Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Поворотно-фінансова допомога

Відправлено користувачем olga1705 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Доброго дня всім! підскажіть чи дайте пораду де можна отримати кваліфіковану консультацію...все про поворотно-фінансову допомогу ...від А до Я....

Або де можна почитатати?


1.Чи можу приймати пов. фін. допомогу в касу п-ва від засновника?(чи тільки банк)...
складіть договір і там все розпишіть - і про касу , і інше .
але згадайте про 150 тис winking smiley


[www.dt-kt.com]
[cons.parus.ua]

СИТУАЦІЯ: засновник нашого ТОВ планує надати нам поворотну фіндопомогу для виплати працівникам зарплати. Підкажіть, як її можна оформити? Чи може він надати фіндопомогу до каси або обов’язково через банк?

ВІДПОВІДЬ: Оформити поворотну фіндопомогу від засновника-фізособи найкраще договором позики. Згідно з ним одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальнику) кошти або інші цінності, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцю таку саму суму грошей або кількість цінностей того самого роду та якості (ст. 1046 ЦКУ). Оформити такий договір радимо письмово, оскільки для правочинів між фіз- і юрособами письмову форму безпосередньо передбачено ч. 1 ст. 208 ЦКУ ...
Щодо того куди засновнику потрібно надати фіндопомогу (до каси чи банку), — це справа його смаку. Адже жодних вимог стосовно цього законодавство не містить.
До речі, підтвердженням фактичного передання грошей засновником-фізособою буде або відривна частина прибуткового касового ордера з підписами головного бухгалтера та касира, або квитанція, видана касиром банку (залежно від того, куди сплатив гроші засновник: до каси підприємства чи банку).
(с) ВоБУ №37 (20.04.11)


Подробнее: [buhforum.com]


Все буде добре !
Якщо ще погано - то ти в дорозі до кращого winking smiley


150 тыс только за товары, работы, услуги
Olga1705 ! Можу скинути зразок договору про ПФД від засновника на Ваш електронний адрес, якщо хочете.
Дякую велике...!!! Ви просто спасли мене від безсонних ночей...від сумнівів...чим більше читаєш...тим більше сумніви підкрадаються...
буду дуже вдячна..за договір...elena_voitovich@mail.ru
Quote
Котег :-)
150 тыс только за товары, работы, услуги

thumbs up згідна на всі 100
але ДтКт писав , що :
"Оскільки поворотна фіндопомога не є розрахунком за товари, роботи, послуги — на її надання не поширюються норми п. 1 Постанови № 210. Водночас Нацбанк у листі від 24.01.2014 р. № 11-116/3159 роз’яснив, що обмеження з п. 1 Постанови № 210стосуються розрахунків за правочинами, предметом котрих є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можуть бути оцінені в грошовій формі, у тому числі розрахунків за договорами, пов’язаними з корпоративними правами, наданням чи поверненням позики, виплатою неустойки. Таке твердження НБУ занадто збільшує коло операцій, на які поширюється готівкове обмеження. Але якщо все-таки обирати обережний варіант, то варто зважати на роз’яснення від Нацбанку. А тоді, якщо засновником-позикодавцем є юридична особа — гранична сума готівки протягом одного дня становить 10 тис. грн. Якщо ж засновником є фізособа, підприємству для уникнення порушень касової дисципліни слід обмежитися сумою в 150 тис.грн. Суми, які перевищують зазначені обмеження, перераховуються тільки безготівково."
[www.dt-kt.com]
тому і нагадала . Хай читають і самі вирішують winking smiley


Все буде добре !
Якщо ще погано - то ти в дорозі до кращого winking smiley
Quote
vlasta
Quote
Котег :-)
150 тыс только за товары, работы, услуги

thumbs up згідна на всі 100
але ДтКт писав , що :
"Оскільки поворотна фіндопомога не є розрахунком за товари, роботи, послуги — на її надання не поширюються норми п. 1 Постанови № 210. Водночас Нацбанк у листі від 24.01.2014 р. № 11-116/3159 роз’яснив, що обмеження з п. 1 Постанови № 210стосуються розрахунків за правочинами, предметом котрих є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можуть бути оцінені в грошовій формі, у тому числі розрахунків за договорами, пов’язаними з корпоративними правами, наданням чи поверненням позики, виплатою неустойки. Таке твердження НБУ занадто збільшує коло операцій, на які поширюється готівкове обмеження. Але якщо все-таки обирати обережний варіант, то варто зважати на роз’яснення від Нацбанку. А тоді, якщо засновником-позикодавцем є юридична особа — гранична сума готівки протягом одного дня становить 10 тис. грн. Якщо ж засновником є фізособа, підприємству для уникнення порушень касової дисципліни слід обмежитися сумою в 150 тис.грн. Суми, які перевищують зазначені обмеження, перераховуються тільки безготівково."
[www.dt-kt.com]
тому і нагадала . Хай читають і самі вирішують winking smiley
что это за левый сайт? smiling smiley
я не знаю, что тот левый сайт писал, и не склонен читать, что в письме написано. в постановлении написано: расчеты за товары, работы, услуги.
Хотя даже если расчет и за любые материальные блага smiling smiley при финпомощи вообще нет расчета ни за какие блага - это передача денег в долг и их возврат, всё smiling smiley
скиньте будь ласка зразок договора....дякую!!
Новое ООО, нужно положить для начала деятельности большую сумму. Ложим как возвр фин пом. Дир и учредит в одном лице других работников пока нет, поэтому решили от другого физ лица

1.Как лучше оформить договор о фин помощи просто от физ лица (не учредителя) или от этого же лица как ФОП (на едином) или не имеет значения?
2. А можно ли эту возвр фин помощь (по 150 000) ложить на депозит пока не внесем всю сумму фин пом?
Quote
Ludmilka
1.Как лучше оформить договор о фин помощи просто от физ лица (не учредителя) или от этого же лица как ФОП (на едином) или не имеет значения?

Оформляете договор ссуды, образцов в инете хватает, главное, чтобы были главные пункты ("беспроцентность", сроки возврата и т.д.) согласно ЦКУ.

2. А можно ли эту возвр фин помощь (по 150 000) ложить на депозит пока не внесем всю сумму фин пом?

Можете.
С финпомощью от ФОПа Вы всё-таки поосторожнее !
Недавно была похожая тема на Форуме, там коллеги объясняли, что для того, чтобы ФОП мог дать финпомощь, у него должен быть соответствующий КВЭД.
А Ваш ФОП ещё и единоподатник, а единоподатникам, как известно, запрещён такой вид деятельности, как "діяльність у сфері фінансового посередництва".(п.291.5.1 подпункт 6).
Ну, посередництво или не посередництво - это вопрос № 2. Вопрос № 1 - как податковая при проверке расценит эту деятельность ФОПа.
Quote
nikon
С финпомощью от ФОПа Вы всё-таки поосторожнее !
Недавно была похожая тема на Форуме, там коллеги объясняли, что для того, чтобы ФОП мог дать финпомощь, у него должен быть соответствующий КВЭД.
А Ваш ФОП ещё и единоподатник, а единоподатникам, как известно, запрещён такой вид деятельности, как "діяльність у сфері фінансового посередництва".(п.291.5.1 подпункт 6).
Ну, посередництво или не посередництво - это вопрос № 2. Вопрос № 1 - как податковая при проверке расценит эту деятельность ФОПа.

Ещё вариант, что налоговая потом возьмёт декларацию ФОПа и будет вопрос откуда деньги на помощь (могут звонить или приглашать на беседу). Так что лучше помощь делать от физ.лица на юр.лицо, так проверить тяжелее.
Квед по финпомощи?))))) ааааааа это круче чем приказ на авансовый!
Quote
Котег :-)
Квед по финпомощи?))))) ааааааа это круче чем приказ на авансовый!
Ну, не надо передёргивать ! Коллега, почему у Вас такая бурная реакция ? eye popping smiley
Я же следующей же фразой пояснила, что именно имела в виду : идёт речь о запрете для единоподатников такого вида деятельности, как "діяльність у сфері фінансового посередництва".


[accountant.od.ua]
Чи є надання ПФД фінансовою послугою?
Уважаємо, що не є. Пояснимо чому.
Як випливає з п. 5 ст. 1 Закону № 2664, фінансова послуга – це операція з фінансовими активами в інтересах третіх осіб, мета якої – отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів. При цьому фінансовою послугою є і передача грошей у позику (ч. 1 ст. 4 Закону № 2664). Надавати такі послуги можуть фінансові установи, a якщо це прямо передбачено законoм, то й підприємці (ч. 1 ст. 5 Закону № 2664).
Згідно з п. 1 Розпорядження № 5555 юрособи, які за своїм правовим статусом не є фінустановами, можуть давати в позику кошти (за винятком видачі фінансового кредиту) з урахуванням норм законодавства України щодо запобігання та прoтидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом. Це значить, що давати гроші в позику під процент мають право тільки фінансові установи. Інші юрособи можуть надавати тільки безпроцентні позики.
Зазначимо, що Розпорядження № 5555 не містить роз’яснень для позикодавців-фізосіб. Але, на наш погляд, для них можна зробити аналогічні висновки.
Таким чином, надання єдинником безпроцентної позики не можна вважати фінансовою послугою, а значить, фінансовим посередництвом, тобто діяльністю, пов’язаною з отриманням і перерозподілом фінансових коштів (ч. 3 ст. 333 ГК). Таке посередництво здійснюється банками та іншими фінансово-кредитними організа-ціями.
Однак фахівці фіскальних органів уважають, що діяльність із надання ПФД іншим юрособам (фізособам-підприємцям) на постійній основі цілком може розглядатися як фінансове посередництво. Про це сказано вЛисті № 2503, адресованому юрособі – платнику ЄП третьої групи. А згідно з пп. 6 пп. 291.5.1 ПК діяльність у сфері фінансового посередництва відноситься до забороненої для єдинників. При цьому в Листі не сказано, скільки разів на рік (квартал або місяць) єдинник повинен надати ПФД іншим особам, щоб вона вважалася наданою на постійній основі.

И на Форуме этот нюанс обсуждался......не найду что-то....
Какое ж это посередництво? Он что чужие деньги дает, или свои?) это займ, никакого посередництва тут нет
Quote
Котег :-)
Какое ж это посередництво? Он что чужие деньги дает, или свои?) это займ, никакого посередництва тут нет
Гы !
Ну, лично я тоже считаю, что это никакое не посередництво!
Но у нашей доблестной податковой всегда свой - оригинальный взгляд на некоторые факты, термины, пункты Закона....grinning smiley
Автор же писала, что они могут оформить ПФД и от физрыла, и от ФОПа, и спрашивала или это не имеет значения.
А таки имеет значение - лично я так думаю.....
Если есть возможность сделать ПФД от физрыла, то спокойнее и безопаснее сделать именно так.....и не связываться с ФОПом и не доказывать податковой при проверке, что ты не верблюд.
Моё мнение.
ну, тут и подозрения никакого нет, что это хоть приближенно может быть правдой. имхо то бред какогото консультанта. но то что лучше от простого физлица, тоже соглашусь.
Да конечно от физика лучше. Там договор продлевать хоть 100 раз на 100 лет можно. А ФОП решит закрыться и с этой помощью потом хлопот необерешься.
И конечно никакое это не посредничество. Постоянной основой тут (при разовой выдаче) и не пахнет.

****************************************************************************
Я девушка творческая. Хочу - творю. Хочу - вытворяю.
моя перша перевірка податківцями закінчилася колосальним для нас донарахуванням ПДВ по проектним роботам , які на той час звільнялися від ПДВ . Доводи - у нас були тільки проектні роботи , а в законі прописано "проектні і вишукувальні" , якось так , а от актів на вишукування у нас не знайшлося winking smiley Тиждень я не спала . Все закінчилося мізерним штрафом по подоходному , але ХВантазіям податківців давно не дивуюсь .
Якщо фірма маленька і не готова захищатися - то й перестаховуються , малюють всяку хрінь і хіба їх можна в цьому звинувачувати ? winking smiley


Все буде добре !
Якщо ще погано - то ти в дорозі до кращого winking smiley
Власта, не можна звинувачувати, але й не можна видавати це за маст хев
Подскажите если учредитель возвращает финансовую помощь в кассу предприятия ежедневно по 10000,00 грн., эти деньги в этот же день выдаются в счет погашения другой финансовой помощи или в счет погашения другой кедиторской задолженности (остаток по кассе 0 грн. на конец дня), возникает ли необходимость в кассовом аппарате?
Буду признательна за оперативный ответ!
РРО не нужен для операций с ВФП
получили фин помощь на 3 года, ее нужно сразу 311-55, или 311-685 а через год если не вернем переводить на 55 счет? и такой же вопрос по выданной фин помощи, сразу 183-311 или сначала 377-311 и через год на 183 счет?
спасибо!
Я бы сразу на 55 как по договору прописано. Если безналом зашли - 311-55, налом 301-311 + 311-55.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00095899999999999