинності від дня оприлюднення.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Ігнатова А. П.
Голова О. В. Клименко
ЗАТВЕРДЖЕНО: Наказ ДПС України 15.02.2012 р. N 121

Узагальнююча податкова консультація з питання формування витрат по операціях з фізичними особами - підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування

Перелік платників податку на прибуток підприємств визначено ст. 133 Податкового кодексу України (далі - Кодекс). Пунктом 133.6 цієї статті Кодексу зазначено, що особливості справляння податку суб'єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються гл. 1 розд. XIV Кодексу.
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності − особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, визначених п. 297.1 ст. 297 Кодексу, сплатою єдиного податку в порядку та на умовах, визначених гл. 1 розд. XIV Кодексу, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності (п. 291.2 ст. 291 Кодексу).
Відповідно до п. 291.4 ст. 291 розд. XIV Кодексу фізичні особи - підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються, зокрема, на такі групи:
перша група − фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 000 гривень;
друга група − фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1 000 000 грн. (за виключенням фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005). Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для третьої групи);
третя група − фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб; обсяг доходу не перевищує 3 000 000 гривень.
Згідно з п.п. 14.1.27 п.14.1 ст. 14 Кодексу витратами є сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу (крім змін капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником).
Пунктом 138.2 ст. 138 Кодексу визначено, що витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II Кодексу.
Витрати, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування згідно з п. 138.1 ст. 138 Кодексу складаються із витрат операційної діяльності, які визначаються згідно з пунктами 138.4, 138.6 - 138.9, пп. 138.10.2 - 138.10.4 п. 138.10, п. 138.11 цієї статті, та інших витрат, визначених згідно з п. 138.5, пп. 138.10.5, 138.10.6 п. 138.10, п. 138.11, 138.12 цієї статті, п.140.1 ст. 140 і ст. 141 Кодексу, крім витрат, визначених у п. 138.3 цієї статті та ст. 139 Кодексу.
Відповідно до п. 5 ст. 1 розд. І Закону України від 04.11.2011 р. N 4014-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності" з 1 січня 2012 року виключено п.п. 139.1.12 п. 139.1 ст. 139 Кодексу, згідно з яким до складу витрат не відносились витрати, понесені у зв'язку із придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи - підприємця, що сплачує єдиний податок (крім витрат, понесених у зв'язку із придбанням робіт, послуг у фізичної особи - платника єдиного податку, яка здійснює діяльність у сфері інформатизації).


- Do you speak English?
- Yesлибы!
Сюзанна, в книгу записали сумму? Кведу соответствует?

Аня, то ты ссылку на письмо дала, что юрики в расходы включать услуги от ФОПов-единщиков могут.
А обратная сторона медали - это то, что ФОП на 2-й группе на ЕН может продавать товары юрикам и физикам, а услуги на 2 гр. могут оказывать только конечным потребителям, а юрикам - ни-ни.
Кстати, Сюзанна, дихлофосы не правы, они должны не ЕН с вас снять, а со след. квартала со 2 на 3 гр. ЕН перевести, там просто ЕН выше - не фиксированная сумма, а % с оборота...

-----------------------------------------------------------
Я люблю тебя, жизнь, и надеюсь, что это взаимно! smiling smiley

Если каждый человек сделал счастливым хотя бы одного - себя, мир был бы полон счастливыми людьми!
Quote
Ветка
Сюзанна, в книгу записали сумму? Кведу соответствует?
зитами
Да, тут тоже будет порядок.
В книге есть , КВЕДы тоже подходят.
Первичка наша в наличии (акт, квитанция со всеми реквизитами, подписью клиента и фио клиента-физика)

У налоговой вопросы как обычно , была операция с юриком таким-то, вы попали, но дайте доки и книги за 3 года всё что есть.

Это мы сами уже подняли бухов этого контрагента и нашли авансовый.
таких бухов, которые показывают ФОПов в 1дф надо ногами winking smiley
Quote
Апельсинка
Аня, то ты ссылку на письмо дала, что юрики в расходы включать услуги от ФОПов-единщиков могут.
А обратная сторона медали - это то, что ФОП на 2-й группе на ЕН может продавать товары юрикам и физикам, а услуги на 2 гр. могут оказывать только конечным потребителям, а юрикам - ни-ни.
Кстати, Сюзанна, дихлофосы не правы, они должны не ЕН с вас снять, а со след. квартала со 2 на 3 гр. ЕН перевести, там просто ЕН выше - не фиксированная сумма, а % с оборота...

Та да, а еще услуги единщикам можно оказывать.
Но тут же услуга физику, за что снимать ЕН??
Я не то, что мысли такой не допускала, и думать в эту сторону пока не начинала smiling smiley
Но теоретически вопрос интересный
Допустим, таки нарушены правовые основы применения упрощенной системы налогообложения
внимательно еще не изучала вопрос, пока только цитаты из НК:

298.2.3. Плательщики единого налога обязаны перейти на уплату других налогов и сборов, определенных данным Кодексом, в таких случаях и в сроки:
5) при осуществлении видов деятельности, которые не дают права применять упрощенную систему налогообложения, или несоответствии требованиям организационно-правовых форм - с первого числа месяца, следующего за налоговым (отчетным) периодом, в котором осуществлялись эти виды деятельности или произошло изменение организационно- правовой формы;

ну, не перешли вовремя, тогда:

Статья 299. Порядок регистрации и аннулирования регистрации плательщиков единого налога

299.11. В случае выявления соответствующим контролирующим органом во время проведения проверок нарушений плательщиком единого налога первой - третьей групп требований, установленных этой главой, аннулирование регистрации плательщика единого налога первой - третьей групп проводится по решению такого органа, принятому на основании акта проверки, с первого числа месяца, следующего за кварталом, в котором допущено нарушение. (Это жестко)
В таком случае субъект хозяйствования имеет право избрать или перейти на упрощенную систему налогообложения после окончания четырех последовательных кварталов с момента принятия решения контролирующим органом.

В обоих случаях вижу только аннулирование ЕН
По памяти помню, что еще НДФЛ 15(18%) могут взять с такого дохода, нужно искать и вспоминать, откуда инф. Вроде видела мнение, что труднодоказуемо применение НДФЛ именно за такое нарушение
По памяти помню, что еще НДФЛ 15(18%) могут взять с такого дохода

Не НДФЛ 15%, а ЕН по ставке 15%.
Quote
Сюзанна
ФЛП 2 группа, оказал услуги физлицу, которое в свою очередь отчиталось юрику авансовым отчетом. Законопослушный юрик показал такого ФЛП в 1ДФ
Как следствие, проверка и хотят снять ЕН.

Раньше было в ЕБНЗ разъяснение, сейчас не нахожу(или не вижу):

"якщо вартість послуг, які були отримані працівником юридичної особи під час відрядження від фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку другої групи, оплачується працівником особисто фізичній особі - підприємцю, то порушення умов перебування у другій групі не виникає."

Правда, это было по командировкам, тут ситуация без командировки. Сути не меняет, но вдруг были более свежие толкования ДФСниками ситуации

Есть шанс отбиться?[/qu
Конечно, предъявите 2 экземпляр квитанции(или нарисуйте ее) Есть письмо, которое разрешает не показывать проживание сотрудников у ЧП в командировках, но это не закон и его всегда могут отменить,код 157 для формы есть, а штрафы по 1ДФ обычно удерживаются из з-ты буха, вот человек и перестраховывается.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00054600000000005