Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Облік за методом участі у капіталі. Допоможіть

Відправлено користувачем yupiter 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Допоможіть у кого є інвестиції. Ситуація не описана у стандарті 12.
Наша компанія "А" купила 01.04.16. 100% корпоративних прав компанії "Б" за 100 000 грн.
У той час власний капітал компанії "Б" на момент покупки складав 5000 грн.
На дату балансу 31.12.16 компанія "Б" отримала прибуток 200 грн. (Власний кап. сладав 5200 грн).
Які зміни потрібно відобразити у компанії "А"?

1. Аудитори пропонують відобразити зміни на 200 грн. Тобто 100 000 + 200 = 100 200 грн.

2. Мені здається що потрібно спочатку переоцінити Інвестицію з 100 000 до 5000. (Списати на витрати 95 000)
а вже потім донарахувати прибуток 200 грн за методом участі у капіталі.

Буду дуже вдячний за відповіді, у нас дуже багато компаній з подібною ситуацією.
якщо це не питання щодо мусорних інвестицій, то все там в ПСБО 12 прописано Балансова вартість фінансових інвестицій збільшується
(зменшується) на суму, що є часткою інвестора в чистому прибутку
(збитку) об'єкта інвестування за звітний період, із включенням
цієї суми до складу доходу (втрат) від участі в капіталі.
Одночасно балансова вартість фінансових інвестицій зменшується на
суму визнаних дивідендів від об'єкта інвестування.
Так, я пам"ятаю цей пункт. Якщо розуміти його буквально то вірним буде перший варіант, де вартість 100200 грн.
Абсурд якийсь.


почему абсурд?
Предприятие же заплатило эту стоимость за акции, значит считала эту цену справедливой ))


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
конечно, может там вообще в собственности изношенное здание, которое стоит миллионы.
Так, але це буде вірно, якщо інвестиція придбавалася з метою продажу.
Я вважаю що інвестиція (рах 14) має відповідати власному капіталу інвестованої компанії і шукаю цьому підтведження.
Сам метод участі у капіталі говорить сам за себе. Адже є ще метод справедливої вартості, там вже суми можуть бути будь які.
Приклад в ПСБО 12 дуже шаблонний. ТАм покупка здійснюється з початку року і по номіналу.
Нема такого правила, щоб інвестиція відповідала власному капіталу
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00054999999999999