Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Про відображення ФОП в 1-ДФ

Відправлено користувачем вип 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Зустрівся мені сьогодні такий лист.Лист ДФС від 21.09.2016 № 20544/6/99-99-13-01-01-15
***

Як нагадала ДФС, у графі 3а «Сума нарахованого доходу» розрахунку за формою № 1ДФ відображають дохід, нарахований за звітний квартал фізособі з ознакою доходу, наведеною у Довіднику ознак доходів.

При цьому відображення доходу у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, чи виплачені такі доходи.

У разі нарахування (виплати) доходу самозайнятій особі такий дохід відображають у розрахунку за формою № 1ДФ з ознакою доходу «157».

Водночас неподання податковим агентом розрахунку за формою № 1ДФ про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь фізособи-підприємця, є порушенням порядку подання інформації про фізосіб — платників податків. За таке порушення до податкового агента застосовують штрафні санкції, передбачені пунктом 119.2 Податкового кодексу України.

***
Я не показувала в 1-ДФ доходи підприємців.Питання, яким чином можна виправитись за більш давні періоди, ніж поточний податковий період.
І чи є в цьому сенс, яке покарання за невключення?
Дякую за відповідь.
Нє читайте на ночь совєцких газєт (с)...
Я вже писала в декількох темках - нема
цього листа на сайті ДФС... drinking smiley



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Отож...
Знаю, що були тут дискусії на цю тему... були і прихильники, і противники...але ж лист майже "свіжий"...


Да хватит плодить эти темы уже... drinking smiley
Quote
вип
Отож...
Знаю, що були тут дискусії на цю тему... були і прихильники, і противники...але ж лист майже "свіжий"...

Ну дайте мені лінк на цей лист на їх сайті - не на згадки
про нього, а на сам лист - я не знайшла - нєтуті spinning smiley sticking its tongue out



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
[sfs.gov.ua]



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Quote
Шустрик
Quote
вип
Отож...
Знаю, що були тут дискусії на цю тему... були і прихильники, і противники...але ж лист майже "свіжий"...

Ну дайте мені лінк на цей лист на їх сайті - не на згадки
про нього, а на сам лист - я не знайшла - нєтуті spinning smiley sticking its tongue out
В Лиге вижу это письмо
и на сайте Весника упоминают

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Девочки, честно говоря, вера прочла тут [news.dtkt.ua]

и сама немного в шоке.... репку свою почесала
Почитайте еще п.119.2 НКУ, нет там ничего такого. А ФОПов в 1ДФ видеть фискалы всегда хотели.
Quote
Lin@
Да хватит плодить эти темы уже... drinking smiley
Ну що значить "не плодити тему"...Чомусь саме 17 жовтня по всім бухгалтерським ресурсам пройшло це повідомлення...Чому?
А питання у мене було конкретне: Як виправитись, якщо я і ще хтось такий несмілий захоче внести дані про ФОП в 1- Дф? І чи не потягне це виправлення за собою штрафні санкції?
Quote
вип
Quote
Lin@
Да хватит плодить эти темы уже... drinking smiley
Ну що значить "не плодити тему"...Чомусь саме 17 жовтня по всім бухгалтерським ресурсам пройшло це повідомлення...Чому?
А питання у мене було конкретне: Як виправитись, якщо я і ще хтось такий несмілий захоче внести дані про ФОП в 1- Дф? І чи не потягне це виправлення за собою штрафні санкції?

Патамушта - куча тем уже создано по данному вопросу!!!
Хотите исправиться, начните показывать ФОПов в текущей 1ДФ, а прошлые периоды я бы не трогала. Штраф либо будет, либо нет. Я считаю, что штрафа быть не должно, но фискалы такие фантазеры. Штраф одинаковый при самостоятельном исправлении и при нахождении ошибки фискалами. Так зачем самим нарываться?
Quote
Blick
Хотите исправиться, начните показывать ФОПов в текущей 1ДФ, а прошлые периоды я бы не трогала. Штраф либо будет, либо нет. Я считаю, что штрафа быть не должно, но фискалы такие фантазеры. Штраф одинаковый при самостоятельном исправлении и при нахождении ошибки фискалами. Так зачем самим нарываться?
Спасибо...Я тоже так думала, и хотела получить подтверждение этим своим "думам"...)))
Добрый день,подскажите а если рассчитывался работник с фопом в командировке, это нужно отражать в 1-ДФ? и как?нараховано и виплачено?или просто нараховано?спасибо!
Даже налоговики считают, что суммы, оплаченные ФОПам сотрудниками отображать не надо.
Quote
kurumba
Добрый день,подскажите а если рассчитывался работник с фопом в командировке, это нужно отражать в 1-ДФ? и как?нараховано и виплачено?или просто нараховано?спасибо!

Я не отражаю. Были консультации налоговиков (типа ответ-вопрос) и в ЗІР я раньше видела, что не надо в таком случае. Типа услуга оказана физ.лицу, а не предприятию. Но в виде хотя бы письма таких консультаций вроде не было...
Подскажите. У меня ФОП, который купил непродовольственный товар у фирмы плательщика НДС. Мне надо как то отобразить в 1 ДФ. Спасибо.
Quote
natulia
Подскажите. У меня ФОП, который купил непродовольственный товар у фирмы плательщика НДС. Мне надо как то отобразить в 1 ДФ. Спасибо.
Тобто ФОП заплатил фирме за товар ?
Я правильно понимаю ?
И это Вы хотите отображать в 1ДФ ?eye popping smiley
А Вы знаете, как называется форма 1-ДФ ?
Да. Заплатил по б/н. Когда ФОП между ФОПом я знаю, что делать, а здесь у впервые и я не знаю.
А в этом случае ФОП заплатил юридическому лицу.
А поскольку 1-ДФ - это отчёт по доходам, начисленным/выплаченным ФИЗИЧЕСКИМ лицам, и по ПДФО (податок з доходів фізичних осіб) и ВЗ, удержанным с физических лиц, то Вам ничего отображать не надо.
А вот матчасть подчитать - это настоЯтельно советую.
Нашла!)
Чи повинна ЮО відображати у податковому розрахунку за ф. 1ДФ виплати на користь ФОП — платника ЄП, яка надала послуги відрядженому працівнику?
Відповідь
Коротка:
Оскільки ЮО тільки компенсує витрати працівника на відрядження, то відображати в податковому розрахунку за ф. 1ДФ сплату працівником коштів за надані під час відрядження фізичною особою - підприємцем - платником єдиного податку послуги, така ЮО не зобов’язана.
Повна:
Відповідно до п.п. 165.1.11 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) до загального місячного (оподатковуваного) доходу платника податку не включаються, зокрема кошти, отримані на відрядження або під звіт і розраховані згідно з п. 170.9 ст. 170 ПКУ.
Суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 року № 98 із змінами і доповненнями (далі – Постанова).
Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 №59 (із змінами і доповненнями) (далі – Інструкція), є обов’язковою для органів державної влади, підприємств, установ та організацій, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів.
Однак інші підприємства та організації цей документ можуть використовувати як допоміжний (довідковий).
Пунктом 5 розд. І Інструкції визначено, що підприємство, яке відряджає працівника, забезпечує його коштами для здійснення поточних витрат під час службового відрядження (авансом). Аванс відрядженому працівникові може видаватися готівкою або перераховуватися у безготівковій формі на відповідний рахунок для використання із застосуванням платіжних карток.
Підтвердними документами, що засвідчують вартість понесених у зв’язку з відрядженням витрат, є розрахункові документи відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР із змінами та доповненнями та ПКУ (п. 15 розд. І Інструкції).
За наявності оригіналів підтвердних документів підприємство відшкодовує в межах граничних сум витрат на найм житлового приміщення, затверджених Постановою, витрати відрядженим працівникам на найм житлового приміщення з розрахунку вартості одного місця у готелі (мотелі), іншому житловому приміщенні за кожну добу такого проживання з урахуванням включених до рахунків на оплату вартості проживання витрат на користування телефоном (крім витрат на службові телефонні розмови), холодильником, телевізором та інших витрат (п. 5 розд. ІІ Інструкції).
Згідно з п. 177.8 ст. 177 ПКУ відряджений працівник отримує від фізичної особи — підприємця, який надавав послуги з найму жилого приміщення та переїзду, копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності.
Після повернення з відрядження працівник зобов’язаний до закінчення п’ятого банківського дня, наступного за днем прибуття до місця постійної роботи, надати згідно з положеннями Інструкції звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (п. 11 розд. ІІ Інструкції).
Враховуючи зазначене, оскільки юридична особа тільки компенсує витрати працівника на відрядження, то відображати в податковому розрахунку за ф. 1ДФ сплату працівником коштів за надані під час відрядження фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку послуги, така юридична особа не зобов’язана.
Добрый день! Помогите, добрые люди! confused smiley
Работник за свои деньги приобрел билет на перелет у ФЛП, отчитался вовремя в авансовом отчете, ФЛП выписал квитанцию к ПКО на имя работника, а предприятие после компенсировало работнику понесенные затраты.
Отражать или нет этого ФЛП в 1ДФ???
Читаєм уважно норматівку:

[zakon3.rada.gov.ua]

ПОРЯДОК
заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу,
нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку

1.3. Дія цього Порядку поширюється на податкових агентів...
...

[zakon3.rada.gov.ua]

А в ПКУ єсть спеціально стаття про них :

Стаття 18. Податкові агенти

18.1. Податковим агентом визнається особа, на яку цим Кодексом покладається обов'язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків.

18.2. Податкові агенти прирівнюються до платників податку і мають права та виконують обов'язки, встановлені цим Кодексом для платників податків.


[zakon3.rada.gov.ua]

А при виплатах ФОПу ми ПДФО не нараховуємо і не сплачуємо за нього :

177.8. Під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб'єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.
...

Так откуда обязанность показувать?!?!?



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000526