Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

А кто-то пользуется ст.26 КЗпП про "випробувальний термін"?

Відправлено користувачем Цветик 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вот, нашла такое:

Стаття 26. Випробування при прийнятті на роботу

При укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

В період випробування на працівників поширюється законодавство про працю.

Випробування не встановлюється при прийнятті на роботу: осіб, які не досягли вісімнадцяти років; молодих робітників після закінчення професійних навчально-виховних закладів; молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів; осіб, звільнених у запас з військової чи альтернативної (невійськової) служби; інвалідів, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи; осіб, обраних на посаду; переможців конкурсного відбору на заміщення вакантної посади; осіб, які пройшли стажування при прийнятті на роботу з відривом від основної роботи; вагітних жінок; одиноких матерів, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; осіб, з якими укладається строковий трудовий договір строком до 12 місяців; осіб на тимчасові та сезонні роботи; внутрішньо переміщених осіб. Випробування не встановлюється також при прийнятті на роботу в іншу місцевість і при переведенні на роботу на інше підприємство, в установу, організацію, а також в інших випадках, якщо це передбачено законодавством.

{Стаття 26 із змінами, внесеними згідно із Законами № 871-12 від 20.03.91, № 6/95-ВР від 19.01.95, № 1367-VIII від 17.05.2016}

Стаття 27. Строк випробування при прийнятті на роботу

Строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, - шести місяців.

Строк випробування при прийнятті на роботу робітників не може перевищувати одного місяця.

До строку випробування не зараховуються дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини.

{Стаття 27 із змінами, внесеними згідно з Указом ПВР № 5938-11 від 27.05.88; Законами № 871-12 від 20.03.91, № 263/95-ВР від 05.07.95, № 1096-IV від 10.07.2003, № 1367-VIII від 17.05.2016}

Стаття 28. Результати випробування при прийнятті на роботу

Коли строк випробування закінчився, а працівник продовжує працювати, то він вважається таким, що витримав випробування, і наступне розірвання трудового договору допускається лише на загальних підставах.

_______________

Правильно ли я понимаю, что при этом мы всё равно оформляем человека, как обычного работника, за день до начала работы подаём уведомление о принятии в налоговую и делаем все доплаты (до 3200 и до 704)? Разница лишь в том, что, если он не подошёл, то его можно легко уволить по статье "не пройшов випробувальний термін" и он не имеет право на притензии?
Или уведомление в налоговую можно подавать в другие сроки?
все правильно понимаешь. уведомление стандартно до начала работы

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!


Трошки ще інформації щодо випробовувального терміну..

Суд признал правомерным штраф за неоформленных работников

Инспекторы Гоструда вправе проводить внеплановые проверки соблюдения ФЛП законодательства о труде и общеобязательном государственном социальном страховании.

Так, в Хмельницкой области по результатам проверки на 88 450 грн был оштрафован ФЛП.

В ходе проверки инспекторы Гоструда установили, что ФЛП нарушил требования трудового законодательства, а именно допустил к выполнению работ двух работников, с которыми не заключил трудовой договор. Кроме того, не уведомил территориальный орган ГФС о принятии их на работу. Таким образом, он нарушил требования части 3 статьи 24 Кодекса законов о труде.

Предприниматель не представил табелей учета рабочего времени, а также сведений о начислении заработной платы и выплаты ее работникам. Подобные нарушения ФЛП объяснил тем, что продавцы приняты на испытательный срок и проходят неоплачиваемую стажировку в его магазине.

В соответствии с абзацем 2 части 2 статьи 265 КЗоТ за такое правонарушение положен штраф в 30-кратном размере минимальной заработной платы за каждого неоформленного работника и в размере одной МЗП за нарушение других требований трудового законодательства (абзац 6 ч. 2 ст. 265 КЗоТ).

ФЛП обжаловал штраф в суде. Но Хмельницкий окружной административный суд признал правомерность действий Управления Гоструда в Хмельницкой области и оставил без изменений постановление о наложении штрафа на ФЛП. Суд пришел к выводу, что ответчик (управление) действовал в рамках закона при вынесении обжалуемых постановлений, а истец (ФЛП) не доказал исковые требования.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00032900000000002