Quote
nikonQuote
TanyaOdessa
июль считаю полным
так как 3 число это первый рабочий день на предприятии, написали выше, а значит отработала целый месяц
Вы ошибаетесь!
Читаем Порядок 1266 "Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням".
26. Якщо застрахована особа перебувала у трудових відносинах менше 12 календарних місяців за останнім основним місцем роботи,
розрахунковий період визначається за фактично відпрацьовані календарні місяці (з першого до першого числа).[
zakon2.rada.gov.ua]
Особливості розрахунку середньої заробітної плати для оплати днів відпустки визначається постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробiтної плати» (надалі – Порядок № 100).
Для розрахунку середнього заробітку треба визначити розрахунковий період.
Відповідно до п. 2 Порядку № 100 обчислення середньої заробiтної плати для оплати часу щорiчної вiдпустки, додаткових вiдпусток у зв'язку з навчанням, творчої вiдпустки, додаткової вiдпустки працiвникам, якi мають дітей, провадиться виходячи з виплат за останнi 12 календарних мiсяцiв роботи, що передують мiсяцю надання вiдпустки.
Працiвниковi, який пропрацював менше року, середня заробiтна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа мiсяця пiсля оформлення на роботу до першого числа мiсяця, в якому надається вiдпустка. Отже, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактично відпрацьований час роботи з 1-го числа наступного місяця після оформлення на роботу до 1-го числа місяця, в якому надається відпустка. Якщо ж працівника прийнято на роботу в перший робочий день місяця, такий місяць входить до розрахунку середньої зарплати.
А як бути, якщо працiвник став до роботи 5 травня (перший робочий день у мiсяцi згiдно з графiком пiдприємства, однак не перше число мiсяця)? На думку Мінсоцполітики, такий місяць – травень – буде включено до розрахункового періоду, оскiльки працiвником вiдпрацьовано всi робочi днi цього мiсяця!
КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Департамент заробiтної плати та умов працi
Обчислення середньої заплати
ПИТАННЯ: Чи включається в розрахунковий перiод для обчислення середньої зарплати мiсяць прийняття на роботу, якщо працiвник став до роботи 5 травня (перший робочий день у мiсяцi згiдно з графiком пiдприємства, однак не перше число мiсяця)?
ВIДПОВIДЬ: Обчислення середньої заробiтної плати для оплати часу вiдпусток або для виплати компенсацiї за невикористанi вiдпустки проводиться з урахуванням п. 2 Порядку обчислення середньої заробiтної плати, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.02.95 р. № 100 (далi - Порядок), виходячи з виплат за останнi 12 календарних мiсяцiв роботи, що передують мiсяцю надання вiдпустки або виплати компенсацiї за невикористанi вiдпустки.
Якщо працiвниками вiдпрацьовано менш як 12 календарних мiсяцiв, то обчислення середньої заробiтної плати провадиться виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа мiсяця пiсля оформлення до першого числа мiсяця, в якому надається вiдпустка або виплачується компенсацiя за невикористанi вiдпустки.
При цьому слiд ураховувати, якщо п'яте число було першим робочим днем мiсяця, то цей мiсяць буде враховуватися як повний для обчислення середньої заробiтної плати для оплати часу вiдпусток або виплати компенсацiї за невикористанi вiдпустки, оскiльки працiвником вiдпрацьовано всi робочi днi цього мiсяця.
Нарахування виплат для оплати часу вiдпусток або компенсацiї за невикористанi вiдпустки провадиться вiдповiдно до п. 7 Порядку дiленням сумарного заробiтку за останнi перед наданням вiдпустки 12 мiсяцiв або за менший фактично вiдпрацьований перiод на вiдповiдну кiлькiсть календарних днiв року чи меншого вiдпрацьованого перiоду, зменшену на кiлькiсть святкових i неробочих днiв, установлених законодавством (ст. 73 КЗпП). Одержаний результат множать на число календарних днiв вiдпустки.