Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Виплата дивідендів

Відправлено користувачем nata_lis 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
ТОВ планує виплатити за підсумками 2019 року дивіденди засновнику юридичній особі, форма власності якого акціонерне товариство. Як правильно здійснити оподаткування та виплату? Дякую.
57.1-1.2. Крім випадків, передбачених підпунктом 57.1-1.3 цього пункту, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

Авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов’язання щодо якого погашене. У разі наявності непогашеного грошового зобов’язання авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті. Авансовий внесок обчислюється за ставкою, встановленою пунктом 136.1 статті 136 цього Кодексу. Сума дивідендів, що підлягає виплаті, не зменшується на суму авансового внеску.

При цьому у разі якщо дивіденди виплачуються за неповний календарний рік, то для обрахунку суми зазначеного перевищення використовується значення об’єкту оподаткування, обчислене пропорційно кількості місяців, за які сплачуються дивіденди. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.

Сума попередньо сплачених протягом податкового (звітного) періоду авансових внесків з податку на прибуток під час виплати дивідендів підлягає зарахуванню у зменшення нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за такий податковий (звітний) період.

У разі якщо сума авансового внеску, попередньо сплаченого протягом звітного періоду, перевищує суму нарахованого податкового зобов’язання підприємством - емітентом корпоративних прав за такий податковий (звітний) період, сума такого перевищення переноситься у зменшення податкових зобов’язань наступних податкових (звітних) періодів до повного його погашення, а під час отримання від’ємного значення об’єкта оподаткування такого наступного періоду - на зменшення податкових зобов’язань майбутніх податкових (звітних) періодів до повного його погашення.

57.1-1.3. Авансовий внесок, передбачений підпунктом 57.1-1.2 цього пункту, не справляється у разі виплати дивідендів:

на користь власників корпоративних прав материнської компанії, що сплачуються в межах сум доходів такої компанії, отриманих у вигляді дивідендів від інших осіб. Якщо сума виплат дивідендів на користь власників корпоративних прав материнської компанії перевищує суму отриманих такою компанією дивідендів, дивіденди, сплачені в межах такого перевищення, підлягають оподаткуванню за правилами, встановленими підпунктом 57.1-1.2 цього пункту. З метою оподаткування материнська компанія веде наростаючим підсумком облік дивідендів, отриманих нею від інших осіб, та дивідендів, сплачених на користь власників корпоративних прав такої компанії, і відображає у податковій звітності дивіденди в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику;

платником податку на прибуток, прибуток якого звільнений від оподаткування відповідно до положень цього Кодексу, у розмірі прибутку, звільненого від оподаткування у період, за який виплачуються дивіденди;

фізичним особам.
Добрый день! подскажите пож. как исправить: при перечислении дивидендов учредителям в платежке не верно указали период, за который выплачиваются дивиденды
и еще вопрос, можно ли платить дивиденды за 2019 год если еще не выплачены за 2018?


1. Сделать письмо на учредителей с текстом типа "просим считать верным следующее назначение платежа".
2. Да. Это ваше право (учредителей) - за какой год выплачивать дивиденды. Главное - чтоб была прибыль в б/у.
большое спасибо!
подскажите, пж, за 2019 год прибыль 80 тыс, за 2018-убыток 30 тыс, сколько дивидендов можно выплатить по максимуму? спасибо
Это данные бух.учета?
Если да, то можете выплатить дивиденды за 2019г. со всей суммы прибыли, если хотите.
Re: Виплата дивідендів
Нерезиденты хотят получить дивиденды. Раньше никогда не платили. Подскажите пожалуйста есть ли какие-то ограничения и верно ли налогообложение.
1. За 2019 год Прибыль в финансовой отчетности стр 2350 Ф № 2 = 5 131
- Можно ли выплатить всю эту сумму единственным учредителям за минусом налога на репатриацию?
Из нее я доолжна удержать налог на репатриацию ( возможно 5 % Кипр , при получении Справки о резидентском статусе)
А также оплтатить Аванс налога на прибыль 18 % со всей суммы 5 131? Важно: налог на прибыль за 2019 год не начислялся и не выплачивался так как еще тянутся убытки прошлых лет в налоговой отчетности. В какой момент начислять и платить аванс по налогу на прибыль? Отчетность в 2020 по налогу на прибыль будет годовая, тк за 2019 менее 20 млн доход был.

Ничего ли я не упустила?
Re: Виплата дивідендів
При выплате дивидендов нерезиденту и при подаче финансовой отчетност в банк вы не получали запрос каким образом именно была сформирована прибыль? Что есть ограничения? Никто не сталкивался?
Re: Виплата дивідендів
так понимаю бред банка
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00032600000000005