Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

продаж авто за договором комісії

Відправлено користувачем tiex1994 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Колеги, хелп! Не маю на руках всієї первинної документації (доносять, не питайте - просто поспівчувайте)
Продали б/у автомобіль (основні засоби)
Гроші оплачує фізична особа-покупець через банк на наш р/р згідно виписаного рахунку. Ми з покупцем уклали прямий договір купівлі-продажу. Зняли собі з обліку і ДАІ, отримали гроші.

Для постановки на облік в ДАІ між нашим покупцем фізичною особою та фірмою-комісіонером укладено договір.

На кого я маю реєструвати податкову накладну?
Покупець - фізична особа, неплатник ПДВ
Фірма-комісіонер - платник ПДВ, дзвоню їм в бухгалтерію - кажуть не на них, між ними і нами тільки угода на 120 гривень на комісійну винагороду.
Я щось спантеличена. Я якісь нюанси? Хочу почитати, щоб потім з тими коригуваннями не возитися в разі чого.
Час на реєстрацію ще є в принципі.
на ФО


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Quote
Р.В.
на ФО
дякую, бо мене щось спантеличило

(звідси [www.visnuk.com.ua])

Quote
Передачу товарів у рамках договору, за яким сплачується комісія за продаж, пп. «е» пп. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу віднесено до постачання. Отже, передача товарів комітентом комісіонеру — це об’єкт оподаткування ПДВ (пп. «а» п. 185.1 ст. 185 цього Кодексу). Базою оподаткування в цьому випадку є вартість постачання цих товарів, визначена згідно зі ст. 188 Податкового кодексу (п. 189.4 ст. 189 цього Кодексу). Дату збільшення податкових зобов’язань з ПДВ і податкового кредиту комітент і комісіонер визначають згідно зі статтями 187, 198 Податкового кодексу, тобто у загальновстановленому порядку за правилом «першої події». Це означає, що при передачі товарів у межах договору комісії: комітент на дату передачі нараховує зобов’язання з ПДВ, при цьому базу оподаткування він визначає виходячи з договірної вартості таких товарів. Однак база оподаткування ПДВ не може бути нижчою за ціну придбання таких товарів, а при передачі самостійно виготовлених товарів — нижчою за звичайні ціни. [b][u]Комітент складає за такою операцією податкову накладну (далі — ПН) на ім’я комісіонера і зобов’язаний зареєструвати її в єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) у визначений Податковим кодексом термін; комісіонер[/u][/b] на дату отримання товарів від комітента визнає податковий кредит на підставі зареєстрованої в ЄРПН комітентом ПН. Аналогічне роз’яснення міститься і в категорії 101.06 загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (далі — ЗІР). Під час продажу товарів покупцеві комісіонер нараховує зобов’язання і складає ПН на ім’я покупця і в строки, передбачені Податковим кодексом, реєструє її в ЄРПН, на підставі якої покупець визнає податковий кредит. Щодо наданих комісіонером послуг, то базу оподаткування з ПДВ він визначає згідно з п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу — виходячи з договірної вартості послуг, але не нижче їх звичайної ціни. Комісіонер нараховує зобов’язання і виписує ПН комітенту за правом «першої події» (отримання компенсації вартості послуг або підписання акта наданих комісійних послуг). Якщо згідно з договором комісіонер утримує винагороду з коштів, що надійшли від покупця товару, то зобов’язання з комісійних послуг комісіонер нараховує на дату надходження цих коштів, для чого складає ПН на ім’я комітента і реєструє її в ЄРПН.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00027999999999995