Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

не полная оплата фопу в 1дф -надо отражать?

Відправлено користувачем любаша 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
отражаете ли вы выплаты и получение товаров от ФОП - ов в 1дф?( в рамках деятельности)
код ставить 157 ?
и деньги не все перечислены тоже отражать ?
1дф например 3а (получено товаров на сумму) 10000
колонка 3 ( оплачено денег) 5000

и в след отчете будет 3а равно 0
3 равно 5000
так?
Я отражаю всех ФОПов в 1ДФ.И показываю по факту сколько начислено и сколько оплачено.
на моем примере - так будет выглядеть отчет?

3а 3 код
4кв2016 10000 5000 157

1 кв 2017 0 5000 157


У вас получается, что вы ФОПу 10 000 тыс заплатили за два квартала .
Quote
любаша
отражаете ли вы выплаты и получение товаров от ФОП - ов в 1дф?( в рамках деятельности)
код ставить 157 ?
и деньги не все перечислены тоже отражать ?
1дф например 3а (получено товаров на сумму) 10000
колонка 3 ( оплачено денег) 5000

и в след отчете будет 3а равно 0
3 равно 5000
так?

правильно
все не правильно, это тема уже так обсуждена, что сама себе удивляюсь, что в нее влезла, не надо отражать в 1ДФ оплаты ФОПам, а тем более получение от них товаров.
Зачем отражать ФОПа в 1ДФ? Вы что выступаете налоговым агентом, что бы его показывать в этом отчете?. Причем смотрю эту тему каждый квартал обсуждаю, и так понимаю большинство показывают ФОП в 1 ДФ.
Ни когда не показывала, но спорить ни с кем не буду smiling smiley
Я честно говоря лет 10 показываю такие выплаты ФОП за товар и услуги. Для каких случаев тогда 157 нужен?

Вот ещё обсуждали [club.dtkt.com.ua] А вообще, при проверке в 2012 дали Акт, где указали, что 1-ДФ подавался не в полном объеме (перечислили всех СПД с авансовых отчетов) - а это нарушение п.119.2 НКУ - штраф 510 грн. и обязали сдать уточненку. С тех пор всех СПД вношу в 1-ДФconfused smiley
Доказывать чтоб не наложили штраф только через суд?
[yur-gazeta.com] Чи потрібно відображати в 1-ДФ дохід, нарахований ФОП?
Судова практика стала на захист платника податків і визнає незаконним застосування штрафів, передбачених п. 119.2 ст. 119 ПК України. Наприклад, в Ухвалах Вищого адміністративного суду України від 25.11.2013 р. у справі №2а/1770/3673/2012 та від 15.10.2015 р. №806/5598/14 висвітлено наступну правову позицію: «Контрагенти позивача (ФОП) ФОП ОСОБА_3 та ФОП ОСОБА_4 зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності, що підтверджено свідоцтвами про державну реєстрацію та є визначальним фактором для неутримання податку на доходи фізичних осіб суб'єктом господарювання, який має господарські відносини з такими фізичними особами-підприємцями, тому позивач не є податковим агентом щодо вказаних фізичних осіб та звільнений від обов'язку подання щодо них розрахунків форми 1-ДФ, у зв'язку з чим штрафні санкції за неподання таких розрахунків до нього застосовуватись не можуть».

Отже, особа, яка нараховує дохід ФОП, не виступає щодо такого суб’єкта господарювання податковим агентом та не зобов’язана відображати суму нарахованих доходів в у податковому розрахунку за формою 1-ДФ, а тому застосування штрафу, передбаченого п. 119.2 ст. 119 ПК України, є незаконним.
Мені в податковій говорили показувати ФОПа і його дохід. Тільки податки за нього не потрібно утримувати. І всі знайомі бухгалтери і аудитори також показують. На якій підставі Ви не показуєте я не знаю. У знайомих при перевірці нарахували штраф через те, що не показали.
Да, они и говорят, и штрафуют, только незаконно это. И суды подтверждают эту незаконность. Только не каждое предприятие будет из-за 510 грн штрафа в суд идти, фискалы этим и пользуются.
Quote
Котег :-)
Новенькие, кицькиsmiling smiley
ааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа.........
И сколько лет уже такое "непоразуміння" бухгалтеров в вопросе отражать ли в 1ДФ доходы ФОП по символу 157? Неужели ГНИ не писала чёткого ответа на этот вопрос?
На 0800 "Вибачте, на жаль всі працівники зараз зайняті", а очень хочется определиться для себя как правильно.
Пока делаю вывод, если есть пострадавшие от того, что не показали эти выплаты в 1ДФ значит лучше показывать, чем потом у суда искать защиту.
Хотя штраф 510 грн. за весь период в случае обнаружения ошибки невелик, можно и не мучиться выискивая эти выплаты. Упустишь хоть одну сумму тот же штраф.
Quote
vvv275
И сколько лет уже такое "непоразуміння" бухгалтеров в вопросе отражать ли в 1ДФ доходы ФОП по символу 157? Неужели ГНИ не писала чёткого ответа на этот вопрос?
На 0800 "Вибачте, на жаль всі працівники зараз зайняті", а очень хочется определиться для себя как правильно.
Пока делаю вывод, если есть пострадавшие от того, что не показали эти выплаты в 1ДФ значит лучше показывать, чем потом у суда искать защиту.
Хотя штраф 510 грн. за весь период в случае обнаружения ошибки невелик, можно и не мучиться выискивая эти выплаты. Упустишь хоть одну сумму тот же штраф.

а Вы работаете по письмам ? даже если они противоречат НКУ ?
Quote
Nad0806
Мені в податковій говорили показувати ФОПа і його дохід. Тільки податки за нього не потрібно утримувати. І всі знайомі бухгалтери і аудитори також показують. На якій підставі Ви не показуєте я не знаю. У знайомих при перевірці нарахували штраф через те, що не показали.

Я теж показувала і буду показувати, у минулому році в мене була зустрічна перевірка, саме по цьому моменту, перевіряюча сказала, що якби я цього не робила, в неї були б усі підстави попросити своє начальство про додаткові дні перевірки і вона б мене ретельненько би перевірила,а свою роботу я би потім по вихідних і ночами робила!, для мене це просто біда би була, в мене більше 100 ПП кожного кварталу і тратити дорогий час на цю перевірку мені зовсім не треба, тому роблю це завжди, а оплату треба ретельно перевіряти бо для єдинників 3 групи- це дуже суттєво.
А тратити дорогий час на відображення їх у звітності щокварталу? Логіка здається шкутильгає
И перед этим долго выясняешь на форуме нюансы, типа:
А как, если заплатили, но не начислили.
А как, если начислили, но не заплатили.
А если заплатили, а потом вернули.
А если начислили, в прошлом квартале, отразили в 1дф, а теперь платить передумали.
Затем, получив на форуме дюжину разных версий-ответов, идёшь читать много первоисточников.
Запутываешься ещё больше.
И, в результате все равно делаешь все не правильно.

И в следующем квартале, снова идёшь на форум с вопросом, как исправить.
)))
Для новеньких кицек объясняю еще раз: да, код 157 существует, однако закон устанавливать обязанность составлять и подавать форму 1дф лишь для налоговых агентов. В то же время по отношению к выплатам ФОПам функция налогового агента отсутствует.

Само наличие кода не тянет за собой обязанности подавать отчет. ВОт например код 133 тоже есть, а кто-то его подает?

133 - Сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування платника податку, що вноситься за рахунок його роботодавця, у розмірах, визначених законом (підпункт 165.1.6 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Кодексу)


Привожу выдержку из определения ВАСУ, четко соответствующую всегда выссказываемым мной по данному вопросу позиции. Тут нет обязанности налогового агента, обязанность включать ФОПов в ф. 1-ДФ отсутствует. [www.reyestr.court.gov.ua]
"Тобто, позивач мав господарські відносини з фізичними особами-підприємцями, а тому не є податковим агентом відносно
суб'єктів господарювання та не мав обов'язку подавати до податкового органу звіт 1-ДФ, а тому, як вірно зазначено судами попередніх
інстанцій, оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 24.03.2014 р. № 0002861700 щодо визначення штрафної (фінансової) санкцій в сумі 510 грн. підлягає скасуванню."
Особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок, подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду (п. 176.2 ПКУ).

Тобто у разі нарахування (виплати) доходів податковий агент повинен відобразити в податковому розрахунку за ф. № 1ДФ такі виплачені доходи на користь всіх платників податків, у тому числі виплачені на користь самозайнятих осіб (фізичних осіб – підприємців та осіб (далі – ФОП), що проводять незалежну професійну діяльність).

Статтею 177 ПКУ регулюються особливості оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування.

У разі якщо ФОП отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку – фізичних осіб (п. 177.6 ПКУ).

Так, при виплаті доходу податковий агент відповідно до пп. 168.1.1 ПКУ зобов'язаний утримати ПДФО із суми виплаченого доходу, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПКУ.

Згідно із Довідником ознак доходів сума винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору, відображається у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ за ознакою доходу "102".

Разом з тим, відповідно до п. 177.8 ПКУ під час нарахування (виплати) ФОП доходу від здійснення нею підприємницької діяльності у межах обраних ним видів такої діяльності, якщо фізичною особою – підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності, податкові агенти не утримують податок на доходи у джерела виплати.

При цьому сума винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) на користь таких ФОП, відображається у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ за ознакою доходу "157".

Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 ПКУ.

Разом з тим, відповідно до пп. 165.1.36 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається дохід фізичної особи – підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно зі спрощеною системою оподаткування відповідно до ПКУ.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку регламентуються главою 1 розділу XIV ПКУ.

Згідно з пп. 1 п. 292.1 ст. 292 ПКУ доходом ФОП – платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); у матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента) (п. 292.4 ПКУ).

Крім того, слід зазначити, що платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об'єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності платника єдиного податку першої – третьої групи (фізичної особи) та оподатковувані згідно із главою 1 розділу XIV ПКУ (п. 297.1 ПКУ).

Нагадуємо, що відповідно до п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПКУ тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.

Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ (пп. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПКУ), зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Водночас пп. 1.7 п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПКУ звільняються від оподаткування збором доходи, що згідно з розділом IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.

Таким чином, підсумовують податківці, юридична особа є податковим агентом до доходів, які вона нараховує та виплачує самозайнятій особі.

Якщо ФОП, яка отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності, податковий агент подає до ДФС за місцем реєстрації податковий розрахунок за ф. № 1ДФ, де зазначає суму нарахованого і виплаченого доходу (пп. 165.1.36, ст. 177 та 178 ПКУ) за ознакою доходу "157", проте ПДФО та військовий збір не утримує і не сплачує, оскільки відповідно до норм ПКУ ФОП здійснює оподаткування такого доходу самостійно.
Прочитал. Там вывод необоснован. Є податковим агентом при проведенні виплат самозайнятій особіsmiling smiley глупостьикакая. Сами же сверху пишут, что только если доход не от предприн деят., а это например зарплата лицу, имеющему статус флпа.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00043700000000002