Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Правила внутреннего трудового распорядка

Відправлено користувачем Nastona27 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Добрый день, подскажите пожалуйста как утвердить правила внутреннего трудового распорядка, если на фирме только директор и бухгалтер? Директором подписывать нельзя (Затвердження ПВТР роботодавцем одноособово або їх відсутність є порушенням вимог статті 142 КЗпП.), тогда как подписывать?
Можете глянути статтю тут [byhgalter.com]


і зверніть у вагу на ПОСТАНОВЛЕНИЕ

от 20 июля 1984 года N 213 

Об утверждении типовых правил внутреннего трудового распорядка для рабочих и служащих предприятий, учреждений, организаций


(не звертайте увагу на вік цього документу, якби воно не було смішно, але документ ЧИННИЙ).
Думаю, Ви тут знайдете для себе інформацію
Та я вже її читала і інші статті дивилась, правила вже напечатала тільки написано, що керівник не може затверджувати ці правила, тому що це є порушенням, тоді кому їх підписать? Якщо на фірмі тільки 2 чоловіки, один з яких директор


Керівник не може затвердити Правила ВТР

На практиці дуже часто Правила ВТР затверджуються керівниками підприємств, організацій (іноді за погодженням із профкомом). Ця помилка є настільки поширеною, що в довідково-інформаційних системах можна віднайти навіть розпорядчі документи центральних органів державного управління (їх керівників) про затвердження Правил ВТР для працівників відповідних органів. Наприклад, постановою ЦВК від 12.05.2005 р. №82 затверджено Правила внутрішнього трудового розпорядку працівників Секретаріату та патронатної служби Центральної виборчої комісії. А наказом заступника міністра інфраструктури — керівника апарату від 01.07.2011 р. №198 було затверджено Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників Мінінфраструктури.
1. І так, затверджується колективом, а колектив - це у Вас бухгалтер. от він нехай і завтердить. Інакшого виходу тут немає))))
В статье 142 КЗпП написано, что Правила внутреннего трудового распорядка утверждаются трудовым коллективом.
В Вашем случае трудовой коллектив - это директор и бухгалтер. Что есть - то и есть, и никуда от этого не денешься.
По логике, дир с бухом, являющиеся трудовым коллективом Вашего предприятия, и должны утвердить эти Правила.
А чего Вы на одном директоре зациклились?

Моё мнение.
обычно выбирается представитель трудового коллектива. Он и подписывает все от имени всех.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
)))) а ви якось зшиваете ці правила, чи їх просто можна скрепити?
я ось уже знайшла

Як затверджуються Правила ВТР?

Як не дивно, саме з процедурою затвердження Правил ВТР виникає багато питань.

При проведенні юридичного та кадрового аудиту в нашій практиці переважно виявлялося, що Правила ВТР затверджено виконавчим органом одноосібно. Оскільки згідно зі ст. 142 КЗпП Правила ВТР затверджуються трудовими колективами за поданням власника або уповноваженого ним органу й профкому, затверджені в розріз із цими нормами Правила ВТР вважаються недійсними, що підтверджено численною судовою практикою. На практиці виникали проблеми саме з процедурою такого затвердження, оскільки на невеликих підприємствах, як правило, профкому немає. У таких випадках таким, що не суперечить законодавству, вважалося розроблення й подання Правил ВТР представницьким органом трудового колективу (наприклад, радою трудового колективу). Але навіть якщо дотримуватися таких ліберальних рекомендацій, для підприємства з одним співробітником (директором) затвердження Правил ВТР могло стати невирішуваним завданням.

Також ми б не рекомендували роботодавцям одноосібно затверджувати норми, подібні до норм Правил ВТР, в обхід установленої процедури в інших внутрішніх документах. Наприклад, в одному з недавніх судових рішень було успішно оскаржено встановлення нових правил у наказі роботодавця в обхід профспілки (постанова Галицького районного суду міста Львова від 02.06.2015 в справі № 461/366/15-а, рішення підтримано в апеляції). Подібні рішення можна знайти й у давнішій судовій практиці, наприклад у рішенні Ялтинського міського суду від 18.06.2010 в справі № 2-2371, у якому суд визнав недійсними відповідні пункти Інструкції з охорони праці, які фактично були нормами ПВТР, затвердженими керівником одноосібно.

В проекті ТК це питання нарешті спрощено, тому що відповідно до тієї ж статті 267 ТК Правила ВТР відтепер затверджуватиме саме роботодавець за погодженням із профкомом, а роботодавець – суб'єкт малого підприємництва* – самостійно.
Спасибо. Просто думала 1 человек трудового коллектива, как то смешно
Просто я прийшла на нове місце, тут ні правил внутрішнього розпорядку, ні трудових договорів, нічого крім наказів на прийом і звільнення взагалі не має. Поробила трудові договора, хоч на себе і директора. Тепер прийнялась за правила. На попередній роботі в нас було велике підприємство, а тут тільки двоє.
А чем Вам приказ о приеме не устраивает??? трудовой договор не обязателен, есть приказ и этого достаточно
Quote
Nastona27
Спасибо. Просто думала 1 человек трудового коллектива, как то смешно
Не "1 человек трудового коллектива", а 2 человека трудового коллектива.
Директор такой же член трудового коллектива, как и бухгалтер, и как и все остальные.
Quote
Nastona27
Просто я прийшла на нове місце, тут ні правил внутрішнього розпорядку, ні трудових договорів, нічого крім наказів на прийом і звільнення взагалі не має. Поробила трудові договора, хоч на себе і директора. Тепер прийнялась за правила. На попередній роботі в нас було велике підприємство, а тут тільки двоє.

заие зможете все ідеально впорядкувати))) згідно із чинними законодавством.

Буває так, що краще б попередній бух нічого не робила чим так як робила))))
зробити з нуля легше, ніж виправляти
от мені цікаво у кого з тих, у кого усього 2 (до 10 хоча б) робітника у штаті, є правила трудового розпорядку....

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Quote
Lin@
А чем Вам приказ о приеме не устраивает??? трудовой договор не обязателен, есть приказ и этого достаточно


З 1 січня 2015 року, на підставі Закону України від 28.12.2014 р. №77-VIII, введені в дію штрафні санкції у відношенні юридичних і фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю у випадках фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту).
Quote
Nastona27
Quote
Lin@
А чем Вам приказ о приеме не устраивает??? трудовой договор не обязателен, есть приказ и этого достаточно


З 1 січня 2015 року, на підставі Закону України від 28.12.2014 р. №77-VIII, введені в дію штрафні санкції у відношенні юридичних і фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю у випадках фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту).

Окрім того, ч. 3 ст. 24 КЗпП України наголошує на тому, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.
Я перед цим працювала у великій фірмі, у філії бухгалтером по з/п, то нам центральний офіс наказував на кожного робити договір при прийомі. Одного наказу юристи говорили замало. І навіть різні провірки коли приїзжали, то завжди просили показувати, крім того ще робили листи ознайомлення з умовами праці, які провіряючі також провіряли наявність.
Nastona27 № П-1 «Приказ (распоряжение) о приеме на работу» является по сути трудовым договором, за последние 15 лет поменяла кучу работы и лишь на одном предприятии заключен был именно договор помимо приказа.
Не знаю, я завжди робила. І в кого із знайомих бухгалтерів не питала, всі стараються робить.
П-1 ми не використовуємо. Своя форма в програмі
Приказ обязателен, правила втр не обязательны
Quote
Nastona27
П-1 ми не використовуємо. Своя форма в програмі

яка різниця. П-1 , чи ні.
Це лише рекомендовані форми.
Якщо у Вас усе своє, але з дотриманням вимог і всіх реквізитів. то це те ж саме
Quote
Ляля - Оля
от мені цікаво у кого з тих, у кого усього 2 (до 10 хоча б) робітника у штаті, є правила трудового розпорядку....
У мене ФОПи, по три-чотири чоловіки, та ще й дальнобійники...Встановити ПТР можна , але ж вони щодня можуть змінюватись... тому у мене їх немає, але накази друкую регулярно на все на світі...)))
Quote
Galyunya
Quote
Nastona27
П-1 ми не використовуємо. Своя форма в програмі

яка різниця. П-1 , чи ні.
Це лише рекомендовані форми.
Якщо у Вас усе своє, але з дотриманням вимог і всіх реквізитів. то це те ж саме

Я теж так думаю. smiling smiley
Quote
Nastona27
Не знаю, я завжди робила. І в кого із знайомих бухгалтерів не питала, всі стараються робить.

А я никогда и нигде не делала, были проверки, по этому поводу замечаний не было. Зачем делать лишнюю работу лишь потому что кто-то так еще делает? В каком законе прописана эта необходимость?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00040699999999994