Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Яку номенклатуру вказати у пн ,виписану на помилково перераховані кошти від контрагента,з яким є договірні відносини?

Відправлено користувачем elenka ua 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Доброго ранку,шановні колеги! Вперше у мене ситуація,коли наш постійний покупець перерахував нам випадково 200к,через 4 дні ми повернули. Але кошти від контрагента,з яким маємо договірні відносини. Потрібно виписати пн на дату зарахування і рк на дату повернення. Це мені все зрозуміло. Єдине,що ввело мене у ступор-а що вказати у цій пн? Який товар? Буду дуже вдячна за поради)
Quote
elenka ua
Потрібно виписати пн на дату зарахування і рк на дату повернення. Це мені все зрозуміло.
Серйозно? На якій підставі?
На підставі роз'язнень податкової. Якщо кошти отримано від контрагента,з яким немає договірних відносин і гроші повернуті не пізніше 5 днів,то виписувати пн не потрібно,якщо договірні відносини є-виписуй пн!


Якщо кошти помилкові та повернуті протягом 5 днів, нічого виписувати не потрібно.
Була така ситуація років 8 тому. Покупець просто переплутав контрагентів, повинен був заплатити не нам, а комусь із схожою назвою. Ще й повернули через 2 тижні, але у тому ж місяці. Консультувалась у податковій, вони наполягали на виписці ПН, але нічого путнього з приводу номенклатури сказати не змогли. Вирішила нічого не виписувати.
От якби покупець заплатив по рахунку, а потім відмовився від товару, тоді ПН та РК треба виписувати.
Ще гляньте, що у платіжці написано. Якщо, наприклад, Ви продаєте меблі, а Вам заплатили за овочі, тут явно помилковий платіж. Тай чи є Ваш номер договору в платіжці?
Ми продаємо насіння і в призначенні вони вказали просто оплата за насіння. Але ні договору ,ні рахунку не вказано.
Quote
elenka ua
На підставі роз'язнень податкової. Якщо кошти отримано від контрагента,з яким немає договірних відносин і гроші повернуті не пізніше 5 днів,то виписувати пн не потрібно,якщо договірні відносини є-виписуй пн!
А можна посилання на оце, з вашого дозволу, "роз'яснення"?
Податківці у консультації від 15.03.2019 р.№1069/6/99-99-15-03-02-15/ІПК роз’яснюють, що при зарахуванні помилкових коштів податкова накладна не складається за умови дотримання таких вимог:

-відсутні будь-які договірні відносини на постачання товарів (послуг) між отримувачем коштів і особою, що перерахувала такі кошти;
-помилкові кошти повернено платнику у встановлений чинним законодавством термін
Тоже не вижу причин составлять НН и РК.

Но если автор хочет перестраховаться, то в номенклатуре писать только что попало.

Хоть из предыдущей спецификации/накладной, хоть любую позицию и любое кол-во.
Quote
elenka ua
Податківці у консультації від 15.03.2019 р.№1069/6/99-99-15-03-02-15/ІПК роз’яснюють, що при зарахуванні помилкових коштів податкова накладна не складається за умови дотримання таких вимог:

-відсутні будь-які договірні відносини на постачання товарів (послуг) між отримувачем коштів і особою, що перерахувала такі кошти;
-помилкові кошти повернено платнику у встановлений чинним законодавством термін
Навіть, якщо знехтувати силою (або більше безсиллям) ІПК у принципі, то за змістом там лише кажуть, що за певних умов накладна не складається. Але це зовсім не означає, що за усіх інших умов податкова обов'язково складається.
У вашій ситуації ПЗ немає звідки виникнути.
Дякую,колеги! Аби не сума пдв 30 тис,може б і не парилась.. А так...думаєш,як перестрахуватись...
Думаю, в нынешних условиях для перестраховки лучше ничего не регистрировать. А то заблокируют, и что потом делать? Если заблокируют НН, невозможно зарегистрировать РК. А могут НН зарегистрировать, а РК заблокировать. Оно Вам надо?
Приведенная выше консультация является индивидуальной, т.е. не для всех. Опять же, неясно что там спрашивалось. Может там был вопрос именно по оплате без договорных отношений, поэтому о них и написали. Если в письме на возврат средств указано, что они именно ошибочные, пусть попробуют доказать, что НН нужно было выписывать. Да и что им это даст? Какие последствия могут быть, если НН и РК не зарегистрировать? Если оба события в одном месяце, на результат не влияет.
На результат не влияет, если НН и РК в одном месяце и своевременно зарегистрированы.

Если не зарегистрированы и в декларации не отражены, то проверяющие для начала доначислят НО+штраф+пеню.
А потом можно оспаривать smiling smiley

Как я понимаю, именно этого и опасается автор.
Quote
Виктория-3
На результат не влияет, если НН и РК в одном месяце и своевременно зарегистрированы.

Если не зарегистрированы и в декларации не отражены, то проверяющие для начала доначислят НО+штраф+пеню.
А потом можно оспаривать smiling smiley

Как я понимаю, именно этого и опасается автор.
Ви мене розумієте) а ще штраф в %від суми пдв,якщо податкову таки зобов'яжуть зареєструвати...
Та да, у них фантазия хорошо работает, вполне могут НО доначислить, а минус НО не заметить. Но думаю оспорить будет не очень сложно. Все таки ошибочные - это ошибочные, а еще и возвращены вовремя. Впрочем, решать Вам. Только прежде чем регистрировать НН, свяжитесь с покупателем и уточните, сможет ли он зарегистрировать РК. Вдруг у него рег.сумма в минусе.
Quote
Blick
Та да, у них фантазия хорошо работает, вполне могут НО доначислить, а минус НО не заметить. Но думаю оспорить будет не очень сложно. Все таки ошибочные - это ошибочные, а еще и возвращены вовремя. Впрочем, решать Вам. Только прежде чем регистрировать НН, свяжитесь с покупателем и уточните, сможет ли он зарегистрировать РК. Вдруг у него рег.сумма в минусе.
Дякую! Остаточне рішення прийму тільки порадившись з керівництвом і звичайно перезвоню контрагенту)
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00032799999999999