Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Увольнение декретчицы в отчете по ЕСВ

Відправлено користувачем NataliV 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Подскажите, пожалуйста, женщина находится в отпуске по уходу за ребенком до 3-х лет, хочет уволиться 30 июня. Я начисляю ей компенсацию за неиспользованный отпуск и оплачиваю 1 раб день (30 июня). Сколько календарных дней трудовых отношений мне показывать в табл.6? Спасибо!!!
Типа, мы должны догадаться, когда у этой женщины заканчивается отпуск по уходу жо 3-х лет ?eye popping smiley
ой, извините)))) отпуск у нее должен закончиться только в 2018 году)


Это другое дело!smiling smiley
Я бы увольняла её 30-м июня, в табл. 5 показала её 2-мя строками: окончание отпуска по уходу - 30.06 и увольнение - 30.06.Рабочих дней совсем бы не показывала, в табл.6 - только компенсацию, и тогда дней труд. отношений - 30.
Моё мнение.
Quote
nikon
Это другое дело!smiling smiley
Я бы увольняла её 30-м июня, в табл. 5 показала её 2-мя строками: окончание отпуска по уходу - 30.06 и увольнение - 30.06.Рабочих дней совсем бы не показывала, в табл.6 - только компенсацию, и тогда дней труд. отношений - 30.
Моё мнение.
А я бы окончание отпуска по уходу не показывала , только увольнение..
Quote
nikon
Это другое дело!smiling smiley
Я бы увольняла её 30-м июня, в табл. 5 показала её 2-мя строками: окончание отпуска по уходу - 30.06 и увольнение - 30.06.Рабочих дней совсем бы не показывала, в табл.6 - только компенсацию, и тогда дней труд. отношений - 30.
Моё мнение.
вибачте, це як?
Quote
Oxi
Quote
nikon
Это другое дело!smiling smiley
Я бы увольняла её 30-м июня, в табл. 5 показала её 2-мя строками: окончание отпуска по уходу - 30.06 и увольнение - 30.06.Рабочих дней совсем бы не показывала, в табл.6 - только компенсацию, и тогда дней труд. отношений - 30.
Моё мнение.
вибачте, це як?
Не розумію Ваше питання, колего ! Що саме "як" ?
я туплю, вибачте
Рабочих дней совсем бы не показывала - як ось це відображається у звіті?
Quote
Oxi
я туплю, вибачте
Рабочих дней совсем бы не показывала - як ось це відображається у звіті?
А, ось Ви про що....
Ну, Автор пропонувала нарахувати 3/плату за один роб. день (день звільнення).
А я би цього не робила.
Просто в табл. 6 показала би тільки суму нарахованої компенсації...
Quote
nikon
Quote
Oxi
я туплю, вибачте
Рабочих дней совсем бы не показывала - як ось це відображається у звіті?
А, ось Ви про що....
Ну, Автор пропонувала нарахувати 3/плату за один роб. день (день звільнення).
А я би цього не робила.
Просто в табл. 6 показала би тільки суму нарахованої компенсації...

хух, а я вже шукаю де ті відмітки ставляться, думала, що не додивилась і якусь комірку пропустила
дякую
Добрый день, такая же ситуация, сотрудница в отпуске по уходу за ребенком до 3-лет хочет уволиться, отпуск заканчивается в июле 2018г.,она пишет заявление на увольнение, на 1 день из декрета ей выходить же не надо, правильно?Т.е у меня будет увольнение из декрета. И еще вопрос по поводу компенсации отпуска: у нее где-то дней 12 неотгулянного отпуска, как расчитать мне компенсация, точнее среднедневной зар.платы - беру тарифную ставку на сегодня*12 и делю на календарные дни в году? Правильно?
Quote
lypusty
Никто не подскажет?confused smiley
Печаль, все молчат(
обмежень на звільнення такої жінки за власним бажанням законодавством не встановлено.

Отже, жінка чи інша особа, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, може звільнитися за власним бажанням на загальних засадах відповідно до ст. 38 КЗпП (для безстрокового трудового договору) і ст. 39 КЗпП (для строкового трудового договору). повідомити роботодавця про звільнення за два тижні. Роботодавець повинен розірвати трудовий договір і звільнити таку особу за її заявою у строк, про який вона просить.

Якщо працівниця не бажає виходити на роботу і хоче звільнитися останнім днем відпустки для догляду за дитиною, то слід звернути увагу на те, що останнім днем такої відпустки є день, коли дитині виповнилося три роки. «жінка, яка перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, має приступити до роботи після закінчення цієї відпустки на наступний день після дня досягнення дитиною трьох років».

трудове законодавство не встановлює правил щодо обов'язкового звільнення у робочий день.
Працівника може бути звільнено й у вихідний для нього день (з дотриманням у день звільнення правила про видачу трудової книжки та копії наказу про звільнення) — це прямо передбачено ст. 116 КЗпП
При звільненні працівника виплата всіх сум, що належаться йому від підприємства, провадиться у день звільнення.
Згідно зі ст. 116 КЗпП, якщо працівник у день звільнення не працював, то належні йому при звільненні суми (зокрема, компенсація за невикористані дні щорічної відпустки) мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.
Отже, звільняючись за власним бажанням під час відпустки по догляду за дитиною, працівниця не має одночасно із заявою про звільнення подавати заяву про переривання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та виходити на роботу.
У такому разі у табелі обліку використання робочого часу в день звільнення працівнику зазначають буквений або цифровий код, передбачений для відповідного виду відпустки.
Якщо працівник протягом розрахункового періоду не мав заробітку і не відпрацював повністю календарного місяця з 1-го по 1-е число, то обчислення середньої зарплати проводиться виходячи з окладу(п.4 Порядку 100)
тобто : текущий оклад *12 / 355 * кількість днів відпустки.
вот ещё пример :

Порядок обчислення середньої заробітної плати затверджено постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100 (далі – Порядок №100).

Відповідно до п. 7 Порядку №100 нарахування компенсації за невикористані відпустки, тривалість яких розраховується в календарних днях провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року чи меншого відпрацьованого періоду (за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством). Одержаний результат перемножується на число календарних днів компенсації днів невикористаної відпустки.

П. 4 Порядку № 100 визначено, що у випадку відсутності заробітку у розрахунковому періоді не з вини працівника, розрахунки проводяться виходячи з установлених йому в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу.

Тобто розрахунок компенсації невикористаної відпустки працівниці, яка до дня звільнення перебувала у відпустці для догляду за дитиною до 3 років і якій доходи протягом останніх 12 календарних місяців підприємством не нараховувалися, потрібно проводити на підставі розміру посадового окладу без врахування додаткових надбавок, вказаних у штатному розкладі.

Розглянемо нарахування компенсації невикористаної відпустки у випадку, якщо протягом розрахункового періоду жінка перебувала у відпустці для догляду за дитиною до трьох років.

Приклад: Працівниця перебувала у відпустці по догляду за дитиною до трьох років з 20 лютого 2014 року. Її посадовий оклад станом на 01.02.2015 р. становить 4000 грн. Працівниця 01.02.2015 р. вирішила звільнитися. Їй належиться компенсація за 20 днів невикористаної щорічної відпустки.

Розрахунок компенсації потрібно провести так:

1) розраховуємо фактичний заробіток працівниці за 12 місяців розрахункового періоду (з 01.02.2015 р. до 31.01.2016 р. включно) 48000 грн = (4000 грн х 12 календарних місяців);

2) визначаємо кількість календарних днів, на які потрібно поділити отриманий фактичний заробіток працівниці: 354 к. д. = 365 к. д. - 11 святкових і неробочих днів;

3) розраховуємо середньоденну заробітну плату: 135,59 грн = 48000 грн ÷354 к. д.;

4) сума нарахованої компенсації за дні невикористаної відпустки становить 2711,80 грн = 135,59 грн х 20 к. д.
в таблиці 5 Звіту з ЄСВ за відповідний місяць досить заповнити один рядок — про звільнення (окремо відображати закінчення відпустки для догляду за дитиною не потрібно). У такому рядку необхідно зазначити, зокрема: у реквізиті 7 код типу застрахованої особи «1» або, якщо вона працювала за сумісництвом, — код «2»; у реквізиті 11 — дату (календарне число) звільнення, а в реквізиті 13 — підставу звільнення.
компенсація за невикористану відпустку, нарахована працівнику під час звільнення (за місяць, у якому особа звільнилась), відображається в таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 454 у складі заробітної плати за місяць і без виділення цієї суми окремим рядком.
количество отработанных дней - 0
Таня, спасибо огромное за комментарий, все разжевали, можно еще вопросик: дни компенсации за неиспользованный отпуск декретчицы, последний раз она в отпуске была ноябрь 2014г., отпуск по беремнности и родам июнь 2015г, в отпуск до 3х лет пошла ноябрь 2015г.Правильно ли я понимаю, что дни компенсации я должна расчитать с ноября 2014 по ноябрь 2015г., т е в расчете учитывается отпуск по беременности и родам, а отпуск до 3х лет - нет?
отпуск до 3 лет не учитывается для расчёта дней отпуска !
только декретные 126 дней
Quote
TanyaOdessa
отпуск до 3 лет не учитывается для расчёта дней отпуска !
только декретные 126 дней
Спасибо ооогромное, Вы единственный человек со всего форума, кто подсказал!!!thumbs up
Quote
nikon
Это другое дело!smiling smiley
Я бы увольняла её 30-м июня, в табл. 5 показала её 2-мя строками: окончание отпуска по уходу - 30.06 и увольнение - 30.06.Рабочих дней совсем бы не показывала, в табл.6 - только компенсацию, и тогда дней труд. отношений - 30.
Моё мнение.
Добрый день, подскажите, если декретчица увольняется, не выходя из отпуска до 3-х лет, насчитана компенсация отпуска, з п нет, в табл.6 категорию какую выбирать 1 или 42?
Думаю, категория 1. Вы же начисляете ей компенсацию за отпуск, следовательно, эта компенсация и есть база начисления ЕСВа.
42 - это же особи, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами. А у них база начисления ЕСВа - допомога по вагітності/пологах.
Я теж вибирала категорію 1,коли в мене була аналогічна ситуація.(Телефонувала в пенсійний)
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00038300000000002