Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Зарплата через корпоративную карточку?

Відправлено користувачем Саша_Т 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Клиент снимал зарплату через корпоративнкую карточку. Карточка именная на директора. Прежний бухгалтер посоветовала "не заморачиваться" с чековой книжкой. Налог все платились верно.
Знаю что неправильно проводилась выплата, чем бы мотивировать?
Спасибо!

С ув.

Саша

__________________________________________
Покупаю за 100, продаю за 500, и на эти 5 % живу.
А что неправильного? Снятие с корп.карточки= под отчет
Оприходовать в кассу и выдать


ДОВЕРЕННОСТЬ


12 июля 2007г. г.Днепропетровск.


Я,________________________________________________ ,проживающий по адресу:
С______________________________________________________________,выданный
_________________________________________________________________________., доверяю директору общества с ограниченной ответственностью «______________________» _____________________________________________, право получения моей заработной платы на личную платежную зарплатную карточку №_________________ Срок действия настоящей доверенности-3 года с даты выдачи доверенности.

______________________

Подпись ______________________ подтверждаю
Главный бухгалтер ________________________________










ЗАЯВЛЕНИЕ



Я,_______________________, даю свое согласие на получение заработной платы в безналичной форме через личную платежную зарплатную карточку директора предприятия ____________________________. на срок, не превышающий срок действия данной мною доверенности на получение заработной платы на карточный счет директора.


12 июля 2007г. _________________________
ЗАРПЛАТУ ВСІХ ПРАЦІВНИКІВ – НА ОПК ДИРЕКТОРА?

“Баланс”
N 16, від 16 квітня 2007 р.

Олена Лукінова
аудитор

Перелік документів

1. ЦК – Цивільний кодекс України від 16.01.03 p. N 435-IV.
2. КЗпП – Кодекс законів про працю України від 10.12.71 p. N 322-VIII.
3. КУпАП – Кодекс України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. N 8073-Х.
4. КК – Кримінальний кодекс України від 05.04.01 р. N 2341-ІІІ.
5. Закон N 489 – Закон України від 19.12.06 р. N 489-V «Про Державний бюджет України на 2007 рік» («Баланс», 2007, N 3).
6. Закон N 889 – Закон України від 22.05.03 р. N 889-IV «Про податок з доходів фізичних осіб» (ПК, 2007, N 2, «Баланс», 2005, N 41).
7. Закон N 1058 – Закон України від 09.07.03 p. N 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
8. Закон N 1105 – Закон України від 23.09.99 p. N 1105-XIV «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності».
9. Закон N 1533 – Закон України від 02.03.2000 р. N 1533-ІІІ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
10. Закон N 2181 – Закон України від 21.12.2000 р. N 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» («Баланс», 2005, N 48).
11. Закон N 2240 – Закон України від 18.01.01 р. N 2240-ІІІ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням і похованням».
12. Указ N 436 – Указ Президента України від 12.06.95 р. N 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм регулювання готівкового обігу».
13. Інструкція N 12 – Інструкція про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затверджена постановою Фонду від 20.04.01 р. N 12 («Баланс», 2006, N 45).
14. Положення N 137 – Положення про порядок емісії платіжних карток і здійснення операцій з їх застосуванням, затверджене постановою Правління Національного банку України від 19.04.05 р. N 137 («Баланс», 2005, N 22).

На підприємстві особиста платіжна картка (ОПК) оформлена тільки директору. У день виплати зарплати бухгалтер усю суму зарплати всіх працівників скидає на директорську ОПК. Потім директор знімає готівкові кошти в банкоматі й віддає їх співробітникам. У зв'язку із цим виникає ряд запитань:

1. У чому привабливість таких дій?

Для підприємства ― у заощадженні часу бухгалтера і грошових коштів, необхідних для оформлення та обслуговування ОПК працівників. Чи зручно це для працівників ― див. відповідь на запитання 2.

2. Чи допустимий такий спосіб виплати заробітної плати?

Так, але тільки при правильному документальному оформленні. Схема така.
Кожний працівник:
1) виписує на ім'я директора підприємства довіреність на отримання зарплати (далі ― ЗП), із зазначенням номера карткового рахунка директора, на який повинна бути перерахована ЗП працівника (підстава ― ст. 245 ЦК). Така довіреність повинна бути завірена посадовою особою за місцем роботи, лікування або місцем проживання працівника. При цьому в довіреності указується або період, за який виплачується ЗП (наприклад, «перерахувати ЗП за березень 2007 p.»), або строк дії довіреності (наприклад, «строк дії довіреності ― шість місяців з дати видачі»);
2) пише заяву про свою згоду отримувати ЗП у безготівковій формі через ОПК директора.
Директор, у свою чергу, пише заяву про те, що він не заперечує проти зарахування на його картрахунок зарплати інших працівників на підставі виданих ними довіреностей.
Крім того, рекомендую директору брати з кожного працівника розписку в отриманні грошей, складену в довільній формі (щоб уникнути можливих претензій з боку працівників, будь-яких непорозумінь). Така розписка не повинна зберігатися на підприємстві, оскільки до самого підприємства вона не має ніякого відношення. Це документ, що регулює взаємовідносини двох фізичних осіб ― директора та працівника. Розписка просто підтверджує той факт, що директор передав, а працівник отримав належну йому суму ЗП.
І бухгалтеру рекомендую: відомість розподілу ЗП *, яку вимагає банк при перерахуванні ЗП у безготівковій формі, складайте в 2 примірниках. Свій примірник залиште на підприємстві й додайте до нього довіреності і заяви працівників та директора. Це й буде документальним підтвердженням того, що за цією відомістю на ОПК директора перераховувалася не тільки його ЗП, але й ЗП інших працівників підприємства.
* У ній буде вказана тільки одна людина ― директор підприємства, оскільки картрахунок відкритий тільки на нього.
Платіжна відомість у цьому випадку не складається, оскільки підприємство виплачує працівникам ЗП у безготівковій формі.
Проте застосовувати таку схему на регулярній основі я б не радила. Адже ст. 94 КЗпП передбачено, що ЗП ― це винагорода за роботу, що виплачується працівнику. Тобто напрошується висновок, що кожний працівник повинен мати можливість отримувати свою ЗП особисто (у готівковій або безготівковій формі). Тому не виключено, що при перевірках до підприємства можуть бути застосовані штрафні санкції за порушення трудового законодавства (наприклад, адмінштраф від 15 до 50 НМДГ за ст. 41 КУпАП).

3. Чи можуть до підприємства бути застосовані будь-які штрафні санкції, якщо виплата ЗП працівників на ОПК директора здійснена без оформлення довіреностей?

Якщо працівники не оформляють довіреності на отримання ЗП, то підприємство занижує суму ЗП, що підлягає обкладенню ПДФО і внесками до ПФ та ФСС. Поясню докладніше, чому так відбувається.
Бухгалтер оформляє зарахування загальної суми зарплати на ОПК директора як виплату йому ЗП, при цьому вказавши у відомості розподілу ЗП табельний номер, П. І. Б. і суму до видачі для одного працівника – директора.
У цьому випадку документи, надані банку, підтверджують виплату ЗП тільки директору підприємства. Причому сума зарплати, виплачена йому через ОПК, більша, ніж сума зарплати, нарахована йому за даними бухобліку. Тобто виходить, що директору додатково виплачений дохід у вигляді заробітної плати, без нарахування й утримання страхових внесків.
Але ж сума такого «додаткового доходу» насправді підлягає обкладенню внесками до ПФ та ФСС (у межах 15 прожиткових мінімумів для осіб працездатного віку від загальної суми виплаченого доходу ― ст. 81 Закону N 489), з неї слід також утримати ПДФО.
Що стосується інших працівників, то підприємство не зможе документально підтвердити виплату їм ЗП:
• ні в безготівковій формі ― у відомості розподілу ЗП, наданій банку, вказана тільки одна людина – директор;
• ні в готівковій формі ― видачі готівки через касу підприємства не було, тому у підприємства немає підстав для складання платіжної відомості та видаткового касового ордера на суму виплаченої ЗП.
Таким чином, при цьому способі виплати ЗП, не маючи довіреностей від працівників, підприємству доведеться в установлені законодавством строки сплатити до бюджету внески до ПФ та ФСС, а також ПДФО «удвічі»:
• по-перше, з додаткового доходу, виплаченого директору,
• по-друге, із суми нарахованої (але не виплаченої) ЗП інших працівників.
Якщо ж цього не зробити, то до підприємства та його посадових осіб можуть бути застосовані штрафні санкції (див. таблицю).


Зміст правопорушення Розмір штрафу Норма закону
ПФУ
Приховання (заниження) страхувальником суми заробітної плати (виплат доходу), на яку нараховуються страхові внески* Уся сума прихованої (заниженої) заробітної плати (виплат доходу)** Ч. 3 п. 9 ст. 106 Закону N 1058

Від 8 до 15 НМДГ*** Ст. 1651 КУпАП
Донараховані суми своєчасно не обчислених та не сплачених внесків 5 % донарахованих сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховані ці суми Ч. 4 п. 9 ст. 106 Закону N 1058
ФСС з ТВП
Неповна сплата страхових внесків* Уся сума прихованої (заниженої) заробітної плати (виплат доходу)** Ч. 1 ст. 30 Закону N 2240

Від 8 до 15 НМДГ*** Ст. 1655 КУпАП
ФСС на випадок безробіття
Неповна сплата страхових внесків* Уся сума прихованої (заниженої) заробітної плати (виплат доходу)** Ч. 1 ст. 38 Закону N 1533

Від 8 до 15 НМДГ*** Ст. 1653 КУпАП
ФСС від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань
Неповна сплата страхових внесків* Розмір фінансової санкції не встановлений Ст. 52 Закону N 1105, п. 5.1 Інструкції N 12

Від 8 до 15 НМДГ*** Ст. 1654 КУпАП
ПДФО
Виплата доходу без попереднього нарахування та сплати податку з доходів 2-кратний розмір неутриманої суми ПДФО Пп. 17.1.9 Закону N 2181

Попередження або адмінштраф у розмірі від 2 до 3 НМДГ. При повторному порушенні протягом року ― штраф у розмірі від 3 до 5 НМДГ Ст. 1634 КУпАП
* На несплачену суму внесків до ПФ та всіх ФСС (без урахування штрафу) також нараховується за весь термін прострочення пеня у розмірі 120 % облікової ставки НБУ, що діє на момент сплати недоїмки.
** При повторному порушенні — штраф у трикратному розмірі прихованої суми виплат, на які нараховуються страхові внески.
*** При повторному порушенні — штраф у розмірі від 10 до 20 НМДГ.

Крім того, за невиплату ЗП посадовим особам підприємства загрожує адмінштраф у розмірі від 15 до 50 НМДГ (ст. 41 КУпАП), а у випадку, якщо ЗП не виплачувалася більше місяця, то й кримінальна відповідальність за ст. 175 КК.
Підкажу вихід із ситуації, що склалася: директор повертає в касу підприємства грошові кошти як помилково перераховані на його ОПК, з оформленням прибуткового касового ордера. Потім з каси підприємства виплачується ЗП іншим працівникам з оформленням видаткового касового ордера та платіжної відомості.

Висновок

Видача ЗП способом, описаним у запитанні, вимагає ретельного документального оформлення. А недоліки можуть призвести до серйозних штрафів. Отже, оформивши кожному працівнику окрему ОПК, бухгалтер і підприємство насправді не втратять, а навпаки, заощадять і час, і гроші.

Ветик, спасибо!

Сейчас позвоню директору фирмы навтыкаю smiling smiley

__________________________________________
Покупаю за 100, продаю за 500, и на эти 5 % живу.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00033100000000003