Спека вдарить, а дощі відійдуть: погода в Україні різко зміниться Львів заборонив діяльність Московського патріархату Автогаз і дизель дешевшають: скільки коштує паливо на АЗС В Україні опади не очікуються, вдень до 36° Зробив "крок доброї волі": під Маріуполем на міні підірвався російський десантний катер Байден пообіцяв передати Україні новітні ППО та ще більше HIMARS ЗСУ ведуть наступ на декількох напрямках, а медіа РФ готують суспільство до поразки – Генштаб Українців, які не повернуться додому після війни, стало більше – опитування Ти не поїдеш жити до Лондона: у Британії ріелтори відмовляються працювати з росіянами Українські водійські посвідчення повністю визнаватимуться на території ЄС
Головна порталу Дт-Кт
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

поможіть відкрити статтю на порталі дт-кт

Відправлено користувачем italy 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Доброго дня, може хтось передплатив дт-кт і має доступ до статті, дуже потрібно, дякую! [consulting.dtkt.ua]
Ви можете спробувати тестовий доступ [subscribe.dtkt.ua]
Спробуйте бухгалтерський сервіс
«Дебет-Кредит» БЕЗКОШТОВНО протягом 30 днів

_______________
Довідники для нарахування зарплати


Списання заборгованості за ФОП: як відобразити в звіті №1ДФ?
06.02.2020 1 013 2
Підприємство в І кварталі 2018 р. отримало Акт виконаних робіт від ФОП, відобразило в ф. №1ДФ в графі 3а з кодом 157. В ІІ кварталі частково оплатило і показало в ф. №1ДФ в графі 3 з кодом 157. Залишок суми оплачувати немає можливості і підприємство списало її на доходи. Як відобразити в ф. №1ДФ списану заборгованість? Які наслідки для ФОП?
Підпунктом 14.1.13 ПКУ визначено, що безоплатно надані послуги – це послуги, що надаються без висування вимоги щодо компенсації їх вартості.

Таке безоплатне отримання послуги підприємством від платника ЄП має бути урегульовано письмовим договором дарування або іншим письмовим договором, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких послуг.

Тобто, якщо за письмовою домовленістю сторін заборгованість за надані, але не оплачені послуги, списуються до закінчення терміну позовної давності, то послуги вважаються безоплатно отриманими, оскільки особа, яка їх надала, не вимагає компенсації їх вартості ("ЗІР", категорія 103.25).

Відповідно до пп. 292.6 ПКУ датою визнання доходу платника ЄП є дата надходження грошей у готівковій або безготівковій формі, оскільки вони ведуть облік касовим методом. В даній ситуації, що склалася, у ФОП дохід виник лише у ІІ кварталі 2018 р. в момент отримання коштів за надану послугу (на частину оплаченої суми), а не в момент надання послуги (при цьому дохід не відображається). А оскільки в І кварталі 2018 р. було відображено дохід за актом виконаних послуг на всю суму, а часткова оплата була у ІІ кварталі 2018 р., то підприємству потрібно подати уточнюючий розрахунок за формою №1ДФ за І квартал, тобто зняти всю суму коштів за операцією, яка не відбулася у І кварталі і заново показати суму оплати у другому кварталі.

Таким чином, у розділі І форми №1ДФ для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно спочатку вилучити помилкову інформацію (повторити графи помилкового рядка та в графі 9 зазначити «1»), а потім увести правильну інформацію (заповнити правильно всі графи рядка, а в графі 9 указати «0»). Тобто, слід повністю заповнити 2 рядки, один із яких вилучає попередньо внесену інформацію, а другий — уносить правильну інформацію. Разом з тим відкорегувати підсумковий рядок за графами 3а, 3, 4а та 4.

Звертаємо увагу, що відповідно до пп. 119.2 ПКУ неподання, подання з порушенням установлених строків, подання не в повному обсязі, із недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 грн (повторно протягом року — 1020 грн). Тобто, підприємству потрібно буде сплатити штраф за подання уточнюючого розрахунку за І квартал 510 грн та за уточнюючий розрахунок за ІІ квартал - 510 грн.

У разі, якщо ФОП є платником ПДВ, то підприємство при придбанні послуг сформувало ПК з ПДВ на підставі податкової накладної, але оплата за такі послуги здійснювалася частково, тобто вважається, що частина послуг отримана покупцем на безоплатній основі.

У податковому періоді, в якому відбувається списання кредиторської заборгованості, покупцю необхідно нарахувати ПЗ з ПДВ та відкоригувати ПК з ПДВ (ІПК від 30.07.2019 р. №3563/6/99-99-15-03-02-15/ІПК). Зменшення ПК в зазначеному випадку здійснюється на підставі бухгалтерської довідки.

Вартість таких послуг включається до доходу підприємства у звітному періоді, в якому досягнуто домовленість щодо прощення заборгованості та відображає її у формі № 1ДФ за ознакою доходу «157». Отож урегульоване таким чином питання не потягне за собою ніяких наслідків для ФОПа ІІІ групи.

Якщо він ФОП ІІ групи, то надавати послуги юридичній особі він не мав права взагалі, а лише платникам ЄП (пп. 2 пп. 291.4 ПКУ). Тоді такому ФОПу ІІ групи потрібно буде сплатити ЄП за ставкою 15% (пп. 5 пп. 293.4 ПКУ) та перейти на загальну систему оподаткування з місяця, наступного за тим, у якому надавалася така послуга (пп. 9 пп. 298.2.3 ПКУ). Якщо цього не зробити, то перевіряючі при виявленні порушення під час перевірки анулюють реєстрацію платника єдиного податку з наступного кварталу (пп. 299.11 ПКУ) та всі отримані доходи оподаткують ПДФО. А повернутися на спрощену систему оподаткування ФОП зможе тільки через рік.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

АвторизуватисьПовідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2017 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua

0.00042600000000004