Кого українці хочуть бачити Президентом – опитування КМІС В Украину нагрянет серьезное похолодание: когда предстоит утепляться Київ днями перейде до червоної зони карантину «Укрспецекспорт» відправив танк БМ «Оплот» у США В Украине ожидается штормовой ветер: какие регионы накроет непогода Слуга народу більше не лідер: кого українці підтримають на виборах до Ради Київ готується підвищити плату за проїзд – КМДА Прорив умовного противника: біля адмінмежі з Кримом бійці ООС провели навчання Україні прогнозують до +23° та дуже сильний вітер «Погрози та вмовляння не подіють»: з якими COVID-документами пустять у потяг
Головна порталу Дт-Кт
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Залишкова вартість ОЗ дорівнює нулю...

Відправлено користувачем nikiticn 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Доброго дня!
Така ситуація: на балансі є ОЗ з нульовою залишковою вартістю. Списувати їх підприємство не збирається, так як продовжує використовувати дані ОЗ. Щоб переглянути строк корисного використання об,єктів потрібно провести переоцінку (дооцінку) ОЗ, що (як відомо) здійснює незалежний профоцінювач (не безкоштовно). По цій причині лишаємо ОЗ на балансі з нульовим строком використання. Є така думка, що податкова при перевірці може донарахувати ПДВ-зобов,язання відповідно до п.189.9 ПКУ на ліквідовані ОЗ за самостійним рішення постійно діючої інвентаризаційної комісії (у зв,язку з повним фізичним чи моральним зносом).

Як бути в такому випадку, якщо і за переоцінку платити не хочеться і ПДВ-зобов,язання донараховані від податкової отримувати теж не хочеться? Дякую.
А згідно п. 16 П(С)БО 7 Підприємство/установа може переоцінювати об'єкт основних засобів, якщо залишкова вартість цього об'єкта суттєво відрізняється від його справедливої вартості на дату балансу. У разі переоцінки об'єкта основних засобів на ту саму дату здійснюється переоцінка всіх об'єктів групи основних засобів, до якої належить цей об'єкт.
Тобто переоцінка ОЗ не вистуває обов,язком...
По-перше, переоцінка дійсно можлива, але не обов'язкова.

По-друге, у вас же ОЗ не ліквідовані. Чого б перевіряючим донараховувати ПДВ?
І яка була б база? 0?


Верно, переоценка основных средств - дело добровольное.
Сделайте приказ о том, что в связи с дальнейшим использованием и с тем, что данный ОЗ соответствует активу, продлить срок использования на....сколько вы его планируете еще использовать
Quote
Виктория-3
По-друге, у вас же ОЗ не ліквідовані. Чого б перевіряючим донараховувати ПДВ?
І яка була б база? 0?
Є такі що списано у зв,язку фізичного чи морального зносу. В тому то і справа, що придираються так як залишкова вартість в нуль, а ліквідаційна вартість теж нуль, тому й можуть донарахувати ПЗ виходячи від звичайної ціни об.єкта, зідно їх ЗІР...
189.9. У разі якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.
Якщо самостійного рішення немає і ОЗ продовжують використовуватись, то це нонсенс.

Крім того, звичайна ціна зношених ОЗ прямує до нуля)) тих же комп'ютерів старих або телефонів

Мені здається, ви дуєте на воду.
Если самостоятельно ликвилируете, то по приказу создавайте комиссию, составляйте акт утилизации, ликвидации... Заверенненные копии документов отправляйте в налоговую с описью или электронной почтой.
Quote
e_martini
Если самостоятельно ликвилируете, то по приказу создавайте комиссию, составляйте акт утилизации, ликвидации... Заверенненные копии документов отправляйте в налоговую с описью или электронной почтой.

в ПКУ не указано, в какие сроки надо информировать налоговую о такой ликвидации. Я составила все доки-приказ, акты и тд, но сообщать в налоговую вот прям сейчас не стану. Придет проверка - тогда и сообщу, что мол, вот - это ликвидация по решению плательщика, вот все доки
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

АвторизуватисьПовідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2017 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua

0.000351