Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Сертификация автомобиля

Відправлено користувачем irynats 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Доброго утра всем!!! надеюсь новый форум не будут портить совсем безпонтовые сообщения.
Ладно, вопрос, кто сталкивался?
Фирма получила инвестицию от зарубежново соучредителя в статутный капитал в виде ОФ (автомобиль). Перед разтаможкой провели сертификацию, стандартизацию, експертизу санепидстанции. Подскажите, пожалуйста, эти затраты увеличивают балансовую стоимость автомобиля или сразу в ВР, если есть какие-то посылания на закон, буду благодарна
У бухгалтерському обліку основні засоби відображаються на підставі вимог П(С)БО 7 "Основні засоби", згідно з якими первісна вартість об'єкта основних засобів складається із:
- сум, що виплачуються постачальникам;
- реєстраційних зборів, державного мита та аналогічних платежів, здійснюваних у зв'язку з придбанням основних засобів за умови, що вони не вішкодовуються підприємству;
- витрат на страхування ризиків доставки основних засобів;
- інших витрат, безпосередньо пов'язаних доведенням основних засобів до стану, у якому вони придатні для користування в передбачуваних цілях.
У податковому обліку транспортні засоби, придбані як об'єкт основних фондів, обліковуються відповідно до вимог ст. 8 Закону про прибуток у складі групи 2 основних фондів.
Згідно з п. 8.4 Закону про прибуток балансова вартість відповідної групи ОЗ збільшується на суму вартості їх придбання з урахуванням транспортних і страхових платежів, а також інших витрат, понесених у зв'язку з таким придбанням, без урахування ПДВ.
Получается, вносим на балансовую стоимость и амортизируем, просто нужно вести акт ввода в експлуатацию в налоговую, чтобы зарегистрировать инвестицию, а сумма будет конкретно отличаться от инвестиции


ВНЕСОК ДО СТАТУТНОГО ФОНДУ РОБИТЬ НЕРЕЗИДЕНТ. ОБЛІК ОФ

„Податковий, банківський, митний Консультант”
N 24, від 13 червня 2006 р.

Нерезидент здійснює внесок до статутного фонду підприємства з іноземними інвестиціями основними фондами. Як обліковувати отримані ОФ та за якою вартістю: митною чи договірною?

Відповідно до статті 57 Господарського кодексу України від 16.01.03 N 436-IV (зі змінами і доповненнями) (далі — ГКУ) розмір і порядок утворення статутного та інших фондів (порядок формування майна) суб'єкта господарювання повинні бути зазначені в статуті (установчих документах). Джерелами формування майна підприємства є, зокрема, грошові та матеріальні внески засновників (стаття 66 ГКУ).
Згідно зі статтею 391 ГКУ іноземні інвестори мають право здійснювати інвестиції на території України у вигляді іноземної валюти, що визнається конвертованою Національним банком України, будь-якого рухомого і нерухомого майна та пов'язаних з ним майнових прав; інших цінностей (майна), які відповідно до закону визнаються іноземними інвестиціями. Іноземні інвестори мають право здійснювати всі види інвестицій, зазначені у статті 391 ГКУ, у формі участі у господарських організаціях, що створюються разом з вітчизняними юридичними особами, або придбання частки в діючих господарських організаціях.
Господарська операція, що передбачає внесення майна до статутного фонду юридичної особи в обмін на корпоративні права, емітовані такою юридичною особою, є прямою інвестицією (підпункт 1.28.2 пункту 1.28 статті 1 Закону України від 28.12.94 N 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств», в редакції Закону України від 22.05.97 N 283/97-ВР, зі змінами та доповненнями, далі - Закон). Як зазначено в підпункті 4.2.5 пункту 4.2 статті 4 Закону, не включається до валового доходу вартість майна, що надходить платнику податку у вигляді прямих інвестицій.
Відповідно до підпункту 8.4.11 пункту 8.4 статті 8 Закону операції з включення основних фондів до складу статутного фонду платника податку прирівнюються до придбання основних фондів для цілей пункту 8.4 статті 8 Закону, тобто внесені до статутного фонду ОФ включаються до відповідних груп основних фондів та підлягають амортизації.
Щодо амортизації таких основних фондів зазначимо наступне. Згідно з підпунктами 8.3.5 та 8.3.1 пункту 8.3 статті 8 Закону облік балансової вартості основних фондів груп 2-4, ведеться за сукупною балансовою вартістю відповідної групи основних фондів незалежно від часу введення в експлуатацію таких основних фондів, а сума амортизаційних відрахувань розрахункового кварталу визначається шляхом застосування норм амортизації, визначених пунктом 8.6 статті 8 Закону, до балансової вартості груп основних фондів на початок такого розрахункового кварталу. Отже, для основних фондів груп 2-4 (у т.ч. внесених до статутного фонду) нарахування амортизації здійснюється з кварталу, наступного за кварталом їх оприбуткування (про що також зазначається в листі ДПА України від 13.09.04 N7978/6/15-1116).
З урахуванням положень пункту 1 частини II «Перехідні положення» Закону України від 01.07.04 N 1957 вартість основних фондів, внесених до статутного фонду після 1 січня 2004 року, буде амортизуватися за «новими» нормами (передбаченими Законом України від 24.12.02 N 349-IV), якщо вони раніше не були в експлуатації. Якщо такі ОФ не є новими, то амортизація їх вартості буде здійснюватися за «старими» нормами, тобто за нормами, що діяли до 1 січня 2004 року.
Стосовно вартості основних фондів, внесених нерезидентом до статутного фонду, відмітимо. Відповідно до статті 393 ГКУ оцінка іноземних інвестицій, включаючи внески до статутного фонду підприємства з іноземними інвестиціями, здійснюється в іноземній конвертованій валюті та у гривнях, за згодою сторін, на основі цін міжнародних ринків або ринку України. При цьому перерахунок сум в іноземній валюті у гривні провадиться за курсом, встановленим Національним банком України.
Згідно з підпунктом 8.4.1 пункту 8.4 статті 8 Закону у разі здійснення витрат на придбання основних фондів балансова вартість відповідної групи збільшується на суму вартості їх придбання, з урахуванням транспортних і страхових платежів, а також інших витрат, понесених у зв'язку з таким придбанням, без урахування сплаченого податку на додану вартість, у разі коли платник податку на прибуток підприємств зареєстрований платником податку на додану вартість.
Отже, основні фонди, внесені нерезидентом до статутного фонду товариства, зараховуються на баланс за договірною (а не митною) вартістю, зазначеною у статуті (установчих документах") такого товариства. Зауважимо, що норми Закону України від 03.04.97 N 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» (зі змінами і доповненнями) у частині визначення бази оподаткування податком на додану вартість при імпорті товарів на митну територію України (згідно з пунктом 4.3 даного Закону «для товарів, які імпортуються платниками податку, базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість таких товарів, але не менша митної вартості, зазначеної у ввізній митній декларації з урахуванням витрат на транспортування...») не впливають на визначення вартості ОФ для податкового обліку з податку на прибуток.
Також зазначимо, що відповідно до підпунктів 7.4.2 та 7.4.3 пункту 7.4 статті 7 Закону з метою оподаткування витрати, понесені платником податку у зв'язку з придбанням товарів у пов'язаної особи або особи, що не є платником податку, встановленого статтею 10 Закону, або сплачує податок на прибуток за іншою, ніж платник податку, ставкою, визначаються виходячи із договірних цін, але не більших за звичайні ціни, що діяли на дату такого придбання.
Товаром згідно з пунктом 1.6 статті 1 Закону є матеріальні та нематеріальні активи, а також цінні папери та деривативи, що використовуються у будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії") та погашення. Матеріальним активом відповідно до пункту 1.1 статті 1 Закону є основні фонди та оборотні активи у будь-якому виді, що відрізняється від коштів, цінних паперів, деривативів та нематеріальних активів.
Таким чином, оскільки основні фонди вносяться до статутного фонду нерезидентом, такі основні фонди оцінюються та зараховуються на баланс до відповідної групи за договірною вартістю, але не більшою, ніж їх вартість, розрахована за звичайними цінами.
да нєма за шо ))
приходьте ще )
Ветка, я что-то совсем запуталась, или торможу
в Статуте стоимость авто 4000 дол 20200грн, тоесть получается в налоговом учете я ставлю в 2групу по первоночальной стоимости??? а мито куда ? и все расходы (брокер. транспорт, сертификация стандартизация и т.д.) на ВР?
а в бух учете поняла, что балансовая стоимость увеличиваестя на все расходы, правильно?
ВНЕСОК ОСНОВНИМИ ЗАСОБАМИ ДО СТАТУТНОГО КАПІТАЛУ ІНОЗЕМНИМ ІНВЕСТОРОМ

“Баланс. Методичний посібник”
N 12, від 1 грудня 2004 р.

Якими документами оформляється внесок основними засобами до статутного капіталу підприємства іноземним інвестором і як відображається ця операція в бухгалтерському та податковому обліку?

Внесення Іноземним інвестором основних засобів до статутного капіталу підприємства в обмін на корпоративні права є прямою інвестицією (пп. 1.28.2 Закону про прибуток).
Інформація про пряму інвестицію іноземного інвестора повинна міститися в статуті підприємства-емітента (ст. 82 ГК). У статутних документах зазначається перелік основних засобів, визначених як інвестиція, їх точна назва, марка, кількість і вартість.
Первісною вартістю основних засобів, унесених до статутного капіталу підприємства, визнається їх справедлива вартість, погоджена засновниками (п. 10 П(С)БО 7 "Основні засоби"). Визначення справедливої вартості основних засобів здійснюється засновниками при оформленні акта оцінки майна або експертним шляхом із залученням відповідних спеціалістів.
Іноземна інвестиція у складі статутного капіталу в статуті підприємства відображається в іноземній валюті (із зазначенням курсу НБУ, що діє на дату підписання засновницьких документів) і перераховується в національну валюту (ст. 5 Закону N 93).
Датою фактичного внесення інвестиції вважається дата оформлення ВМД при ввезенні майна на територію України. Вантажна митна декларація є підставою для відображення ввезення інвестиції в бухгалтерському обліку.
Іноземні Інвестиції проходять державну реєстрацію протягом трьох днів після їх фактичного внесення (ст. 13 Закону N 93 та п. 2 Положення N 928). Така реєстрація проводиться шляхом оформлення "Інформаційного повідомлення про внесення іноземної інвестиції" з присвоєнням йому реєстраційного номера і внесенням до реєстру іноземних інвестицій. За реєстрацію справляється плата в розмірі 20 НМДГ. Незареєстровані Інвестиції не дають права на отримання пільг, що надаються підприємствам, які отримують іноземні інвестиції (ст. 13 Положення N 928).
Слід зауважити, що операції з увезення основних засобів як внеску до статутного капіталу звільняються від сплати ПДВ (пп. 3.2.8 Закону про ПДВ).
Ця пільга відображається при заповненні ВМД, а саме у графі 36 робиться відмітка (код) звільнення від "ввізного" ПДВ (Наказ N 307). Крім того, згідно зі ст. 18 Закону N 93 майно (крім товарів для реалізації або власного споживання) звільняється від сплати ввізного мита, якщо воно ввозиться як внесок до статутного капіталу підприємства з іноземними інвестиціями. Причому частка іноземного інвестора в статутному капіталі такого підприємства повинна бути не менше 10 %. Сума ввізного мита, виражена в іноземній валюті, оформляється простим векселем терміном до 30 календарних днів.
Вексель обліковується на митниці та погашається за наявності відмітки ДПІ на векселі. Така відмітка робиться в ДПІ за місцем реєстрації платника податків за умови подання заяви, копій ВМД, векселя, документів про зарахування майна на баланс підприємства та державної реєстрації іноземної Інвестиції (п. 7 Порядку N 937). Відмітка про зарахування майна на баланс підприємства робиться на звороті векселя. Якщо такі умови не виконуються, то після закінчення ЗО днів у 5-денний термін сплачується сума ввізного мита.
Зазначені пільги обмежують можливості підприємства з іноземними інвестиціями в поводженні з таким майном. Згідно зі ст. 18 Закону N 93 та п. 15 Порядку 937 якщо протягом трьох років з моменту зарахування майна як інвестиції на баланс підприємства відбувається його відчуження (продаж, ліквідація, припинення діяльності тощо), то ввізне мито необхідно сплатити виходячи з митної вартості цього майна, перерахованої в національну валюту за курсом НБУ на дату відчуження. ПДВ у таких ситуаціях обчислюється на загальних підставах (п. 3.1 пп. 3.2.8 п. 4.9 та інші Закону про ПДВ).
Тепер розглянемо відображення операцій з формування статутного капіталу підприємства при фактичному отриманні об'єктів основних засобів від іноземного інвестора як внеску до статутного капіталу та введення їх в експлуатацію в бухгалтерському і податковому обліку.
У 6ухгалтедському обліку внески до статутного капіталу підприємства обліковуються згідно з Інструкцією N 291 на рахунку 40 "Статутний капітал". Заборгованість засновників відображається на рахунку 46 "Неоплачений капітал", і сума цієї заборгованості повинна відповідати розміру статутного капіталу, зафіксованого в статуті підприємства.
Оскільки внесок до статутного капіталу i погашення заборгованості нерезидентом очікується іншим, ніж грошові кошти, способом, то ця стаття балансу вважається немонетарною. Така заборгованість відображається в обліку на кожну дату балансу за справедливою вартістю за валютним курсом НБУ, який діяв на дату визначення цієї вартості, тобто за справедливою вартістю, визначеною статутом (п. 7 П(С)БО 21 "Вплив змін валютних курсів"). При зміні курсу валюти заборгованість не перераховується. Аналітичний облік неоплаченого капіталу ведеться за кожним учасником окремо.
Основні засоби, що надійшли як внесок до статутного капіталу, відображаються на балансі за первісною вартістю, яка визначається в сумі, узгодженій засновниками і відображеній у статуті. Будь-які витрати, пов'язані з отриманням основних засобів і доведенням їх до стану, у якому вони придатні для використання із запланованою метою, збільшують цю вартість (п. 10 та 8 П(С)БО 7 "Основні засоби"). Уведення в експлуатацію таких виробничих фондів здійснюється на підставі акта за ф. N 03-1 "Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів". При цьому визначається період корисного використання основних засобів, їх ліквідаційна вартість І метод амортизації. Нарахування амортизації починається з місяця, що настає за місяцем уведення в експлуатацію об'єкта основних засобів.
У податковому обліку вартість майна, отриманого у вигляді прямих інвестицій у корпоративні права, не включається до валового доходу (пп. 4.2.5 Закону про прибуток).
Згідно з пп. 8.4.11 Закону про прибуток до придбання майна прирівнюються операції з включення основних фондів до складу статутного капіталу підприємства. А затрати на придбання основних фондів з урахуванням витрат, понесених у зв'язку з таким придбанням, відносяться на збільшення балансової вартості відповідної групи основних засобів (пп. 8.4.1 указаного Закону). Такі витрати підлягають амортизації в податковому обліку.
Таким чином, вартість основних фондів, унесених до статутного капіталу, слід включати до балансової вартості відповідної групи основних фондів. Нарахування податкової амортизації починається з кварталу, що настає за кварталом, у якому основні фонди введені в експлуатацію.
Як уже відзначалося раніше, не є об'єктом оподаткування для ПДВ вартість основних фондів, увезених як внесок до статутного капіталу підприємства для формування цілісного майнового комплексу. Однак при заповненні декларації про ПДВ за звітний період, у якому ввезені основні фонди, суму їх митної вартості в декларації необхідно вказувати. А саме відобразити в розд. ІІ "Податковий кредит" (ряд. 13.1.1, колонка А).
Приклад
Підприємством з іноземними інвестиціями ТОВ "Лотос" згідно із засновницькими документами визначений статутний капітал у сумі 1 182 220 грн. Частка іноземного Інвестора становить 1 064 000 грн. (90 %), а в дол. США -200 000. Курс НБУ на дату підписання засновницьких документів - 5,32 грн. за 1 дол. США.
Іноземний інвестор внесок до статутного капіталу підприємства здійснює за допомогою ввезення виробничого обладнання на територію України. Курс НБУ на дату оформлення ВМД - 5,31 грн. за 1 дол. США.
У таблиці наведемо приклад відображення зазначених господарських операцій у бухгалтерському та податковому обліку.

(дол. США/грн.)
N п/п Дата здійснення операції Зміст операцій Бухгалтерський облік Податковий облік
Дт Кт Сума ВД ВВ
1 2 3 4 5 6 7 8
1. 25.08.04 р. Відображена сума оголошеного статутного капіталу: - резидента України 461 40 118220 — —
- нерезидента України ($200 000 х 5,32 грн.) 462 40 $200 000 1 064 000 — —
2. 13.09.04р. Сплачений митний збір ($200 000 х 5,31 грн. х 0,2 %) 377 311 2 124 — —
3. 14.09,04 р. Здійснений внесок до статутного капіталу іноземним інвестором основними засобами (курс у ВМД - 5,31 грн. за 1 дол. США) 152 462 $200 000
1 064 000 — —
4. 14.09.04 р. До первісної вартості основних засобів включена: - сума митного збору 152 377 2 124 — —
5. 21.10.04р. Включені до вартості основних засобів затрати з монтажу і налагодження: - зарплата працівників 152 661 3200 — —
- нарахування на зарплату 152 65 1 248 — —
- використані матеріали 152 201 4340 — —
6. 26.10.04 р. Уведені в експлуатацію основні засоби (акт уведення ф. N 03-1) 104 152 1 074912* — —*
* Ця сума амортизується в бухгалтерському обліку починаючи з листопада 2004 року, а в податковому обліку - з І кварталу 2005 року.
а где почитать какой автомобиль считается легковым?для налогообложения.
в правилах дорожного движения?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00029999999999997