Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Акцизний податок та ПДВ

Відправлено користувачем Olga_252525 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Ми реалізовуємо пальне(перепродуємо). Нам постачальник (платник роздрібного акцизу) дав накладні з акцизом. Чи повинна я вказувати АП в накладних і робити коригування до податкових накладних по ПДВ за мінусом АП??? Якщо ми його не платимо а будемо реєструватися платниками і платити з березня місяця?

Чи повинні ми Ап вказувати у собівартості товару? Якщо ми його покажемо там, то виходить ми працюємо собі в збиток?
Quote
Olga_252525
... Якщо ми його не платимо а будемо реєструватися платниками і платити з березня місяця?

Ви не розумієте суті роздрібного акцизу.

Із ПКУ:
Quote

Реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів - продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об’єктах громадського харчування, а також фізичний відпуск з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу, незалежно від форми розрахунків;

Тобто, "роздрібний акциз" має платити кінцевий споживач, який за нього, в бюджет перераховує підприємство що продає паливо.
Отже, якщо Вам ваш постачальник виписав накладні з "роздрібним акцизом" (0,042 євро=1,07 грн.), то теоретично рахується що Ви є кінцевим споживачем і не будете придбаний товар в подальшому реалізовувати. Крім того ваш постачальник заплатив цей акциз в бюджет за Вас. По фіз. особах все зрозуміло, а от юр.особи в разі такого придбання - думаю мають право відносити такий акциз до собівартості придбаного пального.

І все було би зрозуміло, як би не жадібність КМУ/ДФСУ які захотіли щоб вся реалізація з АЗС оподатковувалась "роздрібним акцизом". Законодавець вважає що всі продажі з АЗС - це суто роздріб. От тут починаються проблеми.

А тепер питання до Вас:
1. Як Ви купуєте пальне? (талонами, картками, бензовозами і т.д.)?
2. Купляєте пальне в крупних операторів АЗС (типу ОККО, ВОГ, Укрнафта)?

З березня ви будете реєструватись платниками іншого акцизу (той був "роздрібний" а цей буде з "реалізації" )

Я думаю Ви не повинні вказувати роздрібний акциз в своїх видаткових накладних, тому що Ви ж його в бюджет перераховувати не будете і Ви не АЗС, і з цієї партії пального роздрібний акциз вже був/счи буде сплачений в бюджет вашим постачальником.
А з іншої сторони, якщо Ви включите "роздрібний акциз" до собівартості, то при подальшій реалізації такого пального, база для нарахування ПДВ буде більша на суму "роздрібного акцизу" - попадете ще й на ПДВ.

По "посередниках" багато питань...
Вообщем треба дивитися умови поставки пального для того щоб щось радити
займаємось смарт-картками.Купляємо в великих АЗС.Якщо ми не включаємо АП, то виходить що ми продаємо собі в мінус


виходить, що нам зменшують ПК, а ПЗ залишається таким як і було.
Quote
Olga_252525
займаємось смарт-картками.Купляємо в великих АЗС

А всі АЗС роблять так само?
Смарт-картка на визначений тип палива чи ні?. В податковій накладній як пишуть номенклатури і як потім відбувається коригування?
Спочатку АЗС робить РК на Вас, а потім Ви на свого покупця?
Право власності на паливо по договору переходить в який момент?
По ідеї, я думаю що не зовсім правильно коли оператор АЗС відразу при придбанні смарт картки нараховує "роздрібний акцизний" податок.

Якщо читати Кодекс, то оподатковується фізичний відпуск з автозаправної станції. В Вас же фактично попередня оплата. На момент оплати розмір роздрібного акцизного податку може бути один, а на день фактичного відпуску пального з АЗС (в іному кварталі ніж придбання) - інший.

Тут все залежить від трактування коли виникає зобовязання з нарахування "роздрібного" акцизного податку при придбанні через талони чи смарт-картки: в момент придбання картки, чи в момент фізичної заправки. Оператори АЗС рахують що розрахункова операція відбулась в офісі де Ви заплатили за талони чи смарт-картки, де Вам видали якийсь розрахунковий документ. А податкова рахувала/є, що розрахункова операція відбувається в момент фізичного отримання палива на АЗС і друкування чека на АЗС.
І не зрозуміло як вони зараз будуть вимагати.

Якщо читати останній лист ДФСУ від 13.10.2015 №21702/6/99-99-19-03-03-15 (правда тоді ще був 5% податок, але по-аналогії), то вони там пишуть:
Особа - суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, сплачує податок за місцем здійснення реалізації таких товарів. Таким чином, податкові зобов’язання зі сплати 5-відсоткового акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів виникають у особи, яка безпосередньо здійснює відпуск нафтопродуктів з паливороздавальних колонок через мережу заправних станцій (АЗС) кінцевим споживачам, незалежно від умов продажу нафтопродуктів та форми розрахунків (готівкова, безготівкова), під час здійснення розрахункових операцій.
Одночасно зазначаємо, що операції з реалізації паливних карт та талонів суб’єктам господарської діяльності для подальшого їх пред’явлення на АЗС на відпуск пального не є об’єктом оподаткування акцизним податком з роздрібного продажу
.


Якщо такі тенденції в трактуванні збережуться, то вам оператор АЗС в накладній не повинен нараховувати "роздрібний" акцизний податок.

Є ще таке трактування:[kyiv.sfs.gov.ua]
При цьому операції з продажу або перепродажу талонів на паливо 5-відсотковим акцизним податком з роздрібного продажу підакцизних товарів не оподатковуються. Адже талон лише підтверджує право його власника на отримання на АЗС фіксованої кількості нафтопродукту певного найменування і марки.

А з іншої сторони, зі сторони оператора АЗС, якщо він Вам при передачі талона чи картки не нерахує "роздрібний" акцизний податок, то він має зробити це в момент фізичного відпуску палива, тоді заплатити цей податок має той хто предявить картку на АЗС, а як АЗС йому це нарахує?
аналогия с НДС:
когда бюджетная организация получает товар по накладной (любой товар, не обязательно бензин), мы выписываем документы с указанием " в том числе НДС". и этот НДС зависает на счете 643 (как будущие платежи), а когда они оплатят (НДС по 2-му событию), мы начисляем НДС и закрываем счет 643.

что-то у меня подозрения что с акцизом тоже так будет. проблема только в разных ставках акциза в разных кварталах. тогда будет куча корректировок к НН
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00029600000000007