Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Авансовий звіт

Відправлено користувачем Oksigen 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Авансовий звіт
Така ситуація, директор за власні кошти купив для підприємства холодильник. У видатковій накладній , покупець - фізична особа. Тепер він приніс всі доки, "склав" авансовий звіт і хоче щоб йому відшкодували кошти. Якщо я відшкодую йому кошти , я маю сплатити з суми відшкодування 18+1,5 % , як з доходу фізособи, тому що за видатковою покупець - він, а не підприємство, тому з усього виходить, що я у нього купую цей холодильник, а не відшкодовую. А потім щоб оприбуткувати я маю від його імені скласти первинний документ, тому що де у мене підстава для оприбуткування ?
Все вірно, яка ваша думка ?
Re: Авансовий звіт
Документи виписані на нього, як покупця - все вірно. Можна оприбуткувати без податків (ПДФО та ВЗ), згідно авансового звіту та видаткової накладної.
Re: Авансовий звіт
Придется облагать налогами ВЗ, ПДФО и оформлять как покупку у физ лица.
Или переделать расходную накладную на ТОВ и тогда налогами не облагать


Re: Авансовий звіт
Quote
accountent
Документи виписані на нього, як покупця - все вірно. Можна оприбуткувати без податків (ПДФО та ВЗ), згідно авансового звіту та видаткової накладної.

Як я, можу оприбуткувати без податків, якщо покупець він ?
Re: Авансовий звіт
а якщо зробити наказ по підприємству, призначати його відповідальним за придбання?
Re: Авансовий звіт
Все равно в накладной должно быть предприятие.
Re: Авансовий звіт
Відповідно до частини другої ст. 9 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 996) первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов’язкові реквізити:
назву документа (форми);
дату складання;
назву підприємства, від імені якого складено документ;
зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;
посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;
особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Первинні документи, складені в електронній формі, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.

Тобто, якщо в видатковій накладній покупець фіз особа, які в мене підстави оприбутковувати за такою накладною
Re: Авансовий звіт
назва підприємства, від імені якого складено документ - это название поставщика, а не покупателя, но я бы не рисковала. Объясните директору все сложности, может он переделает документы на предприятие или откажется от возмещения. Все же 19,5% - это много.
Re: Авансовий звіт
Але видаткова накладна складається і підписується від обох сторін. Продавець накладну не буде переробляти, директор наполягає на тому, що досить наказа від підприємства доручити купити холодильник. Проте в вважаю що первинний документ в такому випадку не вказує на господарську операцію саме між підприємствами.
Конечно, документы должны быть на предприятие, а не на физлицо.
Re: Авансовий звіт
Не вказує, згодна. Якщо директор наполягає, я б зробила як він хоче, але попередила про наслідки.
До речі, а який документ підтверджує оплату? Касовий чек? Сума не перевищує 10 тисяч гривень?
Re: Авансовий звіт
Там ще одна цікавинка. Разом з транспортними послугами по чеку більше 10 тис. Але це підзвітну особу не бентежить, просить відшкодувати до 10 тис без транспортних витрат. Чек один )))
Re: Авансовий звіт
Вы ему возместить можете и больше 10 тысяч, а вот расчеты между предприятиями не должны 10 тысяч превышать. Подтверждение расчетов - чек, который превышает 10 тысяч. В общем проколы со всех сторон.
Вот, например, мой директор покупал стройматериалы у ФОПа, чеки не превышают 10 тысяч, но набралось их много. Сейчас возмещаем по возможности, но не более 50 тысяч в день. На выдачу сотруднику лимит 50 тысяч действует.
Re: Авансовий звіт
Так, абсолютно згодна. Це все зрозуміло для нас з вами, та інколи буває важко пояснити не бухгалтерам ))
Дякую )
Re: Авансовий звіт
Зробіть наказ по підприємству, як каже директор. Про те, що ви уповноважуєте його купити холодильник. Ви йому ж кошти наперед не видавали? То ж покупець - директор, а не підприємство і не варто вимагати накладну на фірму.
Re: Авансовий звіт
Можете суму розбити на 2 платежі і відшкодувати в різні дні.
Re: Авансовий звіт
Ви повинні оприбуткувати згідно авансового звіту і видаткової накладної на покупця - директора.
Re: Авансовий звіт
дописати в накладній через директора..на тов..він же працівник фірми..і зробити наказ уповноважити купити для госп. діяльності п-ва тмц...
Re: Авансовий звіт
відшкодовувати не більше 10 тис. грн...
Re: Авансовий звіт
Quote
accountent
Можете суму розбити на 2 платежі і відшкодувати в різні дні.
Не путайте. Возмещать можно до 50 тыс.грн, а рассчитываться между предприятиями до 10 тыс.грн. Так что возмещение в разные дни не поможет никак.
Пример 1. Директор купил что-то, оплатил 10 тыс грн сегодня, 10 тыс.грн завтра и 10 тыс.грн послезавтра. Ему возместили 30 тыс.грн одной суммой в один день. Никаких нарушений нет.
Пример 2. Директор оплатил в один день 10 тыс поставщику А и 10 тыс. поставщику Б. Здесь также нет нарушений и возместить, либо выдать заранее можно также всю сумму.
Пример 3. Директор оплатил в один день одному поставщику 11 тыс.грн - это нарушение, хоть по 1 грн в день выдавай.
Re: Авансовий звіт
Quote
accountent
Зробіть наказ по підприємству, як каже директор. Про те, що ви уповноважуєте його купити холодильник. Ви йому ж кошти наперед не видавали? То ж покупець - директор, а не підприємство і не варто вимагати накладну на фірму.

Якщо покупець директор, то я купила у директора а не у безпосереднього продавця. Якщо директор діяв від імені компанії за дорученням,або за трудовою угодою, то стороною господарської операції, відповідно до первинного документа має бути саме підприємство. Хіба не так ?
Re: Авансовий звіт
Якщо директор купить канцтовари і принесе вам на чек на відшкодування + напише авансовий звіт, ви теж накладну будете вимагати від фірми на підприємство? Чи так само оплатить паливо у відрядженні? Принцип той самий. Навіщо йому доручення? Напишіть наказ, щоб податкова не придралася, що купив за свої гроші, а мав перед цим отримати аванс на покупку.
Re: Авансовий звіт
[news.dtkt.ua]
Так, відшкодовувати директору можна суму до 50 000 грн., і це можна робити не обов"язково готівкою.
Re: Авансовий звіт
Тут не канцтовари, а основний засіб вартість 12 тис. і сплачено одним чеком за один день. Тобто ви вважаете що тут немає порушень на суму розрахунку між спд , бо ми придбали не в спд а у фізособи , і разом з тим немає підстав для нарахувань податків з доходу фіз осіб , бо купили в спд, первинний документ наказ ? Я іронізую звичайно.
Re: Авансовий звіт
Якщо холодильник купили в СПД, і виписані первинні документи правильно, на покупця (директора) + додані виписка та витяг з держ.єдиного реєстру + попередньо видали наказ, про те, що доручаєте купити ОЗ холодильник директору за власні кошти з подальшим відшкодуванням + він надав авансовий звіт, то де тут порушення?
Re: Авансовий звіт
[news.dtkt.ua]
Цікава стаття на цю тему. Можна написати в податкову, щоб дали роз"яснення. Але я б відшкодовувала згідно тих документів, які перелічила вище і не утримувала б ніяких податків.
Re: Авансовий звіт
Так ось у тому й справа, що документи виписані на покупця - директора, за документами покупець - не ТОВ, а саме директор. Якби я була податковим інспектором, я б наполягала, що покупець фізична особа, і підстави для цього наочні - первинний документ видаткова накладна, гарантійний талон, виписаний знову ж таки на фо. Продавець платник ПДВ. Але податкового кредиту у ТОВ немає.
З іншого боку, якщо ми наполягаемо що доручили директору купити холодильник і він діяв за дорученням , тобто від імені підприємства, то невже тут немає порушення в перевищенні готівкових розрахунків в 10 000 між СПД ?
У чому тут вигода для підприємства заохочувати такі операції директором ?
Для порівняння, аналогічні операції в обліку: на станції ТО директор розраховується готівкою, діє за дорученням підприємства ,СТО виписує акти на ТОВ і реєструє ПН.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000467