Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Работница, находившаяся в отпуске по уходу за ребенком до достижения им 3-летнего возраста, хочет уволиться. Как оформляется такое увольнение?

Відправлено користувачем nyavyshka 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Работница, находившаяся в отпуске по уходу за ребенком до достижения им 3-летнего возраста, хочет уволиться. Как оформляется такое увольнение? Как отражать в дод 4?
обычное увольнение по собственному желанию. В чем проблема?

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Просто перестраховываюсь, так как не нахожу никакой инфы по этому поводу.. А в дод 4 какую категорию работника указывать? 1 ( просто работник с трудовой книжкой) или 6 ( работник, который находится в отпуске по уходу)?


Она же прямо с в отпуске хочет уволиться, поэтому меня терзают сомнения :в дод 4 какую категорию работника указывать? 1 ( просто работник с трудовой книжкой) или 6 ( работник, который находится в отпуске по уходу)?
Вы в 5-й таблице покажите окончание отпуска по уходу (категория 6) датой увольнения.
И в 5-й же таблице покажите увольнение (категория 1).
Должно получиться.
Консультувалась у пенсійному фонді, у мене працівниця звільняється з 21 (але 21-го не є робочим днем оскільки вона не приступає до роботи), дата закінчення відпустки по догляду за дитиною 20 (це фактично є останнім днем перебування у трудових відносинах), сказали показати у дод.5 двома рядками: код категорії 6, дата закінчення 20, і код категорії 1 - дата закінчення 21 + підстава для припинення трудових відносин
если отпуск заканчивается 20-го, а увольнение - 21, то 21-е - рабочий день. Нужно табелировать.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Quote
Ляля - Оля
если отпуск заканчивается 20-го, а увольнение - 21, то 21-е - рабочий день. Нужно табелировать.
Если отпуск по уходу заканчивается 20-го, то я бы и увольняла 20-м числом.
Если уволить 21-м, то проверяющим будете долго-долго доказывать и объяснять, что это был выходной...
Кстати, вот это
\\\21-го не є робочим днем оскільки вона не приступає до роботи\\\
Извините, это глупость.
Никакой это не выходной.
21 - рабочий день, она ОБЯЗАНА работать, и если она "не приступила" - тогда это прогул!
Quote
lora55
Я звільняю не 21-м а з 21-го (оскільки 20-те неділя, я не можу звільнити 20-го)
Игра слов.....
День увольнения - это последний день работы человека на предприятии, последний день трудовых отношений.
Если говорят "уволить 20-м числом" - это значит, человек работал 20-го числа, а 21-го уже свободен как ветер.
И почему не можете уволить воскресеньем? Этот вопрос уже обсуждался, в КЗпП нет запрета.

Чинне законодавство України про працю не містить норм, що забороняють укладати трудовий договір у вихідні дні за умови, що зазначені дні на підприємстві є робочими відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку та колективного договору (додатками до яких зазвичай є графіки роботи, змінності). Не заборонено законом і звільняти працівників у їхній вихідний день (за наявності визначених законом підстав для звільнення). Заперечуючи це твердження, на практиці часто посилаються на п. 2.27 Інструкції № 58, згідно з яким днем звільнення вважається останній день роботи. Зазначену норму слід розуміти так, що в день звільнення працівник ще перебуває у трудових відносинах із підприємством. У будь-якому разі порядок звільнення зазначеною інструкцією не регулюється — він урегульований законами, норми яких прямо вказують на можливість звільнення у день, коли працівник не працював. Для випадку звільнення у день, коли працівник не працював, у КЗпП передбачено навіть спеціальну норму щодо порядку проведення розрахунків із працівником, якого звільняють. Згідно зі ст. 116 КЗпП, якщо працівник у день звільнення не працював, то належні йому при звільненні суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Можливість звільнення останнім днем відпустки, тобто в день, коли працівник не працював, прямо передбачено і в ст. 3 Закону України від 15.11.96 р. №504/96-ВР «Про відпустки». Для випадків звільнення у вихідний або неробочий день зауважимо, що при цьому слід дотримуватися всіх організаційно-правових гарантій, зокрема й щодо видачі в день звільнення трудової книжки та копії наказу про звільнення. Отже, працівника можна звільнити у вихідний день згідно з його графіком роботи.

[www.kadrovik.ua]
У пенсійному мені сказали, що звільнити 20-го я її неможу, це останній день відпустки по догляду за дитиною, я не маю права це зробити, звільнити можна лише з 21-го і не треба за цей день нараховувати зарплату, лише ту суму, яку я їй повинна нарахувати за невикористані відпустки. Це лише те, що мені сказали у пенсійному фонді.
Quote
lora55
У пенсійному мені сказали, що звільнити 20-го я її неможу, це останній день відпустки по догляду за дитиною, я не маю права це зробити, звільнити можна лише з 21-го і не треба за цей день нараховувати зарплату, лише ту суму, яку я їй повинна нарахувати за невикористані відпустки. Це лише те, що мені сказали у пенсійному фонді.

Какую-то ерунду вам сказали. Работница имеет право написать заявление на увольнение в любой день.
Quote
lora55
У пенсійному мені сказали, що звільнити 20-го я її неможу, це останній день відпустки по догляду за дитиною, я не маю права це зробити, звільнити можна лише з 21-го і не треба за цей день нараховувати зарплату, лише ту суму, яку я їй повинна нарахувати за невикористані відпустки. Це лише те, що мені сказали у пенсійному фонді.
видимо, ПФ теперь великий гуру по поводу увольнения сотрудников.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Quote
lora55
У пенсійному мені сказали, що звільнити 20-го я її неможу, це останній день відпустки по догляду за дитиною, я не маю права це зробити, звільнити можна лише з 21-го і не треба за цей день нараховувати зарплату, лише ту суму, яку я їй повинна нарахувати за невикористані відпустки. Це лише те, що мені сказали у пенсійному фонді.
Ну и зачем Вы спрашивали пенсионный фонд ???eye popping smiley
Каким боком ПФ к увольнению сотрудника ?
С таким же успехом Вы можете консультироваться по этому вопросу в Обществе защиты животных !grinning smiley
А когда проверка придёт и тоже сделает вот такие глаза eye popping smiley , когда увидит, как Вы уволили человека, чем Вы будете аргументировать ?
Так и скажете, типа звонила в ПФ и мне Мариванна сказала ?????????
Есть же ДОКУМЕНТЫ, есть Закон, Вам Ляля- Оля ссылочку хорошую дала.....Не выдумывайте проблем на свою голову.smiling smiley
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00041199999999997