До 250 евро за окурок: в Брюсселе в четыре раза увеличивают штраф ВСУ получили партию бронеавтомобилей "Новатор" Куриный шашлык из духовки - дома, как на пикнике Харьковский аэропорт вошел в ТОП-5 рейтинга ACI Europe Лишь 70% депутатов были на всех заседаниях Совета в ноябре — КИУ Помпео доволен работой Йованович и Тейлора в Украине Сенцов считает, что ЕС мог бы принять более жесткие меры в отношении Путина В госпитале скончался командир 128-й бригады В Украину идут морозы Провокационная реклама туристического Вильнюса стала лучшей в мире
Головна порталу Дт-Кт
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

РК до помилково зарахованих коштів

Відправлено користувачем lenk1998 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
На рахунок надійшли помилкові кошти від контрагента, податкова була виписана.
Кошти було повернено контрагенту 21.08.19, але Розрахунок коригування не було виписано. Підкажіть яким числом має бути РК, і як правильно його зареєструвати?
Расчет корректировки Вы должны составить датой возврата средств, т.е. 21.08.19. Расчет корректировки на возврат средств делаете Вы и направляете на регистрацию Вашему контрагенту. Код причины "103"
А як цей РК включити до декларації?
Це має ж бути до серпневої декларації так? Це має буде Уточнююча?


Для продавца действует ключевое правило: продавец может уменьшить НО только после (!) регистрации покупателем «уменьшающего» РК (п.п. 192.1.1 НКУ).

При этом, как поясняют налоговики, определять период для отражения уменьшения НО в декларации по НДС покупателю следует с оглядкой на «своевременность/несвоевременность» регистрации покупателем РК (см. письма ГФСУ от 22.01.2016 г. № 2052/7/99-99-19-03-02-17, от 12.03.2018 г. № 952/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, консультацию из БЗ 101.23). А значит, продавец уменьшает НО:

— в периоде составления РК — если покупатель зарегистрировал РК «своевременно»;

— в периоде регистрации РК — если покупатель зарегистрировал РК «несвоевременно».
До кого застосовується штраф за порушення граничних термінів реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг?

Консультує ДФСУ

ДФСУ у підкатегорії 101.27 ресурсу «ЗІР» нагадують, що п. 120-1.1 ПКУ визначено, що порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в ЄРПН тягне за собою накладення штрафу на платника ПДВ, на якого відповідно до вимог ст. 192 та ст. 201 ПКУ покладено обов’язок щодо такої реєстрації.
При цьому відповідно до п. 192.1 ПКУ розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача – платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН, зокрема, отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.
Враховуючи викладене, штрафні санкції за порушення граничних термінів реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування застосовуються контролюючими органами в порядку та розмірах, передбачених ст. 120-1 ПКУ, до особи, на яку покладено обов’язок щодо такої реєстрації.

Від редакції: Коли покупець є платником ПДВ на момент складання РК, то штраф за його несвоєчасну реєстрацію буде застосовано саме до покупця.
Якщо ж "мінусовий" РК складається до ПН на покупця-неплатника ПДВ, то реєстрацією РК буде займатися постачальник. Відповідно до нього буде застосовано штраф.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2017 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000745