Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Прихід товару (по Україні)

Відправлено користувачем macejko2007 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Допоможіть, будь ласка, розібратись: Якою датою потрібно ставити на прихід товар. Датою виписки накладної постачальника - чи датою фактичного надходження на склад (по даті отримання з ТТН, Сату, Нової пошти)
а что у Вас в договоре прописано с поставщиком ?
дата перехода права собственности на товар ?


пункт 3.5 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.1995 № 88. У ньому йдеться, що перенесення інформації з первинних документів до облікових регістрів потрібно здійснювати в міру їх надходження до місця обробки (бухгалтерія, обчислювальна установка), проте не пізніше терміну складання бухгалтерської і статистичної звітності, декларацій і розрахунків.
принципи, на яких ґрунтуються бухгалтерський облік та фінансова звітність (ст. 4 Закону про бухоблік).
Так, один із них — це нарахування та відповідність доходів і витрат. Тобто для визначення фінансового результату певного звітного періоду слід порівняти доходи звітного періоду з витратами, що були здійснені для отримання цих доходів. Водночас доходи й витрати відображають у бухгалтерському обліку та фінансовій звітності в момент їх виникнення, незалежно від дати надходження чи сплати коштів.
Iнший — принцип обачності — говорить про застосування у бухобліку методів оцінки, які повинні запобігати заниженню оцінки зобов'язань та витрат і завищенню оцінки активів та доходів підприємства. Саме від цих принципів і будемо відштовхуватися далі.
Згідно з ч. 5 ст. 9 Закону про бухоблік, господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені.
Своєю чергою, витрати (тобто госпоперація) згідно з п. 7 П(С)БО 16 визнаються або в періоді отримання доходу, для отримання якого вони здійснені, або в періоді їх фактичного понесення, якщо витрати неможливо прямо пов'язати з доходом.
Iз цього випливає, що витрати, стосовно яких на момент складання фінансової звітності не отримано первинних документів від контрагентів, все одно мають бути відображені за правилами п. 7 П(С)БО 16 або в одному періоді з періодом одержання пов'язаних із ними доходів, або в періоді їх фактичного понесення, а не в періоді отримання документів.
Адже підставою для відображення госпоперації в обліку є первинний документ, що фіксує факт здійснення операції. Первинні документи повинні бути складені в момент проведення госпоперації, а якщо це неможливо, — тоді безпосередньо після її закінчення (ч. 1 ст. 9 Закону про бухоблік)1.
ТanyaOdessa. Спасибо, что все разложили по полочкам.
Можно одно уточнение. Хозопереция отражается в периоде, когда она произошла. И только на основании первичного документа составленного поставщиком.
А если не пришла первичка от поставщика? Как отразить? Срок подачи отчета подошел,а "бумаг нема".
Что пишет по этому ПСБУ?
тогда бух справка вам в помощь !
только учтите обязательные реквизиты первичного документа !
бух справка
содержание операции :
На момент складання фінансової звітності акт виконаних робіт не отримано, але сума витрат достеменно відома, тобто оцінка зобов'язання може бути визначена точно, на підставі цієї довідки кредитуємо рахунки обліку зобов'язань та визнаємо витрати в поточному періоді.
и проводки указываете.
ну и обяз реквизиты согл ст 9 ЗУ о бух учёте
Спасибо.
Кто ясно мысли,тот ясно излагает.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000496