РНБО затвердила Стратегію біобезпеки і біологічного захисту Україна придбає у Британії бойові кораблі та ракетне озброєння – посол В Украину пришел антициклон: какой будет погода РНБО ввела санкції ще проти 237 осіб за російські вибори в ОРДЛО та Криму Радбез затвердив План оборони України – Данілов В Україні потеплішає до +20 В Україні розширили «червону» зону - додали ще чотири області В Украине сегодня прогнозируют до +17 ° и немного дождей Україна перейде на зимовий час в останню неділю жовтня На Марсе точно была вода: NASA подтвердило существование древнего озера
Головна порталу Дт-Кт
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Продажа подарочных сертификатов ФОП на ЕН и оплата ими

Відправлено користувачем FyDD 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Если ФОП на ЕН будет продавать подарочные сертификаты. А потом клиенты с ним же расплачиваются ими
1. не будет ли это не денежной формой расчета, с точки зрения фискалов-типа бартера.?

2. Есть ли специальный КВЕД для сертификатов.?

3. Продали, например ПСерт. на 1000грн. -доход 1000грн.
Потом клиент купил товар за ПС на 1000грн.-еще доход . Итого 2000грн. дохода
Если сразу пришел без ПС и купил за нал или по карте - то доход 1000грн.
Получается задваивание дохода, или что то не так понимаю.?

Кто имел дело с ПСертификатами подскажите, плиз
Про ФОП не знаю, себе такую статью сохранила , может поможет [i.factor.ua]
ПС расцениваются как предоплата. Поэтому доход только при продаже ПС. В дальнейшем в чеке РРО сертификат отражается как оплата товара.

К примеру, купил ПС за 1000грн. - дал 1000грн. наличными или картой = доход 1000грн. Потом продал товар за 1200грн. Расчет частично ПС, частично деньгами - дал 200грн. наличными или картой = доход 200грн.


Quote
Виктория-3
Тут попалась старенькая статья - ФОП и ПС:
[i.factor.ua]

Спасибо
Беспокоит именно проблема ФОП – не лишат ли ЕН и нужен ли КВЕД на ПС?
Ниже то что нашел. Внушает беспокойство

https://i.factor.ua/journals/nibu/2018/august/issue-67/article-38712.html
В то же время он подтверждает внесение авансовой оплаты за товары/услуги в сумме, соответствующей номиналу такого сертификата. Причем ПС не является денежным инструментом или платежным документом, его выпуск не требует получения банковской лицензии/разрешений.
выводы
• Подарочный сертификат представляет собой обязательство продавца (его эмитента) продать товар или оказать услугу предъявителю такого сертификата
.


[buhgalter911.com]
Подарочный сертификат - это документ, подтверждающий платеж в виде предоплаты за товары или разного рода услуги в указанных в нем магазинах (предприятиях), на сумму, эквивалентную номиналу сертификата.
Получив от предприятия подарочный сертификат на определенную сумму, работник получает право в пределах этой суммы приобрести товары в магазинах и тому подобное.
Следовательно, выдача подарочных сертификатов работникам является выплатой заработной платы в неденежной форме.

.
В Вашей статье единщикам уделили всего один положительный абзац. Но с 2010 позиция фискалов могла много раз измениться, и бюджет пустой.
Так что не знаю что делать
А что именно смущает-то?

КВЕДа нет и быть не может, т.к. продажа ПС - не вид деятельности.

По сути, это элемент маркетинговой политики для увеличения продаж.
Как рекламная раздача листовок, к примеру.

А продаете вы свой товар.
Не будут ли трактовать оплату купленным ПС за товар как НЕ денежную форму расчета.?
Отсюда проблема с ЕН может быть
Нуу, до сих пор налоговикам такое в голову не приходило smiling smiley
Напишите на обороте сертификата и в документе, который описывает вашу программу лояльности, что данный документ подтверждает внесение покупателем предоплаты за товар, который он приобретет в вашем магазине на протяжении срока действия ПС.
а если не воспользуются ПС куда эту предоплату?
Quote
laneta
а если не воспользуются ПС куда эту предоплату?

В доход, когда истечет срок его действия (обычно 0,5 года или 1 год).

Без корректировки НО, т.к. возврата денег не будет.
доход на едином налоге вы уже должны были показать тогда, когда вам за этот подарочный сертификат заплатили. И даже если его не отоварят, то доход уже зафиксирован
Quote
demidsl
доход на едином налоге вы уже должны были показать тогда, когда вам за этот подарочный сертификат заплатили. И даже если его не отоварят, то доход уже зафиксирован

для ФОП на ЕН доход - это получение денег. Я тоже думаю, что доход по продаже ПС надо отражать.
На общей системе для юрика сертификат = авансу.
И тогда ""В доход, когда истечет срок его действия (обычно 0,5 года или 1 год).""

А дальше ?
Товар в обмен на ПС .? неденежная форма расчета?
Как то мучают сомнения
Quote
demidsl
доход на едином налоге вы уже должны были показать тогда, когда вам за этот подарочный сертификат заплатили. И даже если его не отоварят, то доход уже зафиксирован

Я имела в виду бухгалтерский учет юрлица.

Для целей обложения единым налогом доход, конечно, в момент получения денег за ПС.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 20.04.2021 р. № 1626/ІПК/99-00-04-003-03-06

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності і в межах компетенції повідомляє.

Платник податку у зверненні повідомив, що зареєстрований фізичною особою - підприємцем - платником єдиного податку першої групи, основним видом діяльності якого є надання послуг перукарнями та салонами краси. Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання чи може він перебуваючи на першій групі платника єдиного податку продавати подарункові сертифікати із зазначенням переліку і вартості своїх послуг, а потім надавати власнику сертифіката такі послуги.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу XIV Кодексу.

Згідно з пп. 1 п. 291.4 ст. 291 Кодексу до платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Пунктом 291.7 ст. 297 Кодексу визначено перелік побутових послуг населенню, які можуть надаватися першою та другою групами платників єдиного податку, зокрема, послуги перукарень.

Таким чином, оскільки вказаний перелік не містить такої побутової послуги як продаж подарункових сертифікатів для надання перукарських послуг пред'явнику сертифіката, то здійснюючи такий продаж, фізична особа - підприємець - платник єдиного податку порушує умови перебування на першій групі платника єдиного податку.

У разі здійснення платником єдиного податку першої групи діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу, зобов'язаний перейти на сплату інших податків і зборів - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність (абзац дев'ятий пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Кодексу).

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2017 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00034599999999996