Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

не вірно розрахувала компенсацію за невикористану відпустку при звільненні

Відправлено користувачем Міра 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Що робити! я не вірно розрахувала компенсацію за невикористану відпустку при звільненні.

Згідно порядку 100, якщо працівник пропрацював меньше року, то береться зп за фактично вірацьований перід, при чому треба брати з 1 числа міяця піля оформлення на роботу ідо першого числа місця в якому проводять виплату.

У мене вийшло, що людина оформлена 13 січня, а звільнена 30 травня, я взяла і розрахувала середню зп беручи дні з 13 січня по 30 травня, відповідно я завищила компенсацію і все це потягнуло виплати до фондів ПДФО...все не вірно...

Як мені виправити все це, компенсація вже відпрапвлена на картки, звітии здані sad smiley


а кто это пересчитывать будет?
налоговая эти выплаты не проверяет
Спите спокойно, єто никто не проверит, разве что аудит мне нервы трепал из-за одного дня , снималась с учета во всех фондах, даже никто не глянул, а налоговая вообще иногда не понимает как эта зарплата начисляется smiling smiley))
дякую, хоча серце не на місці...я так чотирьох розрахувала... sad smiley
скажіть, а якщо працвник звільняється останнім днем місяця, цей місяц Ви берете у розрахунок середньої з/п?

Читаю в консультації, якщо місяць відпрацьовано повністю то брати..хто як робить порадьте.

Дякую.
А хто ще, як робить...якщо працівник відпрацював повністю липень і звільнився останнім числом липня. Липень беремо у розрахунок середньої з/п для розрахунку компенсації?
Міра Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> А хто ще, як робить...якщо працівник відпрацював
> повністю липень і звільнився останнім числом
> липня. Липень беремо у розрахунок середньої з/п
> для розрахунку компенсації?


не беремо
Дякую,

я знайшла Лист Мінпраці та соцполітики від 22.12.2005 № 717/018/84-05 - для обчислення середньої зарплати з метою виплати компенсації за невикористану відпустку має бути відпрацьований повністю календарний місяць. Розрахунковим періодом при цьому є повністю відпрацьовані календарні місяці з 1-го до 1-го числа.

в порядку 100 говориться - що не береться в розрахунок місяць в якому виплачується компенсація....


Мабуть, брати не буду....


Дякую
Місяць звільнення при розрахунку компенсації за невикористану відпустку не враховується
Чи включається місяць звільнення до розрахунку компенсації за невикористану відпустку, якщо працівника прийнято на роботу:
а) 01.01, а звільняється 31.03;
б) 05.01, а звільняється 15.01?

Насамперед нагадаємо, що право на відпустку мають навіть ті працівники, які пропрацювали на підприємстві менш ніж шість місяців. Згідно зі ст. 10 Закону про відпустки1, у разі надання працівникові щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу за деяким винятком, передбаченим частиною сьомою цієї самої статті. Право при звільненні на отримання грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки записано у ст. 24 Закону про відпустки.

Порядок нарахування компенсації за невикористану відпустку встановлено Порядком обчислення середньої заробітної плати від 08.02.95 р. №100. Відповідно до положень цього Порядку і розглянемо наведені у прикладі ситуації.

а) Обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю виплати компенсації за невикористані відпустки.

Працівникові, який працював на підприємстві менше року, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому виплачується компенсація за невикористану відпустку.

Якщо працівника прийнято на роботу 01.01.2008 р., а звільняється він 31.03.2008 р., то маємо ситуацію, коли працівник працював на підприємстві менше року.

Отже, до розрахунку компенсації за невикористану відпустку беруться виплати за період з 01.01.2008 р. до 29.02.2008 р., а виплати за березень 2008 р. не враховуються, адже це місяць звільнення працівника і, відповідно, місяць, у якому нараховується така компенсація.

б) Працівникам, які працювали на підприємстві, в установі, організації менше двох календарних місяців, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактично відпрацьований час.

Якщо працівника прийнято на роботу 05.01.2008 р., а звільняється він 15.01.2008 р., маємо ситуацію, коли працівник працював на підприємстві менше двох календарних місяців. Отже, до розрахунку компенсації за невикористану відпустку беруться виплати за період з 05.01.2008 р. до 15.01.2008 р.

Нараховують компенсацію за невикористані відпустки шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року чи меншого відпрацьованого періоду (за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством). Одержаний результат перемножується на число календарних днів невикористаної відпустки.

1 Закон України від 15.11.96 р. №504/96-ВР.

Ганна Бикова, «Дебет-Кредит»
O.O. , ДЯКУЮ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ви, просто найкращий!!!!!!!
В мене працівник звільняється 1 числа місяця, йому нараховувати зарплату і відповідно податки з неї?
Quote
Uliana17
В мене працівник звільняється 1 числа місяця, йому нараховувати зарплату і відповідно податки з неї?
авжеж. день звільнення - це останній робочий день (ну чи то день відпустки, чи що)

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000363