Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Річний індекс інфляції

Відправлено користувачем Ovcharuk 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Колеги, допоможіть розібратися. Питання начебто просте, але я ніколи з таким не стикалася, тож боюся помилитися і надати невірну інформацію.

Є договір оренди нежитлового приміщення між фізособою та юрособою. В якому прописано, "якщо офіційний річний індекс інфляції гривні буде більший за 27%, Орендодавець може змінити розмір орендної плати".

Отож мій ФОП загорівся підняти розмір орендної плати, а мені дав завдання перевірити індекс інфляції.

Але я той коефіцієнт - 1,01; 1,004 і т.д. кожного місяця забиваю в 1С для індексації зарплати. Про які 27% йде мова? Можливо, я неправильно ідентифікую саме поняття річного індексу інфляції?

Допоможіть, будь ласка, розібратися, який на сьогодні в Україні річний індекс інфляції.
Якщо опиратися на ось цю таблицю [dtkt.com.ua], то індекси інфляції перевалюють за 100%, але тоді виходить, що орендатори ФОПа - зовсім дурні, такі умови підписувати? Орендатори - серйозна контора, з цілою бандою юристів.


Quote
IRINA_KASYAN@bigmir.net
[www.visnuk.com.ua]

Дякую, я бачила ці таблиці, але мене збиває з пантелику - індекс інфляції вже декілька років тримається вище 100%, то Орендатори підписали такі умови - не дочитали? Чи думали, що то просто умовності, про 27%? Як ви вважаєте?
вважаю, що на те не звертали уваги та не сприймали в серйоз.
прописано , що МОЖЕ переглянути / змінити розмір орендної плати.
знову ж таки підписується доп угода обома сторонами про зміну орендної плати.
індекс інфляції підраховується за рік наростаючим, от з початку цього року здається 106,6%.
Видимо в договоре имелся в виду не индекс, который почти всегда больше 100, а уровень инфляции. Везде в таблицах есть годовой индекс. За 2014 год индекс 124,9, это значит, что инфляция 24,9%, по условиям договора арендную плату повышать нельзя. Вот за 2015 год индекс 143,3, т.е. 43,3%, можно было и повысить.
так смотря когда договор заключен, если в этом году, то никакого повышения, если в прошлом году, то там есть над чем задуматься.
и по условия договора , так понимаю, при годовом индексе инфляции.
Договір заключався в травні 2015р. Тобто, за 2015р. можна підняти, зробити доп.угоду та перерахувати розмір оренди?

/чи хоча б спробувати
За 2016 можно поднять. Сумма аренды за 2016 год умножается на индекс 2015 года. Вот только делать это нужно было сразу в начале года. А теперь что, задним числом перерасчитывать?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00048799999999999