День украинца в ОАЭ: художница работает в отеле и рисует украинские пейзажи В Латвии будут судить наемника, воевавшего за "ЛДНР" Затонувший "Титаник" на дне океана сняли на видео Китай повысит пошлины на товары из США на $75 млрд Разумков рассказал, почему в Раде не будет сенсорной кнопки "Украинцам не обращаться": ресторан в Польше попал в расистский скандал Лукашенко сообщил, что Зеленский просил у Минска "какой-то" поддержки Социологи выяснили, где бы предпочли родиться украинцы – радостные цифры МВД разорвало контракт с руководителем завода оружия – Аваков За рубежом постоянно работают более 3 миллионов украинцев - министр
Головна порталу Дт-Кт
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

1 - дф ЛИСТ від 15.09.2016 р. N 20119/6/99-95-42-02-16

Відправлено користувачем Galyunya 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
що автор хотів сказати цим твором???
взагалі не зрозуміло.....

Відповідно до п. 177.6 ст. 177 розд. IV Податкового кодексу України (далі - Кодекс) у разі якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Кодексом для платників податку - фізичних осіб.

Так, при виплаті доходу податковий агент відповідно до пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Кодексу зобов'язаний утримати податок на доходи фізичних осіб із суми виплаченого доходу, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 Кодексу.

Згідно із Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 N 4, сума винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору відображається у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі - податковий розрахунок за ф. 1ДФ) під ознакою доходу "102".

Разом з тим, відповідно до п. 177.8 ст. 177 розд. IV Кодексу, під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності у межах обраних ним видів такої діяльності, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності, податкові агенти не утримують податок на доходи у джерела виплати.

При цьому, сума винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) на користь таких фізичних осіб - підприємців, відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу "157". Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.

Таким чином, сума оподатковуваного доходу, виплачена фізичній особі - підприємцю, отримана від виду діяльності, який не зазначено у документі, що підтверджує її державну реєстрацію, відображається в податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу "157".
что именно не понятно? вроде все описано четко... выплачиваете доходы, не указанные в Вытяге - платите НДФЛ и отражаете в 1ДФ. Так хотят ДФСники.
Т.е. по факту такая выплата рассматривается не как доход предпринимателя, а как доход физ лица.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Quote
Ляля - Оля
что именно не понятно? вроде все описано четко... выплачиваете доходы, не указанные в Вытяге - платите НДФЛ и отражаете в 1ДФ. Так хотят ДФСники.
Т.е. по факту такая выплата рассматривается не как доход предпринимателя, а как доход физ лица.

хоча насправді, воно ж ніби-то не так..
Взагалі чогось не розумію


воно-то так: выплачиваете доходы, не указанные в Вытяге - платите НДФЛ и отражаете в 1ДФ. Питання: з яким кодом? 157 чи 102?

/ сума оподатковуваного доходу, виплачена фізичній особі - підприємцю, отримана від виду діяльності, який не зазначено у документі, що підтверджує її державну реєстрацію, відображається в податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу "157"/

тобто всі доходи підприємцю з кодом 157? і ті що від підприємницької діяльності і не від підприємницької?
А ФОП тоже укажет в книге и еще раз обложит?
Я так понимаю, п. 177.6 касается только общесистемников. Ведь у единщиков свои правила, они за доход, не указанный в вытяге, платят единый налог по ставке 15%.
Quote
Blick
А ФОП тоже укажет в книге и еще раз обложит?
Я так понимаю, п. 177.6 касается только общесистемников. Ведь у единщиков свои правила, они за доход, не указанный в вытяге, платят единый налог по ставке 15%.
тоже так думаю

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Quote
Blick
А ФОП тоже укажет в книге и еще раз обложит?
Я так понимаю, п. 177.6 касается только общесистемников. Ведь у единщиков свои правила, они за доход, не указанный в вытяге, платят единый налог по ставке 15%.
Так и есть.
Ведь статья 177 называется :eye rolling smiley
Стаття 177. Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування .
Поставимо питання простіше.
Ми платимо підприємцю дохід. Якщо це в межах його діяльності: НЕ оподатковуємо ПДФО, якщо не в межах - оподатковуємо. Код виду доходу для 1 ДФ який:
- той, що оподатковуємо?
- той, що не оподатковуємо?

А у спрощенців, які правила? Виплачені їм доходи в 1ДФ не показуємо?
А кто Вам сказал, что код 157 - это "той, що не оподатковуємо"? 157 - Дохід, виплaчений самозайнятій особі, об обложении речи нет.
В принципе доход, выплаченный предпринимателю, в 1ДФ не нужно показывать, т.к. мы не являемся по отношению к нему налоговыми агентами.
Мы вообще не оподатковуемо предпринимателю, даже если в вытяге не указано. Драсте. В вытяге имеет значение только для услуг и работ, и только для есв
Если внимательно прочитать статью 177.8 ПКУ, на которую ссылаются авторы письма из налоговой, то видно что налоговики исказили смысл статьи ПКУ - там нет фразы "...у межах обраних ним видів такої діяльності...".
Эта фраза умышленно добавлена и она действительно делает революцию в наших мозгах.
Например предприниматель зарегистрирован как производитель продукции с кодами 25-28, но фактически в этот раз продал товар (у кого-то купил затем перепродал нам) а это уже код КВЕД 46-торговля. И получается что нужно удерживать с него НДФЛ?
Quote
ru5
Если внимательно прочитать статью 177.8 ПКУ, на которую ссылаются авторы письма из налоговой, то видно что налоговики исказили смысл статьи ПКУ - там нет фразы "...у межах обраних ним видів такої діяльності...".
Эта фраза умышленно добавлена и она действительно делает революцию в наших мозгах.
Например предприниматель зарегистрирован как производитель продукции с кодами 25-28, но фактически в этот раз продал товар (у кого-то купил затем перепродал нам) а это уже код КВЕД 46-торговля. И получается что нужно удерживать с него НДФЛ?

Цитата з ПКУ

177.6. У разі якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими цим Кодексом для платників податку - фізичних осіб.
...
177.8. Під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб'єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності.

А все ж: Код виду доходу для 1 ДФ який:
- той, що оподатковуємо?
- той, що не оподатковуємо?
Дима, у ФОПа другой обьект налогообложения. С него нельзя удерживать у источника дохода.
177.6 и 177.8 это одна статья, их надо читать только в комплексе
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2017 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00057399999999999