Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Терміново!!!!Обіди для працівників!!!

Відправлено користувачем crizis 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Допоможіть будь ласка.ТОВ замовляє обіди для працівників, оплачує це все. Зараз постало питання:вартість обідів ввираховується з ЗП, на скільки я розумію, і з них також вираховуються податки. Керівник, хоче обіди якось по іншому відобразити, щоб з них не платити податки.Чи можливо це???І як це зробити??? Терміново, допоможіть хто може, я з цим не стикалася раніше
ІНСТРУКЦІЯ №5
2. Фонд оплати праці
....
2.3. Інші заохочувальні та компенсаційні виплати
....
2.3.4. Виплати соціального характеру у грошовій і натуральній формі:
......
оплата або дотації на харчування працівників, у тому числі в їдальнях, буфетах, профілакторіях;
....
Как не крути налогами облагается
Прочитала тільки що статтю в дебеті кредиті, що якщо обіди йдуть як соц пакет і всю вартість оплачує підприємство, то вони не обкладаються податками. Чи може я щось не зрозуміла


Наведемо приклад. У колективному договорі передбачено, що всім своїм працівникам підприємство забезпечує здешевлення вартості харчування на 60%. Вартість харчування одного працівника на місяць становить 100 грн, з яких підприємство оплачує 60 грн. У свою чергу, заробітна плата працівника за вересень становила 200 грн. Тобто з урахуванням вартості харчування фонд заробітної плати працівника становитиме 260 грн. Отже, це і буде та сума, що підлягає оподаткуванню.

З безкоштовним харчуванням ситуація інша. Поняття "безкоштовне харчування" передбачає оплату підприємством всієї вартості обіду, а не її частини. Можна сказати, що в цьому випадку підприємство фінансує особисті потреби працівників. А такої статті пільг, як "надання працівникам безкоштовного харчування" або "фінансування особистих потреб працівників", Інструкцією №323 не передбачено. Отже, вартість обідів, повністю оплачена підприємством, не входить до складу оплати праці, а тому і сплачувати пенсійний збір, внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок тимчасової втрати працездатності і на випадок безробіття підприємству не треба.

Це пояснюється тим, що згідно із законами №400 і №2213 об'єктом для нарахування зазначеного збору і внесків є витрати на оплату праці працівників, встановлені нормативними документами до Закону "Про оплату праці". У нашому випадку надана підприємством пільга щодо безкоштовного харчування не належить до складу витрат на оплату праці, тобто не є об'єктом для справляння зазначених внесків і пенсійного збору.


ТАк если стоимость обедов вычитается из зарплаты - значит, налоги с них и не надо платить. Получается, обеды оплачивает сам работник из своей зарплаты. А то двойное обложение получается...
Если обеды не персонифицированы (шведский стол ), то можно налоги и не удерживать, но нужно правильно оформить такое питание, т.е. это не должны быть порционные обеды, письмо ДФС 23.11.2016 р. N 25307/6/99-99-13-02-03-15
Ех, а я вже подумала, що можна викрутитися. Піскажіть, а чи можна якось по іншому вказувати оплату за обіди, наприклад вказувати оплату за якісь інші послуги, щоб не оподатковувати??
ну конечно все налоги по з/плате !
а на счет шведского стола как то обсуждали на форуме, поищите, помню пришли к выводу что тоже не вариант...не так всё просо там
Quote
crizis
Ех, а я вже подумала, що можна викрутитися. Піскажіть, а чи можна якось по іншому вказувати оплату за обіди, наприклад вказувати оплату за якісь інші послуги, щоб не оподатковувати??
Конечно можно: сгонять деньги на ФОПа за подходящие услуги(работы), а потом за нал оплачивать обеды
Так, а суму обідів потрібно доплачувати до зп чи суму обідів виключати з ЗП без донарахувань???
якщо наприклад у працівника зп 500 грн, обід коштує 120 грн, я повинна йому ці 120 вирахувати з 500 грн чи до 500+ 120=620 і з цієї суми вираховувати податки????
ну можно и так и так и будет правильно, это вы сами решайте как вам нужно
Дякую, Вам за допомогу!!!!
Quote
INNA1970
Если обеды не персонифицированы (шведский стол ), то можно налоги и не удерживать, но нужно правильно оформить такое питание, т.е. это не должны быть порционные обеды, письмо ДФС 23.11.2016 р. N 25307/6/99-99-13-02-03-15
ось, я також цим керувалась завжди (чай, кава, вода і тп) - треба унеможливити персоніфікацію - хто скільки їсть winking smiley
Якщо не можна персоніфікувати, хто їсть, то ці суми можна списати на витрати підприємства??? Чи тут також є свої нюанси
Неперсонификация как главная идея для неудержания налога - это скользкий путь.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00033400000000006