Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Терміни реєстрації ПН за травень?

Відправлено користувачем buh51 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
добрый день
если в декларациях за март-апрель НК не показазывала, в июне НК зарегистрирован, я могу показать весь кредит марта-апреля в декларации за май, или уже нужно показать в июне?
спасибо
Підскажіть як правильно подати декларацію за лютий -травень , якщо нічого не подавала та не реєструвала пз
Lera_mex2016
Спочатку краще реєструвати, потім подавати декларацію


Мар'яна Кавин рекомендувала здати хоча б пусті декларації для початку, а потім реєструвати податкові та подавати уточненки. Посилається на критерії блокування податкових: не подача декларації за 2 та більше періодів.
Quote
Svetulya
добрый день
если в декларациях за март-апрель НК не показазывала, в июне НК зарегистрирован, я могу показать весь кредит марта-апреля в декларации за май, или уже нужно показать в июне?
спасибо

Я робила в травні - все прийнято.
ПК за лютий-травень зареєстровані до 15.07 вважаються зареєстрованими
вчасно, а право 365 днів на внесення ПК (зареєстрованого) ніхто не відміняв.



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
я теж хотіла про це запитати,
я за лютий-квітень не показувала податковий кредит по первинці, тому що вважала, що показувати ПК по первинці є правом, а не обов'язком і тому що не хотіла морочитись потім з уточненнями і теж вважала, що згідно з нормою про право на податковий кредит протягом 365 днів з дати складання ПН, зможу потім показати все, коли зареєструться податкові, в деках за травень чи за червень....
АЛЕ
сьогодні слухала на Семінар.ком Великий Онлайн-Семінар з ПДВ, там виступала експерт Ольга Папиріна, чесно кажучі, я її раніше не бачила, так вона казала, що, якщо зовсім не показували ПК в лютому-квітні, то треба подати уточнення за лютий-квітень, в яких в уточнюючому додатку 1 в таблицях 2.1. и 2.2. показувати ПК як по первинці, тобто місяць в місяць, вона посилалася на це:
Пунктом 32-2 підрозділу 2 Розділу ХХ ПКУ на період дії правового режиму воєнного стану...

32-2. Тимчасово, за податкові періоди лютий, березень, квітень, травень 2022 року за операціями з придбання товарів/послуг, за якими в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальниками не зареєстровано податкові накладні та/або розрахунки коригування до них, платники податку:

включають до складу податкового кредиту звітного (податкового) періоду суми податку на додану вартість, сплачені (нараховані) у складі вартості придбаних товарів/послуг, на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, складених (отриманих) платником податку за операціями з придбання товарів/послуг відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні";
...
тобто експерт каже, що в цій нормі говориться, що платники ВКЛЮЧАЮТЬ на підставі первинки і не говориться, що МОЖУТЬ чи МАЮТЬ ПРАВО, тому треба уточнювати всі місяці, в яких був ПК, а його не показали...
і при цьому перенесення ПК на інші періоди згідно п.198.6 ПКУ про 365 днів не передбачено

ось зараз повна каша в голові, не розумію, що робити далі, уточнювати, чи все включити в травень-червень після реєстрації ПН постачальниками...

Що думаєте, колегі ???
при цьому перенесення ПК на інші періоди згідно п.198.6 ПКУ про 365 днів не передбачено\\
брєд
норму про 365 днів ніхто не скасовував, тому якщо з явилась ПН і вона зареєстрована ви можете як раніше включити в декларацію

Є ті хто звітував по первинці, є ті, хто взагалі не подавав нічого
Зараз ДЛЯ ВСІХ, ХТО МАЄ МОЖЛИВІСТЬ, потрібно до 15 липня зареєструвати, до 20 липня здати\доздати
Якщо за підсумками 20 липня буде розбіжність між поданим за первинкою або зареєстрованими є час до 25 липня на уточнення без штрафів
Quote
Seebea
п. 32 прим. 2 говорить, що тимчасово пк за лютий-травень формується на підставі первинних документів.
п. 69.1 прим. 1 мовить про те, що платники ПДВ мають забезпечити у строки, передбачені п. 69.1 (хто має можливість - до 15 липня, спецгрупа - 60 календарних днів з дня повернення до попередньої системи оподаткування) реєстрацію ПН/РК та уточнити податковий кредит, сформований на підставі первинних документів відповідно до ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН.
Так буде, мабуть, простіше.

Ну зрозуміло, норми ПКУ і особисті висновки - мене цікавило чи є оф.розяснення ДПС з цього приводу.
Чи потрібно в декларації за травень подавати ТАБЛ. 1.1 по ПЗ та ТАБЛ 2.1 по ПК?
Всі ПН по ПЗ зареєструвала до 15.06.22. , в ПК планую включати ті які вже зареєстровані.
Сума перевищення обнулилася (Декл 02-04 міс подавала та всі ПН зареєструвала)
Думаю, що якщо подам табл 1.1. , то сума зявиться на перевищеннні , а що далі ... не можу зорієнтуватися. ....
1.1. точно не потрібно.
А 2.1 це ж розшифровка ПК - її завжди потрібно )
Quote
natalka_l

п. 32 прим. 2 говорить, що тимчасово пк за лютий-травень формується на підставі первинних документів.
п. 69.1 прим. 1 мовить про те, що платники ПДВ мають забезпечити у строки, передбачені п. 69.1 (хто має можливість - до 15 липня, спецгрупа - 60 календарних днів з дня повернення до попередньої системи оподаткування) реєстрацію ПН/РК та уточнити податковий кредит, сформований на підставі первинних документів відповідно до ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН.
Так буде, мабуть, простіше.

Ну зрозуміло, норми ПКУ і особисті висновки - мене цікавило чи є оф.розяснення ДПС з цього приводу.
На офіційному сайті ДПС є відеозапис другого семінару ДПС. Це, так би мовити, було їхнє перше роз'яснення закону, є публікація від 10 червня, де дублюється роз'яснення Мінфіну. Поки ніби все.

Розділ Новини, tax.gov.ua і mof.gov.ua
Добрий день , підскажіть будь ласка я подавати декларацію по пдв?Якщо з лютого по червень нічого не подавала , ПЗ зареестрували тільки в червні за весь час з лютого
Quote
Lera_mex2016
Добрий день , підскажіть будь ласка я подавати декларацію по пдв?Якщо з лютого по червень нічого не подавала , ПЗ зареестрували тільки в червні за весь час з лютого
А в чому взагалі питання? Подаєте поступово за всі місяці та й по всьому. Логічніше спочатку лютий, потім березень, ... Припускаю, що краще спочатку сплатити, тобто перекинути в СЕА кошти по зобов'язанням, щоб податківцям було з чого знімати після здачі декларації, але це не точно та не обов'язково, бо до 31 липня за несплату не штрафуватимуть.
Quote
Шустрик

добрый день
если в декларациях за март-апрель НК не показазывала, в июне НК зарегистрирован, я могу показать весь кредит марта-апреля в декларации за май, или уже нужно показать в июне?
спасибо

Я робила в травні - все прийнято.
ПК за лютий-травень зареєстровані до 15.07 вважаються зареєстрованими
вчасно, а право 365 днів на внесення ПК (зареєстрованого) ніхто не відміняв.

Не сказав би, що ПН лютого-травня вважаються зареєстрованими вчасно. В пункті 69.1 перехідних положень ПКУ зазначено, що платники "звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов’язків" (якщо зареєструють до 15.07). Тобто сам факт несвоєчасної реєстрації не скасовується. Тому, оскільки немає більш конкретних роз'яснень, думаю безпечніше включати ПК лютого-травня в періоді первинних документів, а якщо переносити цей ПК за правилом 365 днів, то в місяць реєстрації ПН і пізніше.
Добрий день. Вдарила в голову шалена думка. З податковими, начеб-то все зрозуміло, за травень треба зареєструвати до 17 липня, а що з декларацією за травень? Подавати можна теж до 20 липня без штрафів, чи декларацію треба подати до 20 червня?
Подавати можна теж до 20 липня без штрафів\\
100% якщо оприлюднять проект закону 7458

а в методичці зазначено так:
Фінансова відповідальність буде застосовуватись до платників податків, які мали можливість, але не виконали у строки встановлені Законом № 2260 свої податкові обов’язки, строк виконання яких за загальними правилами припадав на податкові періоди лютий-травень 2022 року, а саме, за не реєстрацію до 15 липня 2022 року податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або за не подання до 20 липня 2022 року податкової звітності та/або за не сплату не пізніше 31 липня 2022 року податків та зборів.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00037300000000007