Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Експорт до 150 євро без ВМД.Як бути з податковою накладною?

Відправлено користувачем Lia21 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
ФОП відвантажив товар на експорт на суму до 150 євро. На митниці екземпляру митної декларації не надали.Як бути з податковою накладною? Чи потрібно її виписувати та реєструвати в ЄРПН?
Не розомію як бути,адже ПН виписується на експортні операції на основі ВМД....confused smiley
Дзвонила до інспектора вона взагалі не розуміє що я від неї хочу і як це так,що нам не надали ВМД....що робити? невже ніхто не зустрічав таких ситуацій???
Quote
Lia21
ФОП відвантажив товар на експорт на суму до 150 євро. На митниці екземпляру митної декларації не надали.Як бути з податковою накладною? Чи потрібно її виписувати та реєструвати в ЄРПН?
Не розомію як бути,адже ПН виписується на експортні операції на основі ВМД....confused smiley

В 2014 році було таке розяснення

Чи підлягають оподаткуванню акцизним податком операції з вивезення (експорту) підакцизних товарів, якщо сумарна фактурна вартість товару не перевищує 150 євро, та яким документом засвідчується в даному випадку експорт таких товарів?
(Консультує Міністерство доходів і зборів України)

zir.minrd.gov.ua
від 26 серпня 2014 р.

Відповідно до підпункту 213.2.1. п. 213.2 ст. 213 Р.VI Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами і доповненнями (далі - ПКУ), не підлягають оподаткуванню акцизним податком операції з вивезення (експорту) підакцизних товарів (продукції) платником податку за межі митної території України.
Товари (продукція) вважаються вивезеними (експортованими) платником податку за межі митної території України, якщо їх вивезення (експортування) засвідчене належно оформленою митною декларацією, у тому числі якщо відвантаження відбулося у звітному періоді, а вивезення (експортування) - у наступному звітному періоді і на дату подання декларації з акцизного податку за звітний місяць наявна така митна декларація.
Згідно з п. 3 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року N 450 "Питання, пов'язані із застосуванням митних декларацій", із змінами і доповненнями (далі - Постанова 450), митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа (далі - МД) для декларування товарів (крім тих, що пересилаються через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях), які переміщуються через митний кордон України декларантами (крім громадян), заповнюється на товари, митна вартість яких перевищує суму, еквівалентну 150 євро.
При цьому товари (крім тих, що пересилаються через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях), що переміщуються через митний кордон України декларантами (крім громадян), на які не заповнюється МД та які не можуть декларуватись за іншим документом, декларуються шляхом подання органу доходів і зборів письмової заяви за формою згідно з дод. 1 до Постанови 450. Така заява може подаватись органу доходів і зборів на паперовому носії або як електронний документ з урахуванням вимог п. п. 12 і 13 Постанови 450 (п. 5 Постанови 450).
Відповідно до п. п. 6 та 7 Постанови 450 підакцизні товари, що пересилаються через митний кордон України в міжнародних поштових та експрес-відправленнях та митна вартість яких не перевищує суму, еквівалентну 150 євро, декларуються органу доходів і зборів шляхом подання таких документів:
митної декларації CN 23, використання якої обов'язкове під час пересилання посилок, міжнародних згрупованих поштових відправлень з позначкою "Консигнація" і відправлень "EMS" та можливе у разі пересилання відправлень з оголошеною цінністю;
або митної декларації CN 22, використання якої обов'язкове під час пересилання дрібних пакетів, мішків "М" і відправлень "EMS" з вкладенням письмової кореспонденції та можливе у разі пересилання бандеролей;
або письмової заяви за формою згідно з дод. 1 до Постанови 450.
Таким чином, у разі вивезення (експорту) підакцизних товарів декларантами (крім громадян), сумарна фактурна вартість яких не перевищує 150 євро, акцизний податок не нараховується, а декларування здійснюється на підставі вищезазначених документів, що є підтвердженням експорту цих товарів.


+ Стаття 196 ПКУ Операції, що не є об'єктом оподаткування
196.1.16. ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України незалежно від обраного митного режиму товарів, митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро;
На рахунок митних платежів і акцизного податку зрозуміло...а от з ПДВ...??? якщо не є обєктом оподаткування,то на такі операції все ж потрібно реєструвать ПН?
Вы путаете НЕ объект с освобождением от налогообложения. На не объект НН не выписывается. Для примера, передача арендатору здания в аренду (сам факт передачи объекта) - тоже не объект налогообложения, описанный в том же разделе что и груз до 150 евро. Вам же не приходит в голову при передаче здания выписывать НН на стоимость здания? Тут то-же самое.

****************************************************************************
Я девушка творческая. Хочу - творю. Хочу - вытворяю.
Quote
Kuzya
Вы путаете НЕ объект с освобождением от налогообложения. На не объект НН не выписывается. Для примера, передача арендатору здания в аренду (сам факт передачи объекта) - тоже не объект налогообложения, описанный в том же разделе что и груз до 150 евро. Вам же не приходит в голову при передаче здания выписывать НН на стоимость здания? Тут то-же самое.

І в деклаарції з ПДВ ніяк не потрібно відображать?
Мене просто смущає той факт,що ми є платником ПДВ, і завжди на всі посилки виписувалась ПН з 0% ПДВ.
а тут така ж посилка тільки маленька на суму 100 євро і вже не є обєктом оподаткування...
А звіті 1-ПП ця операція теж не відобразиться?
А, подождите, у вас же экспорт. Не ввоз. 196 ст., то на импорт. Гляну в Лиге сейчас. Самой интересно..

****************************************************************************
Я девушка творческая. Хочу - творю. Хочу - вытворяю.
Quote
Kuzya
А, подождите, у вас же экспорт. Не ввоз. 196 ст., то на импорт. Гляну в Лиге сейчас. Самой интересно..
Буду дуже вдячна за допомогу
Ага, понятно. Ваша специальная норма - это 195.2

Питання:

За якою ставкою оподатковуються операції з вивезення товарів за межі митної території України в митному режимі експорту та які операції з вивезення звільняються від оподаткування ПДВ?

Відповідь:

Відповідно до п. "а" пп. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ), операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту оподатковуються податком на додану вартість (далі - ПДВ) за нульовою ставкою.

Пунктом 195.2 ст. 195 ПКУ передбачено, що у разі якщо операції з постачання товарів звільнено від оподаткування на митній території України відповідно до положення розділу V ПКУ, до операцій з експорту таких товарів застосовується нульова ставка.

****************************************************************************
Я девушка творческая. Хочу - творю. Хочу - вытворяю.
Quote
Kuzya
Ага, понятно. Ваша специальная норма - это 195.2

Питання:

За якою ставкою оподатковуються операції з вивезення товарів за межі митної території України в митному режимі експорту та які операції з вивезення звільняються від оподаткування ПДВ?

Відповідь:

Відповідно до п. "а" пп. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ), операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту оподатковуються податком на додану вартість (далі - ПДВ) за нульовою ставкою.

Пунктом 195.2 ст. 195 ПКУ передбачено, що у разі якщо операції з постачання товарів звільнено від оподаткування на митній території України відповідно до положення розділу V ПКУ, до операцій з експорту таких товарів застосовується нульова ставка.

Тобто, як і звичайно виписує ПН за ставкою 0% навіть на цю невелику суму. Правильно я розумію?
Нет, это я фигню сморозила, сорри. Предыдущий мой пост - в топку. Просто при экспорте товаров на сумму меньше 150 евро оформляется не ГТД, а зявление.

Постанова КМУ № 450 від 21.05.2012 "Питання, пов’язані із застосуванням митних декларацій"

7. Товари, що пересилаються через митний кордон України у міжнародних експрес-відправленнях, декларуються шляхом подання митному органу:

1) митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа:
...
2) або у випадках, не зазначених у підпункті 1 цього пункту, - митної декларації М-16:

...
3) або письмової заяви за формою згідно з додатком 1 у разі пересилання декларантом (крім громадянина) товарів, митна вартість яких не перевищує суму, еквівалентну 150 євро.

Так что, экспорт как обычно под 0%, но без ГТД. У вас должен быть документ с отметками таможни. На авианакладную ставят или на инвойс. Может, копия заявления.

****************************************************************************
Я девушка творческая. Хочу - творю. Хочу - вытворяю.
Є якась бумажка...вантаж нам оформлює брокер в електронному виді...в цьому "дивному документі" зазначено:
відправник,
отримувач,
дата відвантаження,
вартість перевезення 0,00 евро,
митна вартість - 100 евро

Далі штрихкоди,QR-коди

Печаті немає митниці про дату перетину кордону. На яку ж дату мені брати курс валют???
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00034100000000001