Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

ФОП 2гр.- оплата/освобождение от оплаты ЕН

Відправлено користувачем FyDD 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Есть вот такое

[khm.gov.ua]
Податкова служба Хмельниччини та фінансове управління Хмельницької міської ради звертаються до платників єдиного податку 1 та 2 груп з проханням про сплату податку з врахуванням Закону України від 17.03.2022 року № 2120-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану».

Відповідно до положень зазначеного Закону, тимчасово до припинення або скасування воєнного стану, дозволяється не сплачувати єдиний податок підприємцям 1 та 2 груп лише за умови не здійснення ними підприємницької діяльності, всі інші мають сплачувати єдиний податок на загальних підставах.

Крім того, нарахування єдиного податку відбувається в автоматичному режимі і відображається в електронному кабінеті платників, а несплата податку призводить до нарощування податкового боргу, який після завершення воєнного стану має бути в обов᾽язковому порядку сплачений.

Оскільки на сьогоднішній день відновлені перевірки податкової служби за місцем здійснення підприємницької діяльності платників податків, звертаємо увагу платників єдиного податку 1 та 2 груп щодо своєчасності та повноти сплати податку до бюджету для подолання фінансових труднощів, пов’язаних зі збройним вторгненням Росії на територію суверенної України, підтримки військовослужбовців та сил територіальної оборони, спрямування спільних зусиль для відбудови економічного потенціалу країни.


и еще [poltava.tax.gov.ua]

Але через війну фізособи-"єдинники" І та ІІ груп мають право не сплачувати з 1 квітня до закінчення війни податок до бюджету. Про це ми писали тут.

Хоча вже є роз’яснення ДПС, за яким наявність податкового боргу за період з 1 серпня 2022 року протягом 2 послідовних кварталів може призвести до анулювання реєстрації платника ЄП. Але в нього не вказувалося про можливість несплати, тому досконало не можна сказати, чи відноситься воно до фізосіб-”єдинників” І та ІІ груп. Тож чекаємо на конкретніші пояснення.


Ваше мнение ?
извините, сам не понял как три сообщения получилось.
Если можно - просьба модераторам два др. удалить
Доброго дня, мене теж цікавить це питання. Якщо ФОП 1 гр. ЄСВ з липня платить, але діяльність поки не веде, чи потрібно платити єдиний? Дякую


Читаєм матчасть;

[zakon.rada.gov.ua]

п. 9 підрозділ 8 розділ ХХ Податкового кодексу України.

9. Установити, що тимчасово, з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, положення розділу XIV Податкового кодексу України застосовуються з урахуванням таких особливостей:

9.1. Фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку першої та другої групи мають право не сплачувати єдиний податок.

При цьому такими особами декларація платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця не заповнюється за період, в якому відповідно до абзацу першого цього підпункту єдиний податок не сплачувався.

І ні слова про продовження здійснення чи не здійснення діяльності для застосування цього праваНу і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Спасибо. Согласен
Меня больше смущает вторая цитата - лишение статуса ЕН
У меня по 2гр каждого 20-го числа проходит начисление, соответственно долг
Зная наглость нашей системы могут применить, и потом доказывай в суде что не законно ?
Quote
FyDD
Спасибо. Согласен
Меня больше смущает вторая цитата - лишение статуса ЕН
У меня по 2гр каждого 20-го числа проходит начисление, соответственно долг
Зная наглость нашей системы могут применить, и потом доказывай в суде что не законно ?

Ну думаю законодавчо ж перебіг строків позовної давності і по карантину ще,
та і по воєнному часу, ніхто поки не відміняв, а то шо їх система на це не налаштована,
то причому тут законодавство і його застосування...

Нагадує ситуацію з ФОПами в 1-ДФ...Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

АвторизуватисьПовідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua

0.00031199999999998