В Чернобыле создали художественный "Ковчег" В Киеве не планируют переводить все школы на дистанционное обучение На зонде NASA, который «терял» образцы астроида, уладили проблему В Украину идут похолодание и дожди Иммунитет после COVID-19 сохраняется не менее пяти месяцев Синоптики спрогнозировали, когда в Украине снова потеплеет 90-95% инфицированных Covid не нуждаются в госпитализации - практикующий врач Астрономы обнаружили самую маленькую «планету-изгоя» в межзвездном пространстве Дожди почти по всей Украине. Синоптик дала прогноз погоды на выходные Медиков будут привлекать к «ковидным» бригадам на контрактной основе - Ляшко
Головна порталу Дт-Кт
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Купляємо у ФОП основний засіб, чи платимо ми ПДФО і в.з.?

Відправлено користувачем Oleg_s 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
ФОП на єдиному под.-3група, є КВЕД 46.69 Оптова торгівля іншими машинами та устаткуванням.
Продає верстат.

Чи маємо ми(юр.підприємство, заг.система) платити ПДФО і військовий збір, при купівлі верстата у ФОПа?
Чи є ми податковими агентами при цій операції?
что бы Вы не покупали у ФОПа (на любой системе) - платить НДФЛ и в сб не нужно, Вы не налоговый агент, здесь споров нет. Другое дело- показать/не показать в 1ДФ- я показываю, мне так проще, чем потом отбиваться от налоговиков.
Quote
Альонка
что бы Вы не покупали у ФОПа (на любой системе) - платить НДФЛ и в сб не нужно, Вы не налоговый агент, здесь споров нет. Другое дело- показать/не показать в 1ДФ- я показываю, мне так проще, чем потом отбиваться от налоговиков.

"..292.1. Доходом платника єдиного податку є:

1) для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності;...."

Якщо ФОП продає ОЗ, що використовувався у господарській діяльності і це не є його основна діяльність, продавати верстати, то це є продаж як не від ФОПа, єдинника, а як від "простої" фіз.особи із всіма податками, чи не так?


У Вас же расходная накладная от ФОП, а Вы для него не налоговый агент. Тем более чем Вам верстат не "інші машини та устаткування"? Вот если бы у него был КВЕД продажи одягу, или еще какой, а он вдруг станок продал, могли бы вопросы возникнуть.
Мой ФОП однажды продал квартиру как физлицо. Тогда он подавал кроме декларации по единому налогу еще и декларацию про майновый стан. Сам подавал, покупателя это не касается.
Quote
Blick
У Вас же расходная накладная от ФОП, а Вы для него не налоговый агент.
Чому так категорично, а як же: "...173.3. У разі якщо стороною договору купівлі-продажу об'єкта рухомого майна є юридична особа чи самозайнята особа, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов'язана виконати всі визначені цим розділом функції податкового агента...."

Quote
Blick
.... Тем более чем Вам верстат не "інші машини та устаткування"? ...

В тому то і питання, чи можна вважати продаж верстата підприємницькою діяльністю по КВЕДу 46.69 Оптова торгівля іншими машинами та устаткуванням?
якщо в розшифровці є: "Цей клас включає: ...- оптову торгівлю іншим устаткованням, не віднесеним до інших угруповань розділу 46,....", при цьому є КВЕД 46.62 Оптова торгівля верстатами.
У тому пункті маються на увазі транспортні засоби та нерухомість, які належать ФОПу як фізичній особі.

І аж ніяк не верстати, пилососи, меблі і інше рухоме майно))


Тому ніяких податків ви не утримуєте. Від слова зовсім.
І відноситься чи не відноситься продаж верстата до виду діяльності ФОПа, вас аж ніяк не обходить.
Це його проблема.

Маючи його документи про держреєстрацію ФОПа, ви не утримуєте ні ПДФО, ані ВЗ.
Quote
Виктория-3
У тому пункті маються на увазі транспортні засоби та нерухомість, які належать ФОПу як фізичній особі.

І аж ніяк не верстати, пилососи, меблі і інше рухоме майно))


Тому ніяких податків ви не утримуєте. Від слова зовсім.

Так, для загального розвитку: Стаття 173. Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об'єктів рухомого майна.
Цивільний кодекс. Стаття 181. Нерухомі та рухомі речі ...2. Рухомими речами є речі, які можна вільно переміщувати у просторі.


А звідки слідує, що мова йде про транспортні засоби та ще й нерухомість?
Я в курсі цих визначень.

Відповідь на своє питання щодо утримання податків ви отримали.

Зазначу ще наступне: в п.292.1 мова йде про доходи ФОПа. Тобто це він має визначати, які отримав доходи та які податки йому платити.

Ви як контрагент при купівлі у ФОПа маєте зважати лише на норми п.177.8.
Вот только статья 173 касается обложения доходов физлиц, а не ФОПов. Если Вы покупаете станок у филица, тогда Вы налоговый агент. А ФОПов эта статья касается только при продаже недвижимости и транспортного средства, т.к. эти объекты в госорганах не оформляются на ФОП, поэтому ФОП может их продать только как обычное физлицо. Станок в госорганах не регистрируется, поэтому он может принадлежать ФОП, который его спокойно продает по своим правилам, в данном случае по разделу XIV НКУ.
Quote
Blick
.... Станок в госорганах не регистрируется, поэтому он может принадлежать ФОП, который его спокойно продает по своим правилам,...

Хіба може щось належати ФОП?

Згідно Цивільного кодексу:
".. Стаття 325. Право приватної власності

1. Суб'єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи..."


і ніяких ФОПів...
Quote
Oleg_s

.... Станок в госорганах не регистрируется, поэтому он может принадлежать ФОП, который его спокойно продает по своим правилам,...

Хіба може щось належати ФОП?

Згідно Цивільного кодексу:
".. Стаття 325. Право приватної власності

1. Суб'єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи..."

і ніяких ФОПів...

Не може))

Тому весь продаж ФОПами товарів обкладається ПДФО)))))))
Quote
Виктория-3
....
Відповідь на своє питання щодо утримання податків ви отримали.

Шкода, але ні, потрібно розібратися з аргументами...

Quote
Виктория-3

Зазначу ще наступне: в п.292.1 мова йде про доходи ФОПа. Тобто це він має визначати, які отримав доходи та які податки йому платити.

Ви як контрагент при купівлі у ФОПа маєте зважати лише на норми п.177.8.

Якщо мова йде про ФОПа, то він сам визначає свої податки і доходи, а якщо по всіх діях та документах ми маємо справу із фізичною особою, яка думає, що вона ФОП, то здається це починає бути нашою проблемою (Це по попередніх з’ясуваннях!!! Можливо помиляюся )
Я вже відповіла.

П.177.8.

Що там ФОП вважає, вас не обходить, поки ви придбаваєте у нього товари за договором, де він фігурує як ФОП.

Питанням правильності сплати податків такого ФОПа буде опікуватися ДФС.

Пошукайте статті на бух.сайтах, якщо тутешні відповіді вам не до вподоби))
Як ми можем мати справу із фізичною особою, яка думає, що вона ФОП?
Якщо у мене з'являється новий постачальник ФОП, я його обов'язково перевіряю на сайті Мінюста та на сайті ДПС. І я дійсно знаю, що він ФОП. Я можу придбавати у нього що завгодно без сплати податків. Якщо він продасть щось не по КВЕДу, це його проблема, він може злетіти з єдиного податку (лише якщо порушення найдуть), але я все одно за нього податків не плачу.

От цікаво, чого Ви саме до верстату причепилися? Чому питань не виникає, коли купляєте у ФОПа, наприклад, цвяхи. І цвяхи, і верстат, і щось інше для ФОПа просто товар, який він реалізує. Чого б тоді весь товар від ФОПів не обкладати податками?
Quote
Blick
Як ми можем мати справу із фізичною особою, яка думає, що вона ФОП?
Якщо у мене з'являється новий постачальник ФОП, я його обов'язково перевіряю на сайті Мінюста та на сайті ДПС. І я дійсно знаю, що він ФОП. Я можу придбавати у нього що завгодно без сплати податків. Якщо він продасть щось не по КВЕДу, це його проблема, він може злетіти з єдиного податку (лише якщо порушення найдуть), але я все одно за нього податків не плачу.

От цікаво, чого Ви саме до верстату причепилися? Чому питань не виникає, коли купляєте у ФОПа, наприклад, цвяхи. І цвяхи, і верстат, і щось інше для ФОПа просто товар, який він реалізує. Чого б тоді весь товар від ФОПів не обкладати податками?

Причепився до верстата, бо він коштує кілька сот тисяч і якщо ми з цієї суми маємо щось платити і не заплатимо, то штрафи будуть значними.
Ще виникли питання по КВЕДу, є код продаж верстатів, але ФОП працює по продажу всього іншого що не входить в групу 46, раніше перераховане, тобто, конкретно верстати не входять у все інше, бо вони вище перераховані в групі 46.

Ще зустрів консультації, що якщо ФОП продає якісь особисті основні засоби юр.особі, то юр особа є податковим агентом.

От і з’ясовую, що до чого....
А звідки Ви знаєте, особисте воно чи ні? Чи будете у ФОПа документи по придбанню верстата вимагати?
Скоріше за все ФОП використовував цей верстат у своїй діяльності, а тепер він йому не потрібен, тому і продає.

А КВЕД Вам зовсім ні до чого. Якщо ФОП на ЄП продає щось не по КВЕДу, він повинен з цієї суми сплатити підвищену ставку ЄП 15%. А зробить він це чи ні - то вже не Ваша справа. Ви за його діяльність не відповідаєте, та й контролювати його не маєте права. Припустимо, що сплатить він 15%, а Ви ще й ПДФО з нього хочете забрать. Не забагато буде? А якщо й не сплатить, податківці його штрафувати будуть, Ви тут також ні до чого.
До речі, якщо Ви купуєте ОЗ, то воно тільки у Вас ОЗ. У продавця це може бути звичайний товар, а у виробника взагалі продукція. Так що впевнено сказати, що ФОП продає ОЗ Ви не можете. Може він ті верстати кожен день купує та перепродає і це для нього звичайна підприємницька діяльність. А при придбанні товару у ФОП Ви не податковий агент, скільки б той товар не коштував.
Oleg_s лично я с Вами полностью согласна, сумма большая. Я бы попросила ФОПа добавить квед 46.62, это совсем не сложно, бесплатно, просто подать форму регистратору, делается в течение часа, и ему объясните, что для его же блага, т.к. если будет торговать не по кведу - слетит с единого.
Quote
ОЛО
Oleg_s лично я с Вами полностью согласна, сумма большая. Я бы попросила ФОПа добавить квед 46.62, это совсем не сложно, бесплатно, просто подать форму регистратору, делается в течение часа, и ему объясните, что для его же блага, т.к. если будет торговать не по кведу - слетит с единого.

Для НДФЛ вид деятельности значения не имеет.
квед нужно добавить. всем будет спокойнее , а то еще и ЕСВ нарисуется
Quote
laneta
квед нужно добавить. всем будет спокойнее , а то еще и ЕСВ нарисуется

ЄСВ ? Це як? Думав, що тільки ПДФО і війск.збір під питанням....
Quote
laneta
квед нужно добавить. всем будет спокойнее , а то еще и ЕСВ нарисуется

ЕСВ при продаже товаров не платится. Вообще.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2017 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00066500000000003