Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

ПСБУ 9"Запасы" - давайте вспоминать вместе

Відправлено користувачем Ляля - Оля 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9
"Запаси"
Этот стандарт применяют все ,кроме бюджетчиков и предприятий, которые подают отчетность по МСФО.
3. Норми цього Положення (стандарту) не розповсюджуються на:
3.1. Незавершені роботи за будівельними контрактами, включаючи контракти з надання послуг, що безпосередньо пов'язані з ними.
3.2. Фінансові активи.
3.3. Поточні біологічні активи, якщо вони оцінюються за справедливою вартістю відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 30 "Біологічні активи",..., корисні копалини, якщо вони оцінюються за чистою вартістю реалізації відповідно до інших положень (стандартів) бухгалтерського обліку.

Термины можно почитать в самом ПСБУ, отмечу
Запаси - активи, які:
утримуються для подальшого продажу (розподілу, передачі) за умов звичайної господарської діяльності;
перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва;
утримуються для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, а також управління підприємством/установою.

...
Визнання та первісна оцінка запасів
6. Для цілей бухгалтерського обліку запаси включають:
сировину, основні й допоміжні матеріали, комплектуючі вироби та інші матеріальні цінності, що призначені для виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг, розподілу, передачі, обслуговування виробництва й адміністративних потреб;
незавершене виробництво у вигляді не закінчених обробкою і складанням деталей, вузлів, виробів та незакінчених технологічних процесів. Незавершене виробництво на підприємствах, в установах, що виконують роботи та надають послуги, складається з витрат на виконання незакінчених робіт (послуг), щодо яких підприємством/установою ще не визнано доходу;
готову продукцію, що виготовлена на підприємстві, в установі, призначена для продажу і відповідає технічним та якісним характеристикам, передбаченим договором або іншим нормативно-правовим актом;
товари у вигляді матеріальних цінностей, що придбані (отримані) та утримуються підприємством/установою з метою подальшого продажу;
малоцінні та швидкозношувані предмети, що використовуються протягом не більше одного року або нормального операційного циклу, якщо він більше одного року;
поточні біологічні активи, якщо вони оцінюються за цим Положенням (стандартом), а також сільськогосподарська продукція і продукція лісового господарства після її первісного визнання.

...
9. Первісною вартістю запасів, що придбані за плату, є собівартість запасів, яка складається з таких фактичних витрат:
суми, що сплачуються згідно з договором постачальнику (продавцю), за вирахуванням непрямих податків;
суми ввізного мита;
суми непрямих податків у зв'язку з придбанням запасів, які не відшкодовуються підприємству/установі;
транспортно-заготівельні витрати (затрати на заготівлю запасів, оплата тарифів (фрахту) за вантажно-розвантажувальні роботи і транспортування запасів усіма видами транспорту до місця їх використання, включаючи витрати зі страхування ризиків транспортування запасів). Сума транспортно-заготівельних витрат, що узагальнюється на окремому субрахунку рахунків обліку запасів, щомісячно розподіляється між сумою залишку запасів на кінець звітного місяця і сумою запасів, що вибули (використані, реалізовані, безоплатно передані тощо) за звітний місяць. Сума транспортно-заготівельних витрат, яка відноситься до запасів, що вибули, визначається як добуток середнього відсотка транспортно-заготівельних витрат і вартості запасів, що вибули, з відображенням її на тих самих рахунках обліку, у кореспонденції з якими відображено вибуття цих запасів. Середній відсоток транспортно-заготівельних витрат визначається діленням суми залишків транспортно-заготівельних витрат на початок звітного місяця і транспортно-заготівельних витрат за звітний місяць на суму залишку запасів на початок місяця і запасів, що надійшли за звітний місяць. Приклади розподілу транспортно-заготівельних витрат наведені в додатку до Положення (стандарту) 9;  
інші витрати, які безпосередньо пов'язані з придбанням запасів і доведенням їх до стану, в якому вони придатні для використання у запланованих цілях. До таких витрат, зокрема, належать прямі матеріальні витрати, прямі витрати на оплату праці, інші прямі витрати підприємства/установи на доопрацювання і підвищення якісно технічних характеристик запасів.
У разі, якщо на момент оприбуткування запасів неможливо достовірно визначити їх первісну вартість, такі запаси можуть оцінюватися та відображатися за справедливою вартістю з наступним коригуванням до первісної вартості.
10. Первісною вартістю запасів, що виготовляються власними силами підприємства, визнається їхня виробнича собівартість, яка визначається за Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 16 "Витрати".

11. Первісною вартістю запасів, що внесені до статутного капіталу підприємства, визнається погоджена засновниками (учасниками) підприємства їх справедлива вартість з урахуванням витрат, передбачених пунктом 9 цього Положення (стандарту).
12. Первісною вартістю запасів, одержаних підприємством безоплатно, визнається їх справедлива вартість з урахуванням витрат, передбачених пунктом 9 цього Положення (стандарту).
...
14. Не включаються до первісної вартості запасів, а належать до витрат того періоду, в якому вони були здійснені (встановлені):
понаднормові втрати і нестачі запасів;
фінансові витрати (за винятком фінансових витрат, які включаються до собівартості кваліфікаційних активів відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 31 "Фінансові витрати");
витрати на збут;
загальногосподарські та інші подібні витрати, які безпосередньо не пов'язані з придбанням і доставкою запасів та приведенням їх до стану, в якому вони придатні для використання у запланованих цілях.

...
Оцінка вибуття запасів
16. При відпуску запасів у виробництво, з виробництва, продаж та іншому вибутті оцінка їх здійснюється за одним з таких методів:
ідентифікованої собівартості відповідної одиниці запасів;
середньозваженої собівартості;
собівартості перших за часом надходження запасів (ФІФО);
нормативних затрат;
ціни продажу.

Для всіх одиниць бухгалтерського обліку запасів, що мають однакове призначення та однакові умови використання, застосовується тільки один із наведених методів.
17. Запаси, які відпускаються, та послуги, що виконуються для спеціальних замовлень і проектів, а також запаси, які не замінюють одне одного, оцінюються за ідентифікованою собівартістю.
Описание каждого методаприведено в пп. 18-22 ПСБУ
23. Вартість малоцінних та швидкозношуваних предметів, що передані в експлуатацію, виключається зі складу активів (списується з балансу) з подальшою організацією оперативного кількісного обліку таких предметів за місцями експлуатації і відповідними особами протягом строку їх фактичного використання.
Оцінка запасів на дату балансу
24. Запаси відображаються в бухгалтерському обліку і звітності за найменшою з двох оцінок: первісною вартістю або чистою вартістю реалізації.
25. Запаси відображаються за чистою вартістю реалізації, якщо на дату балансу їх ціна знизилась або вони зіпсовані, застаріли, або іншим чином втратили первісно очікувану економічну вигоду.
26. Чиста вартість реалізації визначається по кожній одиниці запасів вирахуванням з очікуваної ціни продажу очікуваних витрат на завершення виробництва і збут.

27. Сума, на яку первісна вартість запасів перевищує чисту вартість їх реалізації, та вартість повністю втрачених (зіпсованих або тих, що не вистачає) запасів списуються на витрати звітного періоду. Суми нестач і втрат від псування цінностей до прийняття рішення про конкретних винуватців відображаються на позабалансових рахунках. Після встановлення осіб, які мають відшкодувати втрати, належна до відшкодування сума зараховується до складу дебіторської заборгованості (або інших активів) і доходу звітного періоду.
28. Якщо чиста вартість реалізації тих запасів, що раніше були уцінені та є активами на дату балансу, надалі збільшується, то на суму збільшення чистої вартості реалізації, але не більше суми попереднього зменшення, визнається інший операційний дохід із збільшенням вартості цих запасів.
..
Также в приложении к ПСБУ приведен пример распределения транспортно-заготовительных расходов.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Підписуюсь)))



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
подпишусь

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!


Возможно глупый вопрос. Мы импортеры. При покупке товара транспртно-заготоаительные расходы не начисляю. А доставку через документ Поступление доп.расходов сразу отношу на 281 счет. Где -то раз в месяц покупаем на украине 1-2 позиции товара и получаем мы его Новой почтой. Кроме того все отгрузки делаем Новой почтой. Когда приходую услуги новой почты сразу отношу их на 93 счет не выделяя затраты на покупку товара. Суммы там мизерные и я не заморачивалась раньше. Правильно будет относить их на ТЗР но тогда эта мизерная сумма будет распределяться на все складские остатки, тогда как относится к конкретной позиции. Если проводить сразу на 281, то получится что в учете один документ поставщика у меня проведен двумя документами: Поступление доп.расходов и Поступление товаров и услуг.
? На какой счет относятся транспортные расходы при покупке товара?

 

По общим правилам, транспортные расходы при покупке товара формируют первоначальную стоимость (себестоимость) приобретенного товара и включаются в состав транспортно-заготовительных расходов (далее – ТЗР) (п. 9 П(С)БУ 9 «Запасы»).

Заметим, что в случаях, если ТЗР можно связать с приобретением конкретных товаров, стоимость этих расходов следует относить непосредственно к стоимости этого товара (на счете 28 «Товары»).

В ином случае, учет таких расходов целесообразно организовать в порядке, предусмотренном абз. 5 п. 9 П(С)БУ 9, а именно обобщать на отдельном субсчете счетов учета запасов.

В зависимости от производственных нужд, предприятие может организовать учет ТЗР как отдельно по каждому субсчету учета запасов (например, 281/ТЗР или 289 «Транспортно-заготовительные расходы»), так и отдельно по каждому счету (например, 28/ТЗР).

 

Роман Карпюк
эксперт, ЛІГА:ЗАКОН

 

Дата подготовки 29.01.2016
© ООО «Информационно-аналитический центр «ЛИГА», 2016
© ООО «ЛИГА ЗАКОН», 2016

____________

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
У меня вот тоже вопрос по ТЗР. Мы арендуем автомобиль, заправляем его. Как мне распределить расходы на перевозку, если в один день этот автомобиль и привозит товар от поставщика, и доставляет товар покупателям, и в налоговую, банк ездит? Пополам делить, часть на 281/ТЗР, часть на 93?
Quote
gorpinko
У меня вот тоже вопрос по ТЗР. Мы арендуем автомобиль, заправляем его. Как мне распределить расходы на перевозку, если в один день этот автомобиль и привозит товар от поставщика, и доставляет товар покупателям, и в налоговую, банк ездит? Пополам делить, часть на 281/ТЗР, часть на 93?
заморочка smiling smiley
распределять расходы пропорционально некой базе, например, по километражу...

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
gorpinko, я бы расценивала это как расходы на транспорт-часть 92 часть 93 счет. Вам в данном примере не обязательно использовать распределение на 281 счет. ИМХО
Ляля - Оля спасибо. Буду проводить на 28 счет. Смущает что будет проведено в программе в двух разных регистрах, но думаю, главное самой не запутаться
Quote
Ляля - Оля
Quote
gorpinko
У меня вот тоже вопрос по ТЗР. Мы арендуем автомобиль, заправляем его. Как мне распределить расходы на перевозку, если в один день этот автомобиль и привозит товар от поставщика, и доставляет товар покупателям, и в налоговую, банк ездит? Пополам делить, часть на 281/ТЗР, часть на 93?
заморочка smiling smiley
распределять расходы пропорционально некой базе, например, по километражу...
да, заморочка... в путевках пишут общий километраж за день, вот как мне распределить? и каким документом, чем подтвердить, что я правильно все распределила? водитель не будет мне каждый день писать расстояние к каждому поставщику и покупателю, а так хочется все правильно сделать...
Quote
gorpinko
Quote
Ляля - Оля
Quote
gorpinko
У меня вот тоже вопрос по ТЗР. Мы арендуем автомобиль, заправляем его. Как мне распределить расходы на перевозку, если в один день этот автомобиль и привозит товар от поставщика, и доставляет товар покупателям, и в налоговую, банк ездит? Пополам делить, часть на 281/ТЗР, часть на 93?
заморочка smiling smiley
распределять расходы пропорционально некой базе, например, по километражу...
да, заморочка... в путевках пишут общий километраж за день, вот как мне распределить? и каким документом, чем подтвердить, что я правильно все распределила? водитель не будет мне каждый день писать расстояние к каждому поставщику и покупателю, а так хочется все правильно сделать...
придумать какую-то базу... человеко-часы, ну не знаю, что-либо, что Вы сможете обосновать. Излагаете все это в виде учетной политики и бух справкой оформляете расчет...

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Quote
Klubnika
gorpinko, я бы расценивала это как расходы на транспорт-часть 92 часть 93 счет. Вам в данном примере не обязательно использовать распределение на 281 счет. ИМХО
до этого так и проводила, но меня беспокоит то, что при проверке могут приписать завышение расходов. Например, товар купили, но не продали. В этом случае, если бы расходы пошли на с/с, расходов в текущем периоде не было бы, а появились бы в периоде продажи. Как-то так.
Quote
Ляля - Оля
Quote
gorpinko
Quote
Ляля - Оля
Quote
gorpinko
У меня вот тоже вопрос по ТЗР. Мы арендуем автомобиль, заправляем его. Как мне распределить расходы на перевозку, если в один день этот автомобиль и привозит товар от поставщика, и доставляет товар покупателям, и в налоговую, банк ездит? Пополам делить, часть на 281/ТЗР, часть на 93?
заморочка smiling smiley
распределять расходы пропорционально некой базе, например, по километражу...
да, заморочка... в путевках пишут общий километраж за день, вот как мне распределить? и каким документом, чем подтвердить, что я правильно все распределила? водитель не будет мне каждый день писать расстояние к каждому поставщику и покупателю, а так хочется все правильно сделать...
придумать какую-то базу... человеко-часы, ну не знаю, что-либо, что Вы сможете обосновать. Излагаете все это в виде учетной политики и бух справкой оформляете расчет...
Спасибо, Ляля-Оля, буду что-то думать...
Доброго дня! скажіть, будь ласка, на який рахунок віднести, якщо на підприємство прийшли візитки, а в рахунку вказано поліграфічні послуги: роздрук візиток (послуги чи запаси)???
така ж ситуація з кульками фірмовими, банерами, пакетами і т.д.
запасы, вы же получили что то материальное, те же визитки , банера...
А где можно почитать про формирование производственной себестоимости продукции?
Quote
evg
А где можно почитать про формирование производственной себестоимости продукции?
а что конкретно Вам не ясно?

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Меня интересует формирование производственной себестоимости на горнодобывающих предприятиях, там много своей специфики, которой к сожалению в стандартах не найти...
Вам нужно искать какие-то узкоспециализированные нормативные документы (методики) по вашей отрасли
ну и базовые знания
[ebooktime.net]

[b-ko.com]

[www.big-lib.com]

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00044299999999997